reklam
Teknoloji Haberleri

Numaradan İsim Sorgulama – Arayan Kim?

Numaradan İsim Öğrenme

Numaradan İsim Sorgulama – Arayan Kim?; Bizleri bazen tanımadığımız numaralar arayabilmektedir. Bizler de rehberimizde kayıtlı olmayan bu numaraların kime ait olduğunu karşı tarafı aramadan öğrenmek isteriz. Arayan numaranın kime ait olduğunu bilmiyor ve öğrenmek istiyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Sizi arayan bir numaranın kime ait olduğunu merak ediyorsanız “Telefondan isim öğrenme” ve “Arayan kim?” adımlarını takip edebilirsiniz. Günümüzde cep telefonu olmayan kişi neredeyse kalmadı. Cep telefonlarının kullanımının giderek yaygınlaşması ile de kimi zaman tanımadığımız numaralar tarafından aranabilir ve rahatsız edilebilirsiniz.

İsimden Numara Bulma ve Sorgulama Ücretsiz (Kolay Yöntem)

Numaradan İsim Sorgulama

Bu durumda da sizi arayan bilmediğiniz numaranın kime ait olduğunu öğrenmek isteriz. Sizin için hazırladığımız bu yazımızda “Ücretsiz olarak telefondan isim öğrenme nasıl yapılır?” “Numaradan isim sorgulama yöntemleri neler?” “Arayan kim?” diye merak edenler için tüm soruları cevaplıyoruz.

Bedava Exxen Hesapları 

Bizler de çoğu zaman cep telefonu numaralarımızı, formları doldurmak veya bir yere üye olmak için bazı kurumlar veya kişiler ile paylaşıyoruz. Ancak başkası ile paylaşılmayacağını düşündüğümüz numaramız, kimi zaman üçüncü taraf kişiler ile paylaşılabiliyor ve bilmediğimiz numaralar tarafından aranabiliyoruz. Sonuç olarak, hiç tanımadığımız ve iletişim kurmadığımız kişiler ya da kurumlar tarafından istenmeyen aramalar yapılarak rahatsız olabiliyoruz. Aşağıdaki yöntemler sayesinde istediğiniz numarayı sorgulayarak, kimin aradığını öğrenebilir ve istemediğimiz aramaları engelleme şansına sahip olabiliriz.

Numaradan İsim Sorgulama – Arayan Kim?

Eğer sizi arayan ancak tanımadığınız bir numaranın kime ait olduğunu merak ediyor ve öğrenmek istiyorsanız, akla ilk gelen servislerden birisi olan 118 80’i arayarak, ismini öğrenmek istediğiniz kişinin telefon numarasını vererek sorgulatabilirsiniz. Eğer kimliği belirsiz kişiler veya kurumlar tarafından, bilmediğiniz numara üzerinden aranarak rahatsız ediliyorsanız tüm operatörler üzerinden arama yapabileceğiniz “Bilinmeyen numaralar servisi”ni kullanabilirsiniz.

Ülkemizde bilinmeyen numaralar alanında hizmet veren en büyük firmalardan birisi olan 118 80‘i aradıktan sonra sizi arayan numarayı söyleyerek kime ait olduğunu öğrenmek istediğiniz iletmeniz yeterli oluyor. Bu servisten yararlanmak için ödemeniz gereken ücret ise dakika başına 4,48 TL oluyor.

Bedava İnternet Kazan – Bedava İnternet Veren Uygulamalar 

Ülkemiz çapındaki bütün hatların iletişimine açık olan 118 80 bilinmeyen numaralar servisi dışında isterseniz kendi kullandığınız operatörün “Bilinmeyen numaralar” servislerini kullanarak da telefondan isim öğrenme şansına sahip olabilir ve sizi arayan kişinin kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

arayan numaranın kime ait olduğunu nasıl öğrenirim? numaradan i̇sim bulma...

Türk Telekom Numaradan İsim Sorgulama

Türk Telekom hat kullanıcıları da numaradan isim sorgulama işlemi için, Türk Telekom’un kendi sağladığı hizmeti kullanabilirler. Türk Telekom tarafından alınan hizmet ücreti ise 1,60 TL‘dir. Sizi arayan bir telefon numarasının, Türk Telekom hattınız üzerinden, kime ait olduğunu sorgulatmak için şu adımları takip edin:

 1. Türk Telekom hattınız üzerinden telefonunuzun arama uygulamasını açın.
 2. *100# numaralarını tuşlayarak arama yapın.
 3. Sonrasında ise size Türk Telekom’un işlemler menüsü açılıyor.
 4. Bu menü üzerinden “Bilinmeyen Numaralar Servisi”ni seçin.
 5. Sonrasında ise sahibini öğrenmek istediğiniz telefon numarasını yazın.
 6. Kısa bir bekleme süresinden sonra “arayan kim?” sorusunun cevabını alacaksınız.

İnstagram Kapalı Gizli Hesapları Görme ( Kesin Yöntem )

Vodafone Telefondan İsim Öğrenme

Ülkemizde en çok kullanılan GSM operatörlerinden birisi olan Vodafone hattınız üzerinden, sizi arayan ve bilmediğiniz bir numaranın kime ait olduğunu sorgulatabilirsiniz. Vodafone abonesi iseniz, bu işlemi gerçekleştirmek için herhangi bir ek bir ücret ödemiyorsunuz. Kime ait olduğunu öğrenmek istediğiniz bir numarayı sorgulatmak için şu adımları takip edin:

 1. Vodafone hattınızın olduğu bir cep telefonunun mesajlar bölümünü açın.
 2. Ardından yeni bir mesaj yazma sayfası açmanız gerekiyor.
 3. Yeni atacağınız mesajın içerik bölümüne, “KIM 5*********” şeklinde, aralarında birer boşluk bırakarak KIM ve sorgulatmak istediğiniz telefon numarasını yazın.
 4. Sonrasında bunu 7048’e kısa mesaj olarak gönderin.
 5. Mesajınız iletildikten kısa bir süre sonra, size kısa mesaj olarak, sorgulattığınız telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Turkcell Telefondan İsim Öğrenme

Turkcell operatör kullanıcıları, numaradan isim sorgulama yapmak istedikleri zaman, Turkcell’in kendi hizmetinden yararlanmak şansına sahip oluyorlar. Turkcell hattınız üzerinden, sizi arayan bir telefon numarasından isim sorgulama işlemi için 4.50 TL işlem ücreti ödemeniz gerekiyor. Sizi arayan bir telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

 1. Turkcell hat takılı olan bir cep telefonunun mesajlar bölümüne gidin.
 2. Yeni bir mesaj sayfası açın.
 3. Mesaj içeriği bölümüne, aralarında birer boşluk bırakarak KIM 5*********” şeklinde telefon numarasını yazın.
 4. Ardından ise mesajın gönderici kısmına 2200 yazarak mesajınızı yollayın.
 5. Kısa bir süre içerisinde, attığınız telefon numarasının kime ait olduğu bilgisi yine kısa mesaj olarak tarafınıza iletiliyor.

Ücretsiz Numaradan İsim Sorgulama Uygulamaları

Burada, GSM hatları üzerinden ücretli bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz numaradan isim sorgulama işlemlerini, GSM operatörlerini Bilinmeyen Numaralar Servislerinin yanında daha pek çok ücretsiz uygulamayı kullanarak da yapabilirsiniz. Numaradan isim sorgulama ücretsiz uygulamaları şunlardır:

 • Arayan Kimliği ve Numara Bulucu: 10 milyondan fazla indirme sayısı olan bu uygulama sayesinde tanımadığınız cep telefonu ya da sabit hat numarasının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.
 • Whoscall – Arayan ID ve Engel: 2016 yılında Google Play Store tarafından, yılın en iyi mobil uygulaması seçilen Whoscall, kendi veri tabanında bulundurduğu 1 milyardan fazla telefon numarası ile istediğiniz hemen her numaranın kime ait olduğunu kısa bir süre içerisinde size söyeleyebiliyor.
 • Simpler – Kişiler, Çevirici ve Telefon: İçerisinde seçebileceğiniz birbirinden eğlenceli ve birbirinden renkli temaları ile 5 milyondan fazla indirme sayısına ulaşan uygulama, sizi arayan numarayı aynı anda kime ait olduğunu gösterebiliyor.
 • Sync.ME – Caller ID, Spam Call Blocker & Contacts: Sizi arayan ya da size mesaj atan ancak kime ait olduğunu bilmediğiniz telefon numarasını kime ait olduğunu bulabileceğiniz bu uygulama, bu işlemin yanı sıra istediğiniz numaralarını engelleme ve bir kara liste oluşturmanıza imkan sağlıyor.

Ayrıca bakınız:

Özel Numara Bulma Yöntemleri ( Tüm Operatörler )

Gizli (Özel) Numaradan Arayanı Bulmak (KESİN ÇÖZÜM) 

 

Turkcell Numara Sorgulama Ücreti Kaç TL?

Numara sorgulama ücreti 4.50 TL

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Kaçtır?

Müşteri hizmetleri numarası 444 1 444

Karşı Tarafı Gizli Numaradan Nasıl Arayabilirim?

Kişinin numarasının başına #31# yazarak arama yapmanız halinde numaranız gizlenecektir.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu