Pubg Mobile 90 FPS Destekleyen Telefonlar ve Tabletler (Güncel Liste)

Pubg Mobile 90 Fps destekleyen telefonlar ve tabletler; konusu son dönemde artan bir ilgi ile araştırılmaya başlandı. Özellikle Player Unknown’s Battlegrouns’un 90 FPS’ye ulaşması ile daha fazla aranan konu haline gelmiş durumda. Bu durum oyunun meraklılarının telefon ya da tablet alırken bu özelliğe göre hareket etmelerine neden olmaktadır.

pubg mobile 90 fps destekleyen telefonlar ve tabletlerPin
pubg mobile 90 fps destekleyen telefonlar ve tabletler (güncel liste)

 

 

90 FPS destekleyen telefon aramaları internet sitelerinin de bu özelliği göstermelerine neden durumdadır. Çünkü oyuncular bu özellikle ile daha fazla oyunun keyfini çıkarmakta ve daha fazla grafik detaylara ulaşabilmektedir. Yapılan ufak araştırmalar ile 90 FPS destekleyen telefon ve tabletlere erişmek mümkün olmaktadır. Özellikle yüksek miktarda paraların verildiği telefonlar destekliyor mu konusu merak edilen konulardan biridir. Bu nedenle listelere bakmak ve araştırmak yeterli olmaktadır.

Pubg Mobile 90 FPS Destekleyen Telefonlar ve Tabletler

Pubg Mobile 90 Fps destekleyen telefon modelleri listesi Android ve iOS işletim sistemleri için farklılık göstermektedir. Pubg Mobile 90 Fps destekleyen iOS cihazlar için öncelikle bilinmesi gereken bir husus bulunmaktadır. Örneğin oyunda 90 FPS ayarını görmek yeterli olmamaktadır. Bunun için ProMotion ekran özelliğinin olması gerekmektedir. Aksi takdirde çok daha hızlı giden şarj ve ısınma sorunu ile karşılaşma olasılığı artmaktadır. Bu durum ise oyundan alınacak zevk ve tadın anında kaçmasına neden olmaktadır. Bu nedenle dikkatli ve özenli bir araştırma yapmak gerekliliktir.

90 FPS destekleyen Android Telefonlar

OnePlus7 Pro

OnePlus 7T

OnePlus 7T Pro

OnePlus 8

OnePlus 8 Pro

Bilinmesi gereken bir konu ise şudur. OnePlus 7 serisi ve sonrasında üretilen tüm cihazlar 90 fps destekli gelmektedir. Yakın gelecekte ise diğer tüm cihazlara bu özelliğin geleceği ise kesin bir haber olarak yayılmış durumdadır. Ancak bunun için de cihazların çeşitli şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu şartların en önemlisi 90 Hz ve üzerinde ekrana sahip olmasıdır. Ancak bu bile desteklemek için yeterli bir özellik olmamaktadır. Yine telefonların işlemci ve ram belleklerinin üst düzeyde olması gerekmektedir. Şu anda bu özelliği taşıyan cihazlar ise belirtilen cihazlar olmaktadır.

Pubg Mobile 90 FPS Destekleyen Tabletler

Pubg Mobile 90 Fps destekleyen tabletler konusu da telefonlar kadar merak edilen bir konudur. Bunun için yapılan araştırmada sadece ekran özelliği yetmemektedir. Bu nedenle ciddi bir donanım olması gerekliliği de bilinmelidir. Ancak kullanıcıların tabletleri neden tercih ettiklerine bakmak gerekmektedir. Çünkü daha büyük ekran ve daha iyi bir grafik deneyimi sağlamaktadır.

Ekran özelliği kadar RAM ve işlemci gibi konuları da destekleyen ve oyunun en üst noktada oynanmasını sağlayan tabletler ise şöyle sıralanmaktadır.

Apple iPad Pro 11 inç 2020

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Tab S5E

Brawl Stars Elmas Hilesi Nasıl Yapılır?

Pubg Mobile 90 FPS Yapma

Her ne kadar daha fazla seçenek sunulmuş olsa da şu anda en iyi performansı bu ürünler vermektedir. Bu nedenle listede diğer cihazlar yer alamamaktadır. Hem işlemci hem de RAM bellek ile birlikte ekran özellikleri yeterli olmaktadır. Özellikle 2 GB altında bir cihaz ile oyunu oynamak son derece yanlış olacaktır. Çünkü hem grafik açısından hem de cihazın performansı açısından oldukça düşük randıman alınacaktır.

Pubg Mobile 90 FPS ayarı yapılışı ise her cihazda aynıdır. Tüm cihazlarda ayarlama oyun içerisinde yapılmakta ve kullanıcıların ayarlaması sağlanmaktadır. Bunun için öncelikle ekran ayarlarını düzenlemek gerekmektedir. 90 Hz ekran hızına ayarlayarak geri kalan işlemler yapılabilir. Geri kalan işlemler ise şunladır.

Pubg Mobile 90 FPS Ayarı Nasıl Yapılır?

Pubg Mobile açılır,

Ayarlar menüsü açılır.

Açılan sayfada grafik bölümü seçilir.

Çıkan ekranda FPS alanında 90 FPS seçilir.

Destekleyen cihazlar ile 90 FPS ayarı yapmak oldukça kolaydır. Birkaç adım ile birlikte çok daha iyi bir oyun deneyimi yaşanabilmektedir. Bu sayede diğer oyunculardan daha üstün bir oyun zevkine kavuşabilirsiniz.

Ancak tüm bunlardan önce mutlaka oyunu destekleyen ve hız konusunda sorun yaşatmayacak cihazların kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde her ne kadar güzel bir oyun deneyimi olsa da oldukça kısa sürecektir. Birinci nedeni şarjın hemen bitmesi olacaktır. İkinci sorun ise cihazın ısınması problemidir. Bu problemler nedeni ile kısa süren bir oyun deneyimi yaşamak muhtemeldir.

90 FPS Ayarını yapamayan olursa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular❓

YouTube video

“Pubg Mobile 90 FPS Destekleyen Telefonlar ve Tabletler (Güncel Liste)” üzerine bir yorum

Yorum yapın