Teknoloji Haberleri

Sizi Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirsiniz?

Engelleyen Numarayı Arama Nasıl Yapılır?

Sizi Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirsiniz; Telefon kullanımı günümüzde artık bir lüks olmaktan çıkmış ihtiyaç haline gelmiştir. Gün içerisinde pek çok kişi ile iletişime geçmekteyiz. Ulaşamadığınız kişilerin ise sizi engelleyip engellemediğini merak ediyorsanız tam doğru yerdesiniz. Hemen hemen hepimiz ya anlaşamadığımız ya da çeşitli sebeplerden ötürü bir numarayı aradığımız zaman ulaşamadığımız oluyor. Peki böyle durumlarda Sizi Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirsiniz?

Gizli (Özel) Numaradan Arayanı Bulmak (KESİN ÇÖZÜM)

Sizi Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirsiniz?

Sen de bir numaranın seni engelleyip engellemediğini öğrenmek istiyorsan, ilk önce aşağıdaki kontrolleri yapabilir; engellendiğinden emin olduktan sonra da sizi engelleyen numarayı nasıl arayabilirsiniz kısmını anlattığımız yöntemlerden istediğinizi kullanarak engel yediğiniz numarayı arayabilirsin. Herkesin bildiği gibi seni engelleyen bir numarayı aramak için kendi cep telefonunu kullanamazsın çünkü numaran üzerinden hiçbir şekilde karşı tarafa ulaşamazsın.

Bunun için numaranı vermeden kullanabileceğin birçok yöntem mevcut. Ancak ilk önce bir kişi tarafından engellendiğimi nasıl anlarım diye soruyorsan şunları denemelisin:

Aradığın numara ilk önce bir kere çalıyor ve sonra da hemen meşgule düşüyorsa veya ulaşmak istediğin bir telefon numarası 24 saat içerisinde her aradığınızda meşgul çalıyor ve sonra da otomatik olarak telesekretere bağlanıyorsa maalesef karşı numara seni engellemiş demektir. Bu durumda da karşı taraf sizin tarafınızdan aranmayı reddediyor ve ulaşılmak istemiyor anlamına gelir.

Engelleyen Numarayı Arama Nasıl Yapılır?

Ancak yine de bu durum geçici de olabilir ve aranızdaki problemi çözmek için seni engellemiş olan numaraya ulaşman gerektiği zaman da olabilir. Bunun için sizi engelleyen numarayı nasıl arayabilirsiniz konusunu anlatıyoruz. eğer bir Android telefon kullanıyorsan ilk önce “Telefon” uygulamasını açmalı ve ardından “Ayarlar > Ek Servisler” adımlarını takip etmelisin. Sonrasında da “Giden numara” seçeneğini seçerek Numarayı gizle kısmından “Numaranızı gizleyin” butonu ile telefon numaranı gizlemelisin.

Eğer Apple marka bir telefon kullanıyorsan da ilk önce “Ayarlar” uygulamasını açmalı ve sonra da “Telefon” seçeneğini açmalısın. Buradaki ayarlar içerisinden “Arayan kimliğini göster” butonuna tıklayarak “Arayan kimliğini göster” özelliğini kapatarak aradığın zaman telefon numaranın gitmesini engelleyebilirsin. Son olarak da kullandığın telefon Android veya iOS işletim sistemine sahip değilse de alternatif birkaç yok daha anlatacağız.

Vodafone Gizli Numara Açma Kapatma

sizi engelleyen numarayı arama nasıl yapılır? | teknobh

Engelleyen Numarayı Arama Programı

Kullandığın cep telefonu akıllı telefon değilse sizi engelleyen numarayı nasıl arayabilirsiniz bunu açıklayacağız. Çünkü kimisi artık akıllı telefon kullanmak istemiyor. Cep telefonu senin için sadece telefon ve mesaj atmaya yarayan basit bir ulaşım aracıysa ve seni engelleyen numaraya ulaşmak istiyorsan, seni engelleyen ama aramak istediğin numaraya ulaşmak için, karşı tarafın numarasını yazmadan önce #31# kodunu yazarak ararsan karşıdaki kişiye ulaşabilirsin. Örnek olarak #31#05********* şeklinde arama yapabilirsin.

Yukarıdaki kodu kullanarak arama yaptığın zaman ulaşamazsan da ilk önce *67 kodunu aradıktan sonra asıl aramak istediğin numarayı tuşlayarak gizli arama özelliğin aktifleştirebilir ve sizi engelleyen numarayı nasıl arayabilirsiniz görebilirsin. Bu iki yöntem en çok kullanılan ve telefon özellikleri sayesinde herkesin kolay bir şekilde uygulayabileceği yöntemlerdir.

Beni Engelleyen Numarayı Açma

Yukarıdaki yöntemler ile giden numaranı gizleyerek karşı tarafı arayabilirsin. Ancak eğer karşı numara, bu sefer Turkcell Özel Numaraya Açma ve Kapama, Gizli Numaraya Engelleme kullanarak gizli numaradan gelen aramaları engellemiş ise maalesef yukarıda saydığımız yöntemler de işe yaramaz. Bazı kişiler de Özel (Gizli) Numaradan Arayanı Bulma Yöntemleri (Tüm Operatörler) senin olduğunu belki tespit ederek aramanı cevapsız bırakabilirler.

Karşı tarafın gizli numaradan arayanlara da telefonunu kapatması durumunda yukarıdaki yöntemler işe yaramaz; alternatif yolları denemeye başlamalısın. Şimdi de gelin, alternatif olarak sizi engelleyen numarayı nasıl arayabilirsiniz beraber bakalım.

Beni Her Yerden Engelleyen Birine Nasıl Ulaşabilirim?

İstersen, seni engelleyen numarayı bir arkadaşına vererek, Whatsapp grubu kurdurabilirsin. Whatsapp’ın yaptığı son güncellemeler ile birlikte bazı değişiklikler de uygulamaya eklendi. Eğer bir numara senin rehberinde kayıtlı olmasa bile o kişiyi kendi kurduğun bir Whatsapp grubuna ekleme şansın oluyor. Sen de bu özelliği kullanarak arkadaşının, seni engelleyen kişi ve seni bir gruba almasını sağlatabilirsin. Sonrasında da arkadaşın gruptan çıkarak sen o kişiyi grup araması olarak arayabilir veya mesaj atabilirsin.

Kullanabileceğin bir diğer yöntem de Sanal Numara Alma Ücretsiz olabilir. Ücretsiz sanal numara alma yöntemlerinin gelişmesi ile birlikte pek çok kişi sizi engelleyen numarayı nasıl arayabilirsiniz konusu gündeme geldiği zaman bu yöntemi deniyor. Sanal telefon numarası almak için de sadece akıllı telefonun olması yeterli oluyor. Sanal telefon numarası verme uygulamaları, genellikle 3 günlük deneme süresi vererek senin istediğin kişileri aramana imkan sağlıyor.

Beni Engelleyen Numaraya Nasıl Mesaj Atarım?

İnternet üzerinde bulabileceğin birkaç uygulama sayesinde de ABD üzerinden fake bir numara alabilirsin. Uygulamaya ilk kayıt esnasında senden istenen 3 haneli kod kısmına da 205 yazarak uygulamaya giriş yapabilirsin. Bu sayede uygulamayı telefonuna senkronize edebilir ve Whatsapp ile giriş yaparak sizi engelleyen numarayı nasıl arayabilirsiniz görebilir; istersen de yine Whatsapp üzerinden mesaj atabilirsin.

Ayrıca eğer bir kişi senin telefon numaranı engellemiş ise bu kişiye sosyal medya üzerinden de ulaşabilirsin; tabii ki eğer bir sosyal medya hesabı kullanıyorsa bu yöntem kullanılabilir. Eğer seni engelleyen kişi Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat, Swarm veya Tiktok gibi çeşitli sosyal medya uygulamalarından birisini kullanıyorsa, sizi engelleyen numarayı nasıl arayabilirsiniz konusundan farklı olarak aramak yerine sosyal medyadan mesaj da atabilirsin.

Secretle.com Instagram Gizli Hesap Görme

Engellenen Numara Aranabilir mi?

Eğer yukarıdaki yöntemlerle karşı tarafa ulaşamadıysan, farklı bir seçenek olarak, aynı arkadaşına Whatsapp grubu kurdurma yöntemi gibi yine bir arkadaşının önce seni sonra da seni engelleyen numarayı arayarak konferansa almasını ve seni görüştürmesini sağlayabilirsin. Arkadaşın sonrasında konferanstan çıkarak ikiniz devam edebilirsiniz.

 

Whatsapptan Engellediğimiz Kişi Bize Yazabilir mi?

Engellediğiniz kişi size mesaj atamaz.

Gizli Numaradan Nasıl Arama Yapabiliriz?

Aramak istediğiniz numaranın başına #31# yazmanız yeterlidir.

Whatsappta Profil Gizleme Var mı?

Evet, artık var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu