Turkcell

Superonline Wifi Şifresi Değiştirme

Superonline Wifi Şifre Değiştirme; Günümüzde internetin olmadığı ev ya da iş yeri kalmamıştır diyebiliriz. Superonline internet abone sayısı da ülkemizde her geçen gün artmaktadır. Abonelerine fiber internet başta olmak üzere pek çok alanda internet hizmeti sunan ve bir Turkcell grup şirketi olan Superonline, müşterilerine tanıdığı kablolu internet, fiber internet, ADSL seçenekleri ile yıllardır en çok tercih edilen markalar arasında yer alıyor.

Müşteriler, oldukça uygun fiyatlara internet hizmeti alabiliyor, ev, ofis ve işyerlerinde internete diledikleri gibi girebiliyorlar.

Ülkemizin en çok tercih edilen internet servis sağlayıcılarından biri olan Turkcell Superonline müşterileri de zaman zaman modem şifresini değiştirme ihtiyacı duyabiliyorlar.

Özellikle internet şifresi başkası tarafından kırılan, bu yüzden de internete erişimde yavaşlama ve kopma ile karşılaşan müşteriler, önceliklerini Superonline wifi şifresini değiştirmeye veriyorlar.

Bu yazımızda Superonline müşterileri için kısaca wifi şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya, konuyla ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Superonline Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Superonline Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Şifrenizi gerek bilgisayarlarınız gerekse telefonunuz üzerinden kolaylıkla değiştirme ve güncelleme şansınız bulunuyor.

Adım adım Superonline wifi şifre değiştirme işlemini nasıl yapabileceğinizi kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

 • İlk olarak bilgisayarınızın tarayıcısında yeni bir sayfa açın( Bilgisayarınızın da wifiye bağlı olduğundan emin olun)
 • Daha sonra arama motoruna 192.168.1.1 yazın ve Enter tuşuna basın.
 • Yeni açılan sayfada ‘kullanıcı adı’ yazan kısma admin; şifre yazan kısma ise küçük harflerle olacak şekilde superonline yazın.
 • Ekranın hemen altındaki Oturum Aç butonuna tıklayın.

** Oturum aç butonuna tıkladığınızda ise karşınıza ‘Oturum açma parolasını değiştir’ ya da ‘Değiştirmeden Geçiniz’ şeklinde iki seçenek çıkıyor.

Bu seçenekler arasından Değiştirmeden Geç seçeneğine tıklayıp, işleminize devam etmeniz gerekiyor.

 • Açılan yeni sayfada seçenekler arasından ‘Yerel Ağ’ yazan yere tıklayın.
 • Sonrasında kablosuz ağ ayarları seçeneğine tıklayın.
 • Yeni açılan sayfa ekranında aşağıya doğru inin. VPA önceden açılan anahtar kısmına yeni oluşturmak istediğiniz şifrenizi yazın.

Bu bölümde sizin eski şifreniz de yer alıyor. Yani eski şifrenizi öğrenmek istediğinizde de bu alandan şifrenizi kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz.

Modeminize diğer cihazların kolaylıkla bağlanmasını ve wifi şifrenizi kırmalarını istemiyorsanız; mutlaka güçlü bir şifre oluşturmanızı öneriyoruz.

Şifrenizde en az bir büyük harf, en az 1 rakam kullanarak, daha güçlü bir parola elde edebilirsiniz.

Turkcell Superonline şifre değiştirme işleminizi tamamladığınızda artık eski şifrenizle birlikte bilgisayar, tablet, akıllı telefon vb. diğer cihazlardan internete bağlanamıyorsunuz.

Yani tüm cihazlarınıza da yeni şifreyi girmeniz, eski şifreyi cihazlarınızdan silmeniz gerekiyor.

Cihazlarınızda şifre değişiklik işlemini nasıl gerçekleştirebileceğinizi aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Öncelikle cihazınızın Ayarlar kısmına girin ve Ağlar menüsünü açın.
 • Karşınıza çıkan wifi ağları arasından kendi kullandığınız ağın üzerine tıklayın ve ağı unut kısmını seçin.
 • Daha sonra aynı ağa tekrar bağlanın ve bu sefer, yeni oluşturduğunuz şifreyi girin. Bu işlemi wifiye bağlandığınız tüm cihazlarda gerçekleştirmeniz gerekiyor.

superonline fiber süper paket

Superonline Müşteri Hizmetlerini Arayarak Wifi Şifre Değiştirme

Teknolojiyle pek aranız yoksa yani telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan birkaç işlem yaparak, şifrenizi değiştirebileceğinizi düşünmüyorsanız; Turkcell Superonline müşteri hizmetleri numarasını arayarak, bu konuda müşteri temsilcisinden teknik ve canlı destek alabilirsiniz.

Müşteri temsilcilerinin modeminize ve internetinize erişim hakları olduğundan sizler, şifre değiştirme talebinizi onlara ilettiğinizde şifreniz, dakikalar içerisinde değiştiriliyor.

Müşteri hizmetlerine direk bağlanmak için öncelikle akıllı telefonunuzdan 0850 222 02 22 şeklinde olan müşteri hizmetleri numarasını çevirmelisiniz.

Sizi karşılayan sesli komut, sizden TC kimlik numaranızı, müşteri numaranızı ya da sisteme kayıtlı telefon numaranızı klavyeye girmenizi isteyebiliyor.

İstenilen bilgiyi klavyeye girdikten sonra direk müşteri temsilcisine bağlanmak ve diğer tuşlamalarla zaman kaybetmemek adına 6 rakamını tuşlamalısınız.

Daha sonra dakikalar içerisinde müşteri temsilcisine bağlanıyorsunuz.

Müşteri temsilcisine mevcut şifrenizi değiştirme istediğinizi dile getirerek, Superonline wifi şifre değiştirme işlemini kısa sürede gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Aynı zamanda müşteri temsilcisinden mevcut şifrenizi de öğrenebilirsiniz.

Turkcell Superbox Nedir? Nasıl İptal Edilir?

Telefondan Superonline Şifre Değiştirme

Modem şifrenizi bilgisayarınızın yanı sıra akıllı telefonunuzdan ya da tabletinizden de değiştirebilirsiniz.

Telefondan ya da tabletten gerçekleştireceğiniz şifre değişiklik işlemlerinde de öncelikle şifresini değiştirmek istediğiniz Superonline wifi ağına bağlı iken değişiklik işlemini yapmanız gerekiyor.

Bu noktada telefonunuzun ya da tabletinizin arama motoruna 192.168.1.1 yazdıktan sonra yukarıda bahsettiğimiz adımları sırasıyla telefon ya da tabletiniz üzerinden gerçekleştirmelisiniz.

Yani telefon ve tabletten yapılan şifre değişiklik işlemlerinde de bilgisayardan yaptığınız işlemlerin aynısını yapmanız gerekiyor.

Superbox Şifre Değiştirme Telefondan

Turkcell tarafından sunulan Superbox internet hizmeti ile müşteriler, Superbox kablosuz cihazları ile elektrik prizinin mevcut olduğu her yerden internete erişebiliyorlar.

Yani aboneler, internete bağlanmak için ADSL alt yapısına ihtiyaç duymuyorlar.

Üstelik internete de fiber internet hızında bağlanabiliyorlar.

Superbox da Superonline tarafından sunulan bir internet hizmeti olduğundan Superbox wifi şifrenizi değiştirmek için aynı işlemleri yapmanız gerekiyor.

Sizler de Turkcell Superbox müşterisiyseniz; telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan Turkcell Superbox şifrenizi değiştirmek için;

 • İlk olarak kullandığınız arama motorunun adres kısmına 192.168.1.1 yazın.
 • Yeni açılan sayfada sizden istenilen kullanıcı adına admin, şifre kısmına ise superonline yazın.
 • Daha sonra yerel ağlar—kablosuz ağ seçeneklerine tıklayın.
 • Yeni sayfada aşağı doğru inip, parola yazan yerdeki mevcut parolanızı silip, yeni parolanızı girin.
 • Yaptığınız değişiklikleri mutlaka kaydedin.

Superbox şifre değişiklik işlemini de Superonline da olduğu gibi aynı yöntemle gerçekleştirebiliyorsunuz.

Superbox şifre güncelleme işleminden sonra da bu wifi ağına bağlandığınız tüm cihazlarınızdaki ağ şifre bilgilerinizi yenilemeniz ve güncellemeniz gerekiyor.

Superbox müşterisiyseniz, şifre değişiklik işlemi için müşteri hizmetlerini de arayabilmeniz mümkün!

Müşteri hizmetlerine bağlanmak için Superonline müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 02 22 numarasını arayabilirsiniz.

Ya da tüm Turkcell wifi şifre değişiklik işlemleriniz için Turkcell hattınızdan Turkcell Müşteri Hizmetleri numarası olan 532’yi, diğer operatörlerden ve sabit hatlardan ise 0532 532 00 00 numarasını çevirebilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca Superonline ve Superbox wifi şifre değiştirme işlemine dair sizleri bilgilendirmeye çalıştık.

Sizler de konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

 

Turkcell Superonline Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası Nedir?

Turkcell Superonline müşteri hizmetleri telefonu 0850 222 0 222 dir.

Turkcell Superonline Kurulumu Kaç Gündür?

Turkcell Superonline kurulumu ortalama 3 gün içerisinde gerçekleşmektedir.

Turkcell Yeni Hat Ücreti Nedir?

400-500 TL arasındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu