reklam
Teknoloji Haberleri

Telefonda Uygulamalar Nasıl Gizlenir (Kolay Yöntem)

Telefonda Uygulamalar Nasıl Gizlenir; Teknolojinin hayatın her noktasında olması ile birlikte gizlilik de daha dikkat edilir bir durum haline gelmiştir. Kişisel uygulamaları başkaları tarafından görülmesini istemeyen kişiler uygulamaların nasıl gizleneceğini araştırmaktadır. Son zamanlarda artış gösteren akıllı telefonlarda sık sık kişiselleştirmeler yapılmaktadır. Kişiselleştirmenin yaygın olduğu Android telefonlar sizlere başkalarının görmesini istemediğiniz uygulamaları gizlemenize de imkan sağlamakta. Peki nasıl? Telefonda Uygulamalar Nasıl Gizlenir?

Bazen hemen hemen hepimiz telefonlarımızda bazı uygulamaların gözden uzak olmasını isteriz. Bunun nedeni de kimi zaman birinin telefonumuzdaki gizli bilgilerimize girmesini engellemek olabilir. Neyse ki Androidler bugünler için vardır.

Özellikle Android telefonlarda birkaç marka için özel olarak ve diğer tüm Android cihazlar için genel olarak bazı ayarlar yaparak uygulamaları gizleyebilirsiniz. Nasıl mı? Okumaya devam edin.

Fotoğraftan İnsan ve Nesne Silme Uygulamaları

Telefonda Uygulama Gizleme 2023

Telefon aldığınız kurulu olarak gelen uygulamaları kullanmak istemiyorsanız sizlere telefonda uygulama gizleme yollarını ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağım.

Samsung Telefonda Uygulama Nasıl Gizlenir

Eğer, Samsung telefon kullanıyorsanız, şanslısınız. Çünkü telefonda bulunan Güvenli Klasör özelliği sayesinde, uygulamanızı gizlemekle kalmıyor aynı zamanda size özel bir uygulamanın kopyasını da oluşturabiliyorsunuz. Bunun anlamı da, örneğin siz bir uygulamanızı Güvenli Klasöre eklediniz. Klasörün içerisinde bulunan uygulamadan aldığınız şeyler, klasörün dışında olan uygulamadan kesinlikle ulaşılamaz hale gelecek ve gizlenecektir.

Eğer, sadece uygulamanızı ana ekranda görünmez hale getirmek istiyorsanız, Ayarlar, Ekran, Ana ekran ve Uygulamaları Gizle yolunu izleyebilirsiniz.

LG Telefonda Uygulama Gizleme

LG telefon üzerinden uygulamaları gizlemek için, Ayarlar, Ekran, Ana Ekran ve Uygulamaları Gizle yolunu izleyerek istediğiniz uygulamaları gizleyebilirsiniz. Ana ekranda uygulama kısmına giriş yaparak hemen ardından menüye giriş yaparsanız uygulamaları gizleme seçeneğini görebilirsiniz.

HTC Telefonda Uygulama Gizleme

Her Android gibi HTC de uygulama gizlemek de oldukça kolay. Tek fark, HTC cihazlarda en çok değiştirilen şey ana ekran başlatıcısı. Diğer androidlere göre HTC cihaz daha basit bir kullanıma sahip. HTC cihazdan uygulama gizlemek için uygulamalar kısmını açın, üst kısımda yer alan üç noktadan oluşan menüye tıklayın. Uygulamaları göster/gizle seçeneğine tıklayarak, gizlemek istediğiniz uygulamayı seçin.

Android Telefonlarda Uygulama Gizleme

Eğer sizin cihazınız, yukarıda yer alan markalardan biri değilse mesela Xiaomi gibi bunlarda biraz uygulama gizlemeniz farklı oluyor. Mesela örnek verecek olursak ana ekrana basılı tutarak ayarlara giriş yaptıktan sonra Uygulama ve Widget Çekmecesini seçin. Hemen ardından da uygulamaları gizle seçeneğine tıklayarak istediğiniz uygulamayı gizleyebilirsiniz.

Uygulamalar Programla Nasıl Gizlenir?

Telefonunuzda yer alan uygulamaları gizlemek için telefonunuza Parallel Space uygulamasını indirin. Uygulamayı Google Play Store Mağazasından ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

İndirdiğiniz uygulamayı kurun. Kurulumun ardından hemen çalıştırın ve ara yüz de yer alan Incognito Installation butonunu kullanın.

Akıllı telefonunuzda gizlemek istediğiniz uygulamayı aratın.

Bu uygulama sayesinde indireceğiniz uygulamaları da Parallel Space programı bünyesine kaydedebilirsiniz.

Android telefonlar için uygulama gizlemeyi öğrendiniz. Peki İOS telefonlarda nasıl uygulama gizlenir?

Postergo Lili Apk Instagram Gizli Profilleri Görme

İOS Telefonlarda Uygulama Gizleme

İOS telefonlarda uygulama gizleme işlemiyle ilgili henüz bir yöntem sunulmasa da pek çok zeki kullanıcı, İOS telefonlarda olan uygulamaları gizlemek için birkaç farklı yol bulmuşlardır. Tabii ki İOS 10 veya daha yeni bir sürüme sahip olduğunuz telefonlarda…

Uygulama Klasörünü Kullanarak Uygulama Gizleme

İOS telefonlarda, bir uygulama klasöründe en fazla 12 sayfada ve her bir sayfada 7 veya 9 adet uygulama bulanacaktır. Tabi bu durum telefon modeline göre farklılık gösterir. Bu durum da kullanıcının gizlemek istediği uygulamayı herhangi bir uygulama klasörünün görünmeyen tarafına atarak gizleyebileceği anlamına gelmektedir.

Bir klasörde yer alan uygulamaları gizlemenin en iyi yolu, uygulama klasörünün ikinci veya üçüncü sayfasına gizlemek istediğiniz uygulamayı konumlandırmaktan geçmektedir. Bunu yapmak için;

Öncelikle herhangi bir uygulamanın üstüne hafifçe birkaç saniye dokunun. Uygulamalar titremeye başladığı esnada hangi uygulamayı gizlemek istiyorsanız onun üzerine dokunun ve sürükleyerek herhangi bir uygulamanın üzerine getirin. Bu anda uygulama klasörü oluşturulacaktır.

Telefonda uygulamalarınızı gizlemek için kullanılan bu yöntem sizin görmek istemediğiniz uygulamaları gizleyecektir. Ama tabi ki tamamen gizlemenize olanak sağlamayacaktır. Tamamen gizlemek için henüz bir yöntem keşfedilmemiştir.

 

Uygulama Kilidi Ne İşe Yarar?

Uygulama kilidi ile telefonunuzdaki uygulamalara sizin izniniz olmadan başkalarının girmesi engellenir.

Telefonda Uygulama Gizleme Ne İşe Yarar?

Uygulama gizleme sayesinde kişisel uygulamalarınız başkaları tarafından görülmez.

Whatsapp Profil Gizleme Aktifleşti mi?

Evet, artık istediğiniz kişilerden gizleyebilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu