Teknoloji Haberleri

Özel (Gizli) Numaradan Arayanı Bulma Yöntemleri (Tüm Operatörler)

Gizli Numaradan Arayanı Bulma

Özel (Gizli) Numaradan Arayanı Bulma Yöntemleri (Tüm Operatörler); Telefon kullanımında bazen istemediğimiz kişilerin aramasını engelleyebiliriz. Bazen ise bireyler bizlere özel numaradan ulaşmaya çalışmaktadır. Bizi telefonla rahatsız eden kişilerin kim olduğunu bulmak ise sıkıntılı bir süreçtir.  Dolandırıcılık amacıyla arayan ve rahatsızlık veren kişilere karşı bütün özel numara bulma yöntemlerini sizler için araştırdık. Son zamanlarda giderek artan dolandırıcılık olayları ve gizli numaradan arayarak rahatsız etme durumlarına karşı gelmek için pek çok kişi özel numara bulma yöntemlerini araştırıyor ve kendisini gizli numaradan arayan kişilerin kim olduğunu tespit etmeye çalışıyor.

Gizli (Özel) Numaradan Arayanı Bulmak (KESİN ÇÖZÜM)

Özel (Gizli) Numaradan Arayanı Bulma Yöntemleri (Tüm Operatörler)

Sizin için araştırdığımız ve derlediğimiz yöntemleri kullanarak rahatsızlık veren bu kişileri bulabilir ve gerekli önlemlerinizi alarak bu kişilerden şikayetçi olabilirsiniz. Ülkemizde en çok kullanılan Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörlerine abone olan kişiler için ayrı ayrı gizli numaradan aranmayı bulma adımlarını anlatıyoruz.

Özel numaradan sizi arayan kişileri engellemek çok kolay olurken, bu numaraları veya kişiler bulmak her zaman o kadar kolay olmayabiliyor. Ama insanların en çok merak ettiği konular da bu oluyor. Aşağıdaki yöntemler aracılığı ile istediğiniz zaman gizli numaradan arayanı bulabilir ve ayrıca da gizli numaradan arayanları istediğiniz zaman engelleyebilirsiniz.

Özel Numaradan Arayanları Bulma Yöntemleri

Gizli numaradan arayanı bulmak için hemen herkesi aklına ilk gelen yöntem, son 6 aylık fatura geçmişine bakarak, arama ayrıntıları üzerinden bu kişiye ulaşmak oluyor. Ancak fatura detayları oldukça karmaşık olabileceği için burada sizi gizli numaradan arayan kişinin, hangi tarih ve saatte aradığını net olarak bilmeniz gerekiyor. Aksi halde kimin ne zaman aradığı bilemeden fatura detaylarından öğrenmeniz mümkün olmuyor.

GSM operatörlerinin son 6 aylık fatura geçmişinizi saklaması avantajını kullanarak, sizi arayan gizli numaranın hangi tarih ve saatte aradığı bilgisi üzerinden, ilgili ay içerisinde ve tarihte yapılan aramaya giderek arama detaylarını öğrenebilirsiniz. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatlarını kullanan kişiler, GSM operatörlerinin Online İşlemler menüsü üzerinden, geçmiş döneme ait fatura dökümüne ulaşabilir ve detaylara bakabiliyor. Şimdi gelin, neler yapabileceğinize, operatörlere göre beraber bakalım.

gizli numara nasıl öğrenilir? gizli numara bulma - tekno safari

Turkcell Gizli Numaradan Arayanı Bulma

Turkcell kullanıcıları, gizli numaradan arayanı bulmak için, Turkcell’in kendi uygulaması olan “Dijital Operatör”ü kullanabiliyor. Bunun için izlemeniz gereken adımlar ise şu şekilde ilerliyor:

 1. Telefonunuzda, Dijital Operatör uygulaması yok ise ilk önce telefonunuzun uygulama marketi üzerinden bu uygulamayı indirin. Telefonunuzda uygulama var ise de uygulamayı açın.
 2. Turkcell hesabınız ile uygulamaya giriş yapın.
 3. Dijital Operatör menüsü üzerinden “Fatura Analizi >>> Detaylı Bilgi” adımlarını takip edin.
 4. Burada, sizi gizli numaradan arayan tarih ve saati bularak arama detaylarına ulaşabilirsiniz.

Turkcell Bedava İnternet (Güncel Kampanyalar) 

Turkcell abonelerinin, Dijital Operatör dışında, gizli numaradan arayanları bulmak için kullanabileceği bir diğer Turkcell uygulaması da “Upcall” uygulamasıdır. Telefonunuzun uygulama mağazası üzerinden, sadece Turkcell kullanıcılarına özel olan bu uygulamayı indirdikten sonra uygulama ayarlarını isteğiniz doğrultusunda yapın ve sizi gizli numaradan arayan kişiye ulaşabilirsiniz. Upcall uygulaması, sadece uygulamayı telefonunuza yükledikten ve uygulama ayarlarını yaptıktan sonraki aramalar için gizli numaradan arayan kişilere ulaşmanızı sağlıyor. Geçmişe yönelik olarak bilgi almanız maalesef mümkün olmuyor.

Vodafone Gizli Numara Açma Kapatma

Vodafone Özel Numara Bulma Yöntemleri

Vodafone hat sahiplerin, kendilerini gizli numaradan arayanları araştırdıkları zaman, fatura detaylarına bakabilirler. Ancak bazen, fatura detaylarında arama tarih ve saati gözükse de karşısında “Bilinmeyen numara” veya “Gizli numara” gibi ibareler yer alarak numara ya da hat sahibi bilgisine ulaşamayabiliyor. Bu gibi durumlarda ise gizli numaradan arayan kişi bilgisine ulaşmak için savcılığa bir şikayet dilekçesi verebilir ve GSM operatörünüzden arama detaylarına ulaşabilirsiniz.

Vodafone Bedava İnternet (Güncel Kampanyalar)

Eğer gizli numaradan arayanlardan bunaldıysanız ve bir daha rahatsız edilmek istemiyorsanız, Vodafone hattınızın kısa mesaj menüsünden “SECRET AC” yazıp “7046”ya kısa mesaj atmanız yeterli oluyor. Bu sayede gizli numaradan arayan kişiler bir daha size arayıp rahatsız edemezler.

Türk Telekom Gizli Numaraları Bulma Yöntemleri

Türk Telekom kullanıcıları, kendilerine gizli numaradan arayarak rahatsız eden kişilerin kim olduğunu tespit etmek için, GSM operatörünün online işlemler menüsünü kullanabilir. Bunun için izlemeniz gereken adımlar ise şu şekilde ilerliyor:

 1. Türk Telekom’un resmi web sitesine gidin.
 2. Türk Telekom hesabınıza giriş yapın.
 3. Menü üzerinden “Online İşlemler” menüsünü seçin.
 4. Ardından “Fatura >>> Fatura Detayları” adımlarını takip edin.
 5. Gizli numaradan arandığınız tarih ve saat bilgilerini kullanarak faturadaki aramalardan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom Bedava İnternet (Güncel Kampanyalar) 

Gizli Numaradan Arayanı Engelleme Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki yöntemleri kullanarak sizi gizli numaradan arayan kişileri tespit ettikten sonra, bir daha bu şekilde rahatsız edilmek istemiyorsanız gizli numaradan arayanı engelleyebilirsiniz. Aşağıda her bir operatör için, gizli numaradan arayanı engelleme adımlarını anlatıyoruz:

 • Turkcell Gizli Numaradan Arayanı Engelleme: Turkcell aboneleri, gizli numaradan kendilerine ulaşmaya çalışan kişileri engellemek için, cep telefonlarının arama ekranına *253# tuşlayarak arama yaptıktan sonra hattını gizli numaralardan yapılacak olan aramalara kapatabilirler.
 • Vodafone Gizli Numaradan Arayanı Engelleme: Gizli numara üzerinden kendilerini rahatsız eden kişileri engellemek isteyen Vodafone aboneleri, cep telefonlarının kısa mesaj uygulamasına giderek “GIZLI AC” yazıp “7046kısa mesaj gönderdikten sonra gizli numaralardan kendilerine gelecek olan aramaları engelleyebilirler.
 • Turkcell Gizli Numaradan Arayanı Engelleme: Türk Telekom kullanıcıları arasından kendilerini gizli numaradan arayan kişileri engellemek isteyen kişiler, cep telefonlarının arama uygulamasına gittikten sonra *253# numarasını aradıktan sonra gizli numaralardan kendilerini aramak isteyen kişileri engelleyebilirler.

Ayrıca bakınız:

Bedava Exxen Hesapları 

Bedava İnternet Kazan – Bedava İnternet Veren Uygulamalar 

 

Numaramızı Gizli Nasıl Yapabiliriz?

Aramak istediğimiz numaranın başına *31# koyarak arayabilirsiniz.

Vodafone Gizli Numaraları Engelleme Nasıl Yapılır?

Gizli olan numaralardan çağrı almamak için GiZLİ AC yazıp 7046’ya gönderebilirsiniz.

Özel Aramaya Kapatma Nasıl Yapılır?

*253# yi arama kısmına yazarak arama yapın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu