Teknoloji Haberleri

Samsung Mu İphone Mi Daha İyi ve Uzun Ömürlü

Samsung Mu İphone Mi Daha İyi ve Uzun Ömürlü; Gelişen mobil teknoloji sayesinde piyasaya sürekli daha iyisi yani daha iyi marka ve model çıkmaktadır. Hızla gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte firmalar da markalarını düzenleyerek piyasaya sunmaktadır. Samsung ve Apple gelişen mobil teknoloji ile beraber çıkardıkları telefon modelleri ile piyasanın hakimi konusunda iki firmadır. Uzun yıllardır tartışma konusu olan Samsung mu İphone mu daha iyi sorusu halen tartışılan konuların başında gelmektedir.

Özellikle her çıkardıkları telefon modelleri bir çok kişinin Samsung mu Iphone mu almalıyım sorusunu sormasına neden olmaktadır. Kimi kullanıcı İphone daha iyi derken kimi kullanıcı ise Samsung konusunda tamamen ısrarcı.

Sizlere bu yazımızda Samsung mu daha iyi İphone mi sorusuna cevap vermeye çalışacağım. Ayrıca İphone mu Samsung mu almayın, İphone mi Samsung mu daha uzun ömürlü sorularını yanıtlamaya çalışacağım.

Bilgisayarın Marka Ve Modelini Nasıl Öğrenirim

Samsung Mu İphone Mi Daha İyi

İphone mi Samsung mu daha iyi sorusuna aslında net cevap biraz zor. Özellikle uzun dönem Samsung kullanan Apple ürünlerine özellikle İphone kullanmakta oldukça zorlanmaktadır. İphone marka telefonlarda geri tuşunun olmaması bile samsung kullananlar tarafında alışılması zor bir durum.

Yazılımsal olarak büyük farklılıklar gösteren ıphone her yerden müzik, video yada resim indiremediğiniz gibi bazı uygulamaları asla telefonunuza yükleme imkanı vermemektedir. Samsung ise Android yazılımı ile daha fazla özgürlük ve uygulama indirme imkanı vermektedir.

Genel olarak samsung marka telefonlar ile daha fazla işlem yapabilme imkanı varken Iphone marka telefonlarda bu işlemlerin çoğu kısıtlıdır. Telefon almak isteyenler Samsung telefon almak isteyenlerin en büyük tercihi olmuştur.

Kullanım  kolaylığı olarak Samsung ön plana çıkarken Iphone ise güvenlik olarak ön plana çıkmaktadır. Iphone telefonlara virüs yada güvenlik hataları neredeyse yokken Samsung marka telefonlara güvenli olmayan yazılımlar yükleme imkanın olması telefona casus yazılım yada virüs bulaşmasına neden olur.

Mesela gizli kamera uygulamaları, casus yazılar uygulamalar yada başkasının telefonunu izleme uygulamaları IOS markette asla onaylanmaz.

Apple:

 

Samsung:

Merkez: ABD

 

Üretim Yeri: Çin

Akıllı telefon markası: iPhone

En yeni amiral gemileri: iPhone XS,

iPhone XS Max

İşletim sistemi: iOS

Üretim merkezi: Telefonun donanımı ABD’de üretilirken yedek parçaları Çin’de üretilmektedir. Ayrıca bazı parçaları Samsung’dan alınmaktadır.

  Merkez: Güney Kore

 

Üretim Yeri : Güney Kore

Akıllı telefon markası: Galaxy

En yeni amiral gemileri: Galaxy S9,

Galaxy Note9

İşletim sistemi: Android (Google)

Üretim merkezi: Neredeyse bütün telefon parçalarını kendi üreten Samsung üretimini Güney Kore’de yapmaktadır.

İphone Mi Samsung Mu Uzun Ömürlü

Rekabeti her alanda yaşan Samsung ve İphone daha uzun batarya üretimi için oldukça fazla yapmaktadırlar. Uzun ömürlü pil üretme konusundan Apple daima bir adım önde olmasına karşın Samsung son çıkardığı telefon modellerinde daha uzun şarj ömrü olduğu söylemiştir.

Daha uzun ömürlü telefon kullanmak isteyenler aynı model telefonu yıllarca kullanmak istemektedirler. Uzun ömürlü kullanım konusunda Iphone tartışmaz öndedir. Yıllardır Iphone kullanan bir çok kişi görebilirsiniz anca uzun yıllar Samsung kullanan birini bulmak oldukça zordur.

Telefonum Kendi Kendine Kapanıyor (ÇÖZÜLDÜ)

İphone Mi Samsung Mu Sağlam

Sağlamlık konusunda 1 adım önde olan Iphone mühendisler telefonun daha sağlam ve dayanıklı olması için harika tasarımlar ve teknolojiler geliştirmişlerdir. Samsung ise daha fazla telefon çeşidi çıkararak sağlamlığı ikinci plana atmasına karşın son modellerinde telefonların sağlam olması için bazı ek çalışmalar yapmıştır.

Samsung her bütçeye uygun telefon üreten bir firma iken Apple bu konuda daha katı kurallara sahiptir. Ürettiği telefonlarda kaliteye ciddi oranda önem veren Apple bazı küçük hatalarda bile telefonunuzu hemen değiştirmektedir.

iphone mu samsung mu daha uzun ömürlü? - mobil13.com

Samsung Mu İphone Mi Yorumları

Samsun mu İphone mi daha iyi, İphone mi Samsung mu daha kullanışlı sorularını soranlara bu iki telefon hakkında yapılan yorumları derlemek istiyorum. İşte hem samsung hemde İphone kullananların yorumları;

  • İphone telefon kullananlar kesinlikle güvenli ve sağlamlığa önem veriyorlarsa İphone marka telefonları tercih etmeleri gerektiğini söylemişlerdir.
  • Samsung kullananlar ile telefonun kullanımı kolay ve kullanışlı olduğu için tercih ettiklerini söylemişler.

İphone Mi Samsung Mu Daha Çok Sattı

Dünya genelinde neredeyse sabit müşterileri bulunan Samsung ve Apple telefon satış rakamları bakıldığında fiyatları yüksel olmasına rağmen satış rekorları kıran Iphone X ait toplamda 16 milyon adet satan Iphone X satış rekorlarını alt üst etmiştir.

Ancak akıllı telefon pazarında lider firma Sansung’dur %22.5 pazar payı ile birinciliği koruyan Samsun hem ülkemşzde hemde Dünya’da en çok telefon satan firmadır. Iphone ise pazar payında ikincilik konumu geçen sene Çin’li Huawei firmasına kaptırarak 3 sırada %10.9 pazar payına sahiptir. Huawei ise %18.5 ile telefon piyasasında ikinci konuma gelmiştir.

 

Cep Telefonu Alırken Öncelikle Neye Bakmalısınız?

Telefonun işlemcisine, RAM kapasitesine ve depolama alanına öncelikle bakmanız doğru olur.

RAM Ne Demek?

Rastgele Erişimli Hafıza demek olan RAM, geçici veri deposudur.

IP Adresine Nasıl Bakabilirim?

Ayarlarda yer alan sistem kısmından bakabilirsiniz.

8 Yorum

  1. 10 yıllık galaxy Wonder ım hala takır takır çalışıyor. Samsung telefonların ömrü Custom Romlar ile 10 yılı buluyor. yeni İphone lar ise max 5 yıl güncellemeden sonra yavaşlatılarak işe yaramaz hale getiriliyorlar. Benim tercihim samsung.

  2. 10 yıldım benimle aynı yaşta S4 kullanıyordum hiç bozulmadı.
    Şimdi ise 11 senelik S6 kullanıyorum birşey yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu