Teknoloji Haberleri

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternete Girmiyor (Çözüldü)

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternete Girmiyor; Teknolojinin hayatımızın merkezinde yer almasıyla internet olmadan neredeyse çoğu işlemi yapamamaktayız. İnternet, adeta çağımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Zaman zaman hepimiz, telefonumuzun bulunduğumuz yerin wifisine bağlandığı lakin bir türlü internete giremediğimiz durumlarla karşılaşıyoruz.

Oldukça sinir bozucu olan bu durumla karşılaştığımızda ne yapacağımızı bilemiyor, bu yüzden de saatlerce internete giremiyoruz.

Özellikle bu sorun, evde kullandığımız internette geçerli olduğunda internet hizmeti aldığımız operatörü aramayı tercih ediyor, problemimizi çözmek için teknik desteğe ihtiyaç duyuyoruz.

Üstelik kullandığımız akıllı telefon markası fark etmeksizin bu sorunla yüzleşmek zorunda kalabiliyoruz.

Bu yazımızda kısaca ‘telefon wifi bağlanıyor ama internete girmiyor’; diyenlere yardımcı olmak için bu sorunun nasıl çözülebileceğine değinmek istiyoruz.

İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır? Kaç Olmalı?

Telefon Wifiye Bağlanıyor Ama İnternet Yok Sorunu

Telekom WİFİ Ağına Bağlanmıyorsa Ne Yapmanız Gerekiyor?

Akıllı cihazların interneti görmesine rağmen internete bağlanmaması genellikle modeme dair bir sorundan kaynaklanıyor.

Bu durumda modeminizin şifreleme türünü muhakkak değiştirmeniz gerekiyor.

Şifreleme yöntemlerini değiştirmenize rağmen akıllı cihazınızla hala internete giremiyorsanız; aşağıdaki işlemleri teker teker denemenizi öneriyoruz;

 • Kullandığınız akıllı cihazınız ister Android ister IOS işletim sistemine sahip bir cihaz olsun öncelikle cihazınızdan ‘Ağı Unut’ şıkkına tıklamalısınız.
 • Ardından wifiye tekrar bağlanmalı, wifi şifresini düzgün bir şekilde girmelisiniz. Girdiğiniz şifrenin doğru olduğundan emin olmak için şifrenizi kontrol etmelisiniz.
 • Ağı unutup, yeniden şifre ile internete bağlanmaya çalışmanız sonuçsuz kaldığında bu sefer modeminizin DNS ayarlarını değiştirmeniz gerektiğini ifade edebiliriz.
 • Bu durumda akıllı cihazınıza hem IP hem de DNS ayarı tanımlamanız gerekiyor.

Modeme Başkasının Bağlandığını Nasıl Anlarım? Modemime Kimler Bağlı?

Telefonum Wifiye Bağlanıyor Ama İnternet Kullanılmıyor

Telefonum wifiye bağlanıyor ama çekmiyor ya da telefon wifiye bağlanıyor ama internete girmiyor sorunu yaşıyorsanız sizlere anlatacağım yöntem ile sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Android DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Android işletim sistemli cihazınızın DNS ayarlarını aşağıdaki şekilde değiştirebilirsiniz.

 • Cep telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
 • Wi-fiyi açık konuma getirin ve Wi-fiye tıklayın.
 • Tarama esnasında görünen lakin bir türlü bağlanamadığınız kendi internetinize tıklayın.
 • Şifrenizi girip, hemen alt kısımda bulunan ‘Gelişmiş Seçenekleri Göster’ kutucuğuna tik atın.
 • IP ayarlarının hemen alt kısmındaki DHPC’yi statik olarak ayarlayın. IP adresinizi değiştirmek için IP adresinizin son 3 rakamını değiştirmeniz yeterli.
 • Son olarak da ‘Geçit’ yazan kısmı değiştirin. Sondan ikinci noktayı, geçerli iki rakamı ya da yalnızca birini değiştirmelisiniz.

Iphone DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Iphone DNS ayarlarını değiştirmek için aşağıdaki işlemleri sırasıyla yerine getirmelisiniz.

 • Akıllı cihazınızın Ayarlar Bölümüne girin.
 • Karşınıza çıkan Wi-Fiyi açın ve Wifiye tıklayın.
 • Kendi bağlı olduğunuz lakin bağlanamadığınız internete tıklayın.
 • WİFİ detaylarına bakarak, DNS kısmını bulun.
 • Buradan DNS ayarlarını değiştirin.

 Android ve IOS Tabanlı Tüm Cihazlarda Girebileceğiniz DNS1 ve DNS2 Ayarları:

 • Google DNS: 8.8.8, 8.8.4.4
 • Yandex DNS: 77.88.8.88, 77.88. 8. 2
 • Smart Safe DNS: 54.85. 9.10, 54.85. 12.30
 • Safe DNS:46. 39.39, 195.46.39.40

Yukarıdaki DNS ayarlarından birini girdikten sonra tekrar Wİ-FİYE tıklayıp, yeni ayarları başarı ile yükleyebilirsiniz. DNS1 ve DNS2 ayarlarını girerken rakamların arasına ‘virgül’ koymayı asla unutmamalısınız!

UYARI: DNS ayarlarını değiştirdikten sonra internete bağlanmada sorun yaşamamak adına öncelikle Wİ-Fİ bağlantınızı tekrar kesin.

Daha sonra kablosuz ağa tekrar bağlanın. Böylelikle yeni DNS ayarlarınızı aktif edebilirsiniz.

SONUÇ:

Kısacası internete giremediğiniz durumlarda öncelikle  ‘Ağı Unut’ demeli ve ağınıza yeniden bağlanmaya çalışmalısınız. İnternete hala giremiyorsanız akıllı cihazınızın önce modem şifresini değiştirmeli, bu işe yaramadığında ise DNS ayarlarını değiştirmelisiniz.

Böylelikle internete bağlanamama sorununuzu kökten çözebilirsiniz.

Kablosuz Ağa Bağlanıyorum Ama İnternete Giremiyorum

Eğer başka bir telefondan wifi ağına internet bağlanıyorsanız sorun sizin telefonunuzun DNS ayarlarından kaynaklanıyor olabilir. Telefon wifi ağına erişemediğinde DNS ve İP adresi tanımlamak gereklidir.

Telefonunuzun wifi ağını açarak gelişmiş seçenekleri göster diyerek gerekli değişikliği yapmanız gereklidir. IP adresinin statik olması gerekir. DNS adresleri olan kısmına ise DNS 1’e 172.20.10.1, DNS 2’ye ise, 8.8.4.4  yazmanız yeterlidir.

İnternetsiz Whatsapp Nasıl Kullanılır? Whatsapp İnternetsiz Kullanma

Telefon Wifi Bağlanıyor Diyor Bağlanmıyor

Telefon WİFİ ağına bağlanıyor diyor ve sonra bağlanmıyorsa ilk olarak şifrenizin doğru olduğunu kontrol etmelisiniz. Eğer telefonunuzu katıp açmak sorunu çözmüyorsa “Sebekeyi unut veya Ağı Unut” diyerek tekrar bağlanmayı deneyebilirsiniz.

Telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlayarak telefon wifi ağına bağlanmak için; Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla adımlarını takip edebilirsiniz. Ağ ayarlarını sıfırladığınızda daha önce kullandığınız Wi-Fi ağlarını ve parolalarını, hücresel ayarları ve VPN bilgileri de telefonunuzda sıfırlanacaktır.

Telefon Wifi IP Adresi Alınıyor Diyor Bağlanmıyor

Telefon üzerinden wifi ağına bağlandığınızda wifi ağının IP adresini alamaması sonucu bağlantı gerçekleşmez. Ip adresi alınıyor diyor ama ağa bağlanmıyorsa telefonunuzun ağ ayarlarından bu ağı unut dedikten sonra telefonunuzu baştan başlatarak sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca yukarıda verdiğin ayarları uygulayarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda telefon wifiye bağlanıyor ama internet girmiyor ve Telefon wifiye bağlanıyor diyor bağlanmıyor sorunu hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz

 

Telefonunuzun Ağ Ayarlarını Nasıl Sıfırlayabilirsiniz?

Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla adımlarıyla işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon Wifi Ağına Erişmediğinde Ne Yapmalısınız?

DNS ve İP adresi tanımlamak gerekmektedir.

Fiber İnternet Ne Demek?

Işık hızında internet olarak ifade edilmektedir. Verileri ışık formunda iletmektedir.

5 Yorum

 1. Merhaba, benim bir arkadaşım internete sadece VPN le bağlanabiliyor, vpnsiz hiç bir siteye giremiyor, nedeni ne olabilir, yardımcı olabilirseniz sevinirim

 2. İnternet olmadan bağlı yazıyor, söylediğiniz her şeyi uyguladım ancak olmadı.Lütfen yardımcı olur musunuz?

 3. 10larca sitede sorunumu çözmeye çalıştım hepside dns e 8 8 8 8 yazmamı söylüyordu ve ıp sallamamı senin dediğin dnsle giriş yaptığımda sorunum çözüldü cidden teşekkürler deliricektim evde 2 gündür

 4. İnternet cekiyor telefonla herşey yaptim vifi ye baglamdim ama inter cekiyor gözükuyor ama nereye girsem cekmiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu