Teknoloji Haberleri

Telefona Gelen Sesli Mesajları Dinleme

Telefona Gelen Sesli Mesajları Dinleme; Sesli mesaj kolay iletişim yollarından biridir. Sesli Mesajları dinleme, telefonlarınız meşgul ya da kapalıyken sizi arayan kişilerin sesli bir mesaj bırakması ve sizin de dilediğiniz zaman bu mesajları dinleyebilme imkanınızdır. Eğer koşuşturma içerisinde geçen bir iş hayatına ya da dolu bir gündeme sahipseniz, sizler de operatörlerinizin sunmakta olduğu bu sesli mesaj servisinden belirli bir ücret karşılığında yararlanabilirsiniz. Peki, sesli mesajları dinleme nasıl yapılmaktadır? İçeriğimizde bu soruya yanıt vermeye çalışacağız.

Bedava SMS Gönderme Ücretsiz SMS Gönderme

Sesli mesajı dinlemek için hangi numarayı aramalıyız?

Sesli mesajı dinlemek için hangi numarayı aramalıyız sorusunun cevabı elbette GSM operatörlerine göre farklılık göstermektedir.

    • Eğer bir Türk Telekom abonesiyseniz, telefonunuzdan 999 numarasını tuşlayarak sesli mesajları dinleyebilme imkanına sahipsiniz.
    • Eğer Turkcell abonesiyseniz size gönderilmiş olan sesli mesajlarınızı dinlemek için 7532 numarasını tuşlamanız yeterli olacaktır.
    • Vodafone hattınıza gelmiş olan sesli mesajlarınızı dinlemek için de 7542 numarasını aramanız gerekmektedir.
    • Ve son olarak eğer bir Bimcell kullanıcıysanız, söz konusu mesajları dinlemek için 888 numarasını arayabilirsiniz.

Sesli Mesajları dinlemek ücretli mi?

Peki, Sesli Mesaj dinlemek ücretli mi? Sesli mesajlarını dinlemek isteyen kişiler için önemli olan bir konu da sesli mesajları dinlemenin paralı olup olmadığıdır. Yukarıda bahsedilen bütün operatörler için, sesli mesaj dinlemek tamamen ücretsiz bir uygulama olarak abonelere sunulmaktadır. Fakat eğer sesli mesaj dinlemek değil de göndermek istiyorsanız, operatörler belirlemiş oldukları tarifelerde belirli bir ücret ödemeniz talep edilmektedir.

Sesli Mesaj dinlemek için şifre alma

Gün içerisinde size gönderilmiş olan sesli mesajları dinleyebilmek için bir de şifre almanız gerekmektedir. Sesli Mesaj dinlemek için şifre alma işlemi hem GSM şirketlerine hem de kullanıcılara göre değişiklik gösterebilmektedir. Mesaj kutularının güvenliğini daha da arttırmak isteyen pek çok kullanıcı ve GSM operatörü mesaj kutularına şifre koymaktadır.

Turkcell Biz Nedir? Turkcell Biz İnternet Gönderme ve Paylaşma

Sesli mesaj dinleme Türk Telekom

Sesli mesaj hizmeti sunmakta olan GSM firmalardan bir tanesi Türk Telekom’dur. Sesli mesaj dinleme Türk Telekom işlemi için yapılması gereken şey ise 999 numarasını tuşlamaktır.
Bu servisi kullanarak kaç tane sesli mesajınızın olduğunu ve bu sesli mesajların kimler tarafından gönderilmiş olduğunu öğrenebilmektesiniz. Ayrıca Türk Telekom Sesli mesaj dinleme özelliği tamamen ücretsizdir.

Sesli Mesaj Dinleme Vodafone

Sesli mesaj özelliğini abonelerine sunan bir diğer operatör Vodafone. 7542 numarasını tuşlayarak sesli mesaj dinleme Vodafone hizmetinden faydalanabiliyorsunuz. Bu hat ile gün içinde size gönderilmiş olan bütün sesi mesajları tek tek dinleyebilme ve eğer isterseniz tekrar ettirebilme imkânınız var. Sesli mesajları dinleyebilmek için ücret ödemenize de gerek yok.

Sesli Mesaj Dinleme Turkcell

Eğer bir Turkcell abonesiyseniz, sizler de Turkcell sesli mesaj dinleme hizmetinden faydalanabilirsiniz. Sesli mesaj dinleme Turkcell için 7532 numarasını tuşlamanız gerekmektedir. Ücretsiz bir şekilde abonelerin kullanımına sunulan bu hizmet, siz istediğiniz zaman aktif hale gelmektedir.

Sesli Mesaj dinleme Bimcell

Türk Telekom alt yapısını kullanmakta olan Bimcell, uygun tarifeleriyle vatandaşların en çok tercih ettiği operatörlerden bir tanesi olmayı başarmıştır. Sesli mesaj dinleme Bimcell için yapmanız gereken şey 888 numarasını tuşlayarak arama yapmaktır. Size gönderilmiş olan sesli mesajların tamamı sırasıyla aktarılmaya başlayacaktır.

 

Vodafone Kullanıcıları Gelen Sesli Mesajı Nasıl Dinlerler?

Vodafone kullanıcıları gelen sesli mesajları 7542 yi arayarak dinleyebilirler.

Turkcell Sesli Mesaj Dinleme Numarası Nedir?

Turkcell sesli mesaj dinleme numarası 7532 dir.

Yeni Hat Fiyatları Ne Kadar?

350-400 TL arasında değişmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu