Müşteri Hizmetleri

TEB Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

TEB Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2023; TEB müşterileri telefon üzerinden işlemlerini daha rahat ve hızlı yapabilmektedir. TEB yani Türkiye Ekonomi Bankası ülkemizde bir çok müşterisi olan bir bankadır. Günümüzden 93 yıl önce yani 1927 yılında kurulan, kuruluş adı Kocaeli Halk Bankası olan ve 27 Temmuz 1982 tarihinde Türk Ekonomi Bankası ismini alan TEB; yurtdışında 4 adet, ülke sınırlarında 476 olacak şekilde toplamda 481 şubesi ile hizmet vermeye devam ediyor.

Bankacılık sektörünün yanı sıra finansal girişimcilik, finansal okuryazarlık, spor ve inovasyon gibi farklı sektörlerde de faaliyet gösteren, ülkemizin öncü bankalarından biri olan TEB, ülkemizdeki genç girişimleri teşvik edici ve onları ekonomimize kazandırıcı politikaları ile de ön plana çıkıyor.

Dijital ve mobil bankacılığının gelişimine katkıda bulunan TEB; internet bankacılığı ve mobil bankacılığı hizmeti ile de müşterilerine her daim, kesintisiz hizmet sunuyor.

TEB Çocuk, TEB Aile Akademisi, CEPTETEB gibi projeleri ile ülke gelişimine önderlik ediyor.

Müşterilerinin bankacılık işlemlerini her an gerçekleştirebilmeleri adına sunduğu Çağrı Merkezi Müşteri Hizmetleri hizmeti ile de müşterilerine 7/24 uzaktan canlı destek oluyor.

Bu yazımızda TEB müşterileri için TEB müşteri hizmetlerine direk bağlanma yöntemi nedir?

TEB Müşteri Hizmetleri Canlı Destek nasıl alınır? vb. bu konuya dair en çok merak edilen soruları yanıtlamaya, sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

TEB Müşteri Hizmetleri Numarası

TEB müşterileri ‘0850 200 0 666 şeklinde olan müşteri hizmetleri numarasını günün herhangi bir saatinde aradıklarında, müşteri hizmetlerine bağlanabiliyorlar.

Müşteri temsilcisine bağlanarak, kayıp, çalıntı, kredi kartı şifre oluşturma, hisse senedi alım/satım vb. kurumsal ya da bireysel bankacılık işlemlerine dair bilgi edinebildikleri gibi ‘para çekme’ dışındaki çoğu işlemi de müşteri hizmetlerinin yardımıyla gerçekleştirebiliyorlar.

Üstelik müşteri temsilcisinden internet bankacılığı ve mobil bankacılık kullanımına dair de detaylı bilgi edinebiliyorlar.

Kısacası TEB müşteri hizmetleri, 7/24 müşterilerinin ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

Sizler de korona virüs vakalarının gittikçe tırmandığı, binlerce kişinin hayatını kaybettiği şu günlerde akıllı telefonlarınızdan ya da sabit hatlardan TEB müşteri hizmetleri numarasını arayıp, bankacılığa dair her türlü işleminizi gerçekleştirebilir, bankalara gitmeyerek, hem kendi sağlığınızı hem de toplumumuzun sağlığını gözetebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

TEB Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2023

Bireysel ya da kurumsal banka müşterileri, yukarıda bahsettiğimiz müşteri hizmetleri numarasını aradıklarında direk olarak müşteri temsilcisine bağlanamıyorlar.

Tüm müşterileri yapmak istedikleri işlemlere dair bilgilendiren ve onları birtakım tuşlamalara yönlendiren telesekreter karşılıyor.

Yani müşteriler; telesekreter yönlendirmesini takip ederek, telefon klavyelerinden bazı tuşlamaları yaptıklarında kredi kartlarına, hesaplarına dair birçok işlemi kendileri yapabiliyor hatta kredi/banka kartı kayıp, çalıntı ihbarında bulunabiliyor ve kartlarına bloke koyabiliyorlar.

Müşteri hizmetlerine zaman kaybetmeden ve tuşlama yapmadan direk bağlanmak yani müşteri temsilcisi yardımıyla işlemlerini tamamlamak isteyen müşterilerin ise bazı tuşlamaları sırasıyla yapmaları gerekiyor.

TEB Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma 2023

TEB müşteri hizmetlerine direk bağlanma yöntemini kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

 • İlk olarak akıllı telefonunuzdan 0850 200 0 666 müşteri hizmetleri numarasını çevirin.
 • Ardından telesekreterin sorularına yanıt verin (TC kimlik no ve banka/kredi kartı numarası son 4 hanesini tuşlamanız gerekiyor)
 • Daha sonra telesekreter sesini duyduğunuzda ilk olarak 3 tuşuna basın.
 • Sonraki aşamada 1 rakamını tuşlayın.
 • 1 rakamını tuşladığınızda telesekreter, size müşteri temsilcisine bağlanmak için 1’i tuşlayın diyor.
 • 1 tuşuna basarak, direk olarak beklemek zorunda kalmadan müşteri temsilcisine bağlanabilmeniz mümkün!

Kısacası sırasıyla 3-1-1-1 tuşlamalarını yaptığınızda müşteri temsilcisine bağlanmanızın mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Lakin müşteri temsilcisinin yoğun olduğu günlerde onla iletişime kurmak için ortalama 15-20 dakika arasında hatta kalıp yani aramayı sonlandırmadan beklemeniz gerektiğini de söylemek istiyoruz.

Şayet telefonda dakikalarca müşteri temsilcisinin diğer konuşmalarının sonlanmasını beklemekle vakit geçirmek istemiyorsanız; acil olmayan ihtiyaçlarınız için müşteri hizmetlerini gecenin ilerleyen ya da sabahın ilk saatlerinde aramanızı öneriyoruz.

TEB Müşteri Hizmetlerine Bağlanarak Yapabileceğiniz İşlemler

Müşterilerinin memnuniyetini ilk önceliği olarak belirleyen TEB; engelli müşterilerini de hiçbir şekilde unutmuyor. Öyle ki engelli müşteriler, CEPTETEB internet şubesi ya da CEPTETEB mobil uygulaması üzerinden canlı yazılı destek alabiliyor yani müşteri temsilcisiyle yazılı bir şekilde, mesajlaşarak iletişime geçebiliyorlar.

Kayıp/çalıntı bildirimlerini de bu şekilde gerçekleştirebiliyorlar.  Yazılı canlı destek hizmetini hafta içi her gün 08.30-17.30 saatleri arasında alabiliyorlar.

TEB müşterileri 0850 200 0 666 çağrı merkezi numarasını çevirip, hafta içi ya da hafta sonu, gece gündüz fark etmeden yani 7/24 her konuda bilgi ve yardım talep edebiliyorlar.

En ufak bankacılık işlemlerinizin yanı sıra hisse senedi alım/satım, fatura abonelik ödeme vb. her türlü işleminize dair gerek bilgi edinmek, gerek işlemlerinizi gerçekleştirmek gerekse mobil ve internet bankacılığıyla ilgili canlı destek almak için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

TEB müşteri hizmetleri canlı destek alarak, yapabileceğiniz işlemleri kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

 • Kayıp, çalıntı, dolandırıcılık ihbarı
 • Kredi kartı şifre değişikliği, hesap ekstresi sorgulama, kredi kartı borcu ödeme, hesap kesim tarihi değiştirme vb. kredi ve banka kartlarına dair işlemler
 • Türk Telekom, Vodafone, Turkcell, İZSU, TEDAŞ vb. güncel aboneliklerin fatura borçlarını ödeme
 • Kredi kartına otomatik ödeme talimatı verme
 • E-devlet ödemeleri, SSK/Bağkur ödemeleri, üniversite-ÖSYM ödemeleri
 • EFT ve havale vb. para transferleri
 • MTV, trafik cezası ve gümrük vergisi vb. borç ve ceza ödemeleri
 • Döviz alım satım, altın yatırımı vb. yatırım işlemleri
 • Hisse senedi alım ve satımı dahil hisse işlemleri
 • Vadeli ve vadesiz hesap açtırma vb. hesaplara dair işlemler
 • Kredi başvurusunda bulunma, kredi başvuru durumunu takip etme
 • Diğer bireysel bankacılık işlemleri
 • Kurumsal bankacılık işlemleri

Kısacası bankamatiklerden ve bankalardan gerçekleştirebileceğiniz ‘para çekme’ işlemi dışındaki diğer bankacılık işlemlerinin tümü için Müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

Kredi ya da banka kartınızı kaybettiğinizde ya da çalıntı durumu söz konusuysa veya dolandırıcılık girişiminden şüpheleniyorsanız; hiç vakit kaybetmeden müşteri hizmetlerini aramalı ve mağduriyetinizin artmaması adına kartınızı kullanıma kapattırmalısınız.

Bankacılık işlemlerinizi internete bağlı olduğunuz her yerden kendiniz gerçekleştirmek böylelikle hem zamandan tasarruf etmek adına internet bankacılığını kullanmaya başlamak için https://www.teb.com.tr/sizin-icin/internet-subesi/ linkini tıklamalısınız.

TEB mobil bankacılık uygulamasını ise Google Play ya da Apple Store üzerinden akıllı telefonlarınıza indirebilirsiniz.

Bu yazımızda TEB müşteri hizmetleri direk bağlanma nasıl olur? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de TEB müşterisiyseniz; konuya dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

 

TEB Müşteri Temsilcisi Telefon Numarası Kaç?

TEB müşteri temsilcisi telefon numarası 0850 200 0 666 dır.

TEB Müşteri Temsilcisi Hangi Saatlerde Aktiftir?

TEB müşteri temsilcisi 7/24 hizmet vermektedir.

TEB Hafta Sonu Açık mı?

Hayır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu