Sosyal Medya

Snapchat’da Silinen Mesajları Geri Getirme

Snapchat Silinen Mesajı Görme

Snapchat’da Silinen Mesajları Geri Getirme; Sevilen uygulamalardan biri olan ve hemen hemen herkesin telefonunda bulunan Snapchat yeni özellikleri ile kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır. Sıkça kullandığımız uygulamaların başında gelen Snapchat günden güne kullanıcı sayısını arttırmaktadır. Özellikle fotoğraf ve video paylaşmayı seven sosyal medya kullanıcılarının en çok kullandığı uygulama Snapchat oldu. Aynı zamanla DM sayesinde mesajlaşabileceğin bu uygulamada Snapchat’da silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır birlikte inceleyelim.

Snapchat’da Silinen Mesajları Geri Getirme

İstediğin zaman fotoğraf çekerek üzerinde değişiklik yapmana ve ister uygulama üzerinden paylaşmana istersen de telefonuna indirerek kaydetmen için kullanabileceğin Snapchat uygulamasında arkadaşlarınla mesajlaşabilirsin.

Ancak gönderdiğin ya da aldığın mesajları temizlemek isterken kimi zaman bilerek kimi zaman da yanlışlıkla mesajları silebilirsin. Bazen de mesajları geri getirmeye ihtiyaç duyabilirsin.

Biz de senin için hazırladığımız bu yazımızda Snapchat’da silinen mesajları geri getirmek için yapman gerekenleri adım adım paylaşıyoruz. Sen de istediğin zaman fotoğraflarına metin ekleyerek, video paylaşarak ya da kısa süreli görülebilen mesajlarını geri getirmek ve yeniden görmek istediğin zaman aşağıda paylaştığımız yöntemleri takip ederek Snapchat’da silinen mesajları geri getirme şansına sahip olabilirsin.

Snapchat Silinen Mesajı Görme

Aslına herkes arasında ünlü olan ve bazılarının kendi hesabını oluşturarak bazı kişilerin de Bedava Snapchat Premium Hesap kullanarak giriş yaptığı bu sosyal medya platformu, en popüler video paylaşım uygulamaları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu platform üzerinden gönderdiğin ya da aldığın fotoğraf ve videoların en fazla gösterim sayısını ve gösterim saniyesini istediğin gibi ayarlayarak görüldükten sonra kalıcı olarak silebilirsin.

Diğer sosyal medya uygulamalarına göre farklılık gösteren en güzel ve eşsiz özelliği bu olan Snapchat’te istersen de Facebook Messenger gibi mesaj yoluyla da sohbet etme şansın var. Uygulamadaki mesajlar bölümüne gelen güncellemeler ile birlikte Snapchat üzerinde, zamanlayıcı kurarak fotoğraf ve video paylaşmanın yanı sıra Snapchat silinen mesajı görme şansı da birçok kullanıcıyı heyecanlandırdı.

snapchat indir - snapchat nasıl indirilir? android ve ios için ücretsiz son  sürüm snapchat uygulaması - haberler

Snapchat Silinen Mesajları Geri Getirme Android

Gönderdiğin veya aldığın bir Snapchat fotoğrafı ya da videosunu sonrasında geri getirme şansına sahip olabilirsin. Birçok veri silinmiş olsa bile kimi mesajlar hala önbellekte tutulduğu için birkaç küçük adımı takip ederek bu verileri geri getirebilir ve Snapchat’da silinen mesajları geri getirme olanağını kullanabilirsin. Senin için aşağıda bir kılavuz paylaşarak Snapchat’da silinen mesajları geri getirmek için yapman gerekenleri anlatıyoruz. Sen de aşağıdaki adımları takip ederek Snapchat silinen mesajı görme imkanına sahip olabilirsin.

Snapchat sosyal medya platformu, arkadaşlarınla en mutlu ve en neşeli anlarını paylaşabileceğin en hızlı sosyal medya platformlarından birisidir. Snapchat sayesinde arkadaşlarla mesajlaşırken de gönderdiğin resim ve videoların ne kadar süre boyunca görüntülenebileceğini ayarlayabilir ve ayarladığın süreden sonra mesajın otomatik olarak silinmesini sağlayan benzersiz bir özellik sunuyor. Fotoğraf, video çektikten sonra düzenleme yapmana da imkan sağlayan Snapchat uygulamasında arkadaşlarında DM üzerinden mesajlaşabilirsin. Sonrasında da Snapchat’da silinen mesajları geri getirme şansına sahip olabilirsin.

iPhone Snapchat Silinen Mesajları Geri Getirme

Snapchat uygulaması ile gönderdiğin fotoğraf ve videoların belirli bir süre boyunca görünmesini sonra da kalıcı olarak silinmesi için ayarlamalar yapabilirsin. Ancak sildiğin Snapchat mesajlarına bir daha Snapchat uygulaması üzerinden erişim sağlayamasan da bu mesajların telefonunun ön belleğinden silinmemesi durumunda Snapchat’da silinen mesajları geri getirme ve kurtamak için belirli yöntemler var.

Bu yöntemlerden ilk telefonun üzerinden Snapchat’da silinen mesajları geri getirme imkanı sunarken diğer yöntemde ise silinen mesajları geri getirme imkanı sunan bir uygulamayı telefonuna kurman gerekiyor. Senin için her iki yöntemi de anlatacağız.

Snapchat Karşı Tarafın Sildiği Mesajı Görme

Snapchat’te silinen mesajlar, fotoğraflar veya videolar, uygulama üzerinden silinse bile silinmiş haliyle telefonunda bulunabilir. Bu durumda da dosyaları tekrar görebilirsin. Bunu yapmak için ise .nomedia uzantısının kaldırılabilmesi amacıyla dosyalarını yeniden isimlendirmene gerek duyacaksın.

Bunun için herhangi bir dosya yöneticisi uygulamasını kullanman yeterli olabilir. Eğer Apple marka bir cihazın varsa da jailbreak yöntemi ile dosya yöneticisi uygulamasını cihazına kurman gerekebilir. Dosya yöneticisini cihazına kurduktan sonra ise .nomedia ismindeki uzantıyı bulman gerekiyor. .nomedia dosyasını yeniden isimlendirmek için de istediğin bir mesajı seçtikten sonra yeniden adlandırman gerekiyor.

Snapchat Karanlık Mod Nasıl Yapılır? ( iOS ve Android )

Snapchat Kaybolan Mesajları Görme

Bu şekilde yeniden adlandırma ile silinmiş olan mesajları görebilirsin. Sadece kazınan verileri kurtarabilmek için bu işlemi yaparak dosya formatını değiştirmen ve geri görebileceğin bir formata getirmen yeterli oluyor.

İstersen de çöp kutusu uygulamaları yükleyerek de Snapchat’da silinen mesajları geri getirme şansına sahip olabilirsin. Çöp kutusu uygulamaları bilgisayarlardaki bildiğiniz Geri dönüşüm kutusu benzeri bir sistem olduğu için, kalıcı olarak silinmeden önce Snapchat’da silinen mesajları geri getirme imkanı sağlıyor.

Google Play Store üzerinden indirebileceğin bu uygulama sayesinde Android cihazınızdan sildiğin fotoğrafları, videoları, ses dosyalarını, pdf, zip, mp3, mp4, ppt, doc, avi, mpg, jpg, rar ve gibi çok kullanılan dosya formatlarını kurtarma imkanı veren uygulamalar bulabilirsin. Son derece yaygın olarak kullanılan bu tür uygulamalar ile Snapchat’da silinen mesajları geri getirme imkanı bulabilirsin.

Facebook’ta Silinen Mesajları Geri Getirme

Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Ayrıca cihazını rootlamaya hiç gerek kalmadan ve internet bağlantısına da ihtiyaç duymadan kullanabileceğin bu yöntemler sayesinde Snapchat’da silinen mesajları geri getirmek mümkün oluyor. Çöp kutusu uygulamalarını kullanmak için de cihazına uygulamayı yükledikten sonra Snapchat uygulamasından fotoğrafları veya videoları açman gerekiyor.

Ardından da silinmiş fotoğraflar veya videolara ulaşabileceğin çöp kutusunu uygulamasını açın ve içerisindeki klasöre ulaşın. Snapchat’da silinen mesajları geri getirme imkanı bulabileceğin, Snapchat videolarını veya sildiğin fotoğraflara ulaşabileceğin Çöp kutusu uygulamasını istediğin zaman ziyaret edebilirsin. Şunu hatırlatmamız gerekiyor ki Çöp kutusu uygulaması sadece Snapchat fotoğraflarını veya videolarını daha önce açmamışsan kullanılabilir.

 

Snapchat Sildikten Sonra Kaç Gün İçinde Hesabı Geri Açabilirim?

Silme işleminden sonra 30 gün içinde hesaba girerek tekrar aktifleştirebilirsiniz.

Snapchat Kaç Gün Sonra Kalıcı Olarak Silinir?

Silme işlemini yaptıktan sonra 30 günlük süre dolunca hesap tamamen silinir.

Snapchat Hesabı Kalıcı Olarak Silinir mi?

Evet.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu