Teknoloji Haberleri

Minecraft Kodları ve Hileleri

Minecraft Hile Kodları

Minecraft Kodları ve Hileleri; Oyun dünyasında farklı türlerde keyifli pek çok oyun bulunmaktadır. Keyifli oyunlardan biri olan Minecraft, oyuncularına eğlenceli vakit imkanı sunuyor. Bilgisayar oyunları arasında, kendi dünyanı oluşturabileceğin ve online olarak da arkadaşlarınla keyifli vakit geçirebileceğin oyunların başında Minecraft geliyor. Bu yazımızda da en çok merak edilen Minecraft kodları ve hileleri paylaşıyoruz.

Bedava League of Legends (LOL) Hesaplar

Minecraft Kodları ve Hileleri

Minecraft’ta yaratıcı modu ve hayatta kalma modu gibi iki farklı dünyada kendi kurallarını koymak istiyorsan ara sıra kaçamak yaparak ve oyun hileleri kullanarak oyunu daha eğlenceli bir hale getirebilirsin. Senin için hazırladığımız Minecraft kodları ve hileleri ile arkadaşlarına fark atabilirsin. Senin için hazırladığımız bu yazımızda da Minecraft oyun hilelerinin nasıl girildiğini ve Minecraft kodlarının neler olduğunu bulacaksın.

Minecraft oyun geliştiricileri, oyunun hayatta kalma modu dışında, istediğin zaman giriş yapabileceğin Minecraft yaratıcı modu sayesinde hayal gücünün sınırlarını zorlayabileceğin bir oyun deneyimi sunuyor. Sen de istediğin zaman kullanabileceğin Minecraft kodları ve hileleri sayesinde yaratıcılığının sınırlarını zorlarken çok farklı bir dünya yaratabilirsin. Minecraft oyununu tek başına oynarken, aşağıdaki kodlar sayesinde istediğin ayarı değiştirebilirsin. Kimi zaman oyuna hareket getiren bu kodlar, aynı zamanda oyunu çok daha kontrol etmene ve oynama da yardım ediyor.

Minecraft Hile Kodları Telefon 2023

Minecraft Hile Kodlarını kullanmadan önce, hile kullanımını aktif hale getirmen gerekiyor. Benzer bir durum, Counter Strike 1.6 Hileleri Tüm Hileler (Detaylı Anlatım) kullanırken de olduğunu pek çok kişi biliyor. Çünkü hile kullanmayı aktif hale getirmeden herhangi bir hile kodunu yazsan bile sisteme işlemiyor.

Minecraft kodları ve hilelerini aktif hale getirmek için birkaç küçük adımı da tamamlaman gerekiyor. O zaman ilk önce Minecraft hileleri açma işlemine bakalım; sonra da kullanabileceğin hileleri paylaşalım.

minecraft - google play'de uygulamalar

Minecraft Hile Aktif Etme Kodu

Minecraft kodları ve hileleri aktif etmek için ilk önce Minecraft oyununu çalıştırman gerekiyor. Sonrasında giriş ekranında beklerken de klavyeden “T” tuşuna tıklaman gerekiyor. Tuşa bastıktan sonra açılacak olan ekrana, yine klavye üzerinden “/gamemod 1” yazarak Enter tuşuna basman gerekiyor.

Yukarıdaki işlemi tamamladıktan sonra oyuna girerek, aşağıda seninle paylaştığımız Minecraft kodları ve hilelerinden istediğin kodu seçerek yazabilir ve hemen kullanabilirsin. Burada ilk başta yazman gereken kod, sadece admin kodları olarak geçiyor ve aşağıdaki hile kodlarının yazıldığı zaman aktif hale getirilmesi için girilmesi gerekiyor. Bu şekilde admin kodlarını aktif hale getirerek Minecraft yaratıcı mod üzerinden istediğin hile kodunu aktif hale getirebilirsin.

Minecraft Hileleri Nasıl Kullanılır?

Yukarıdaki admin kodunu yazıp aktifleştirdikten sonra, Minecraft oyunda konsol ekranını açarak istediğin hile kodunu kullanabilirsin. İstersen aşağıda paylaştığımız bütün hile kodlarını yazarak deneyebilirsin. Tabii ki oyunda yapılacak olan güncellemeler ve sürüm değişiklikleri bazı kodların devre dışı kalmasına ya da artık farklı bir kod ile çalışmasına sebep olabilir. Minecraft admin kodları, sadece Tek Oyunculu oyun modunda kullanılabilir; çok oyunculu modda maalesef kullanamıyorsun.

Minecraft kodları ve hilelerini, tek kişilik sunucu modunda istediğin zaman kullanarak, oyunun kontrolünü tamamen ele alabilir ve oyunun çok farklı modlarını istediğin zaman deneme şansına sahip olabilirsin. Bir de Minecraft oyununu LAN üzerinden veya farklı bir şekilde arkadaşların ile birlikte oynuyorsan, yine aynı şekilde burada paylaştığımız Minecraft hilelerini kullanma şansına sahip olabilirsin. Eğer oynadığın sunucuyu kapatmak istiyorsan da “/stop” yazarak istediğin zaman kapatabilirsin.

Minecraft Kodları Ev Güncel Liste

Online oyunlar arasında 7’den 70’e kadar herkesin sevgisini kazanan Minecraft oyununda hile olarak kullanabileceğiniz komutları aşağıda listeli olarak ve her bir kodun da ne işe yaradığını paylaşıyoruz. Çünkü oyunu oynarken çevre şartlarını etkileyen hile kodlarından hayatta kalma oyun moduna kadar pek çok farklı kod kullanabilirsin. İstersen hiç hile kullanmana gerek kalmadan Minecraft Premium Hesaplar Bedava (Güncel Liste) birisini alarak kullanabilir ve online oyunlara katılabilirsin.

Minecraft kodları ve hileleri, aslında oyunun zevkini çıkarmanız ve oyuna eklenen pek çok eğlenceli özelliği de kullanabilmen için paylaşılıyor. Buradaki kodlar sayesinde, istediğin zaman havanın güneşli istediğin zaman da sağanak yağmurlu olacağına karar verme şansını elinde bulunduruyorsun. Bunların yanında saatin de gündüz ya da gece olacağına da istediğin zaman karar verebilirsin. Ayrıca çok kolay bir kod sayesinde çevrendeki canavarların kaderini de değiştirebilirsin.

Minecraft Hile, Android Oyun Club

Minecraft oyununda yaratıcı mod kullanarak oyunun zorluk derecesini de değiştirme şansına sahip olabilirsin. Buradaki “/difficulty (peaceful, easy, normal)” kodlarından istediğini kullanarak zorluk derecesini hemen belirleyebilirsin. Kendini sürekli geliştirmek ve oyunda pro olmak istiyorsan, oyunun farklı zorluk derecelerini kesinlikle denemelisin. Bu şekilde oyun modları arasında geçiş yapmak da sadece bir komut ile oldukça kolay bir şekilde yapılıyor.

Minecraft’ta zorluk derecesini belirleyen temel kodlar bunlardan birisi olsa da, aşağıda kullanabileceğin diğer Minecraft kodları ve hileleri sayesinde de oyundaki zorluk derecelerini değiştirebilirsin. Çünkü aşağıda paylaştığımız Minecraft kodları sayesinde yaratıcı modda veya hayatta kalma modunda peşinizi bırakmayan canavarlar ve hayvanları istediğin zaman farklı şekilde yönlendirebilir ve peşini bırakmasını sağlayabilirsin.

Minecraft Seed Kodları Tohum Kodları

Minecraft Hile Programı

Minecraft kodları ve hilelerini kullanarak, etrafındaki canavarları ve hayvanları istediğin zaman zararsız hale getirebilir veya istersen de tamamen ortadan kaldırabilirsin. Eğer yaratıcı bir düşüncen varsa ve çevrendeki canavarları yönetmek istersen, hemen kodları kullanmaya başla!

Bütün bunların yanında çevrendeki düşmanlardan aldığın hasarları da azaltabilir; düşme, yanma ve su hasarı gibi farklı konularda alacağın hasarları da istediğin zaman değiştirme şansına sahip olabilirsin. Minecraft kodları ve hileleri kullanarak kendine tecrübe de ekleme şansın her zaman var! Ayrıca canının azaldığı durumlarda bir kod yazarak yükseltebilirsin!

Huawei PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları

Minecraft admin kodları

Yaratıcı moda geçer: /gamemod 1
Hayatta kalma moduna geçer: /gamemod survival
Hileleri gösterir: /help ve /help2
Birini OP yapabilirsiniz: /op isim
OP’yi geri alabilirsiniz: /deop isim
Birini atabilirsiniz: /kick isim
Birini yasaklayabilirsiniz: /ban isim
Yasağı kaldırabilirsiniz: /pardon isim
Tüm mob’lar ölür: /kill all mobs
Birine ışınlanabilirsiniz: /tp isim
XP kazanabilirsiniz: /XP 5000
Sunucuyu kapatır: /stop

Zamanı değiştirme, havayı değiştirme ve çevre kodları

Saate 5 ekler: /TIME SET
Saate 5 saat ekler: /TIME ADD
Zamanı dondurur: /gamerule doDaylightCycle false
Sağanak yağmur yağdırır: /TOGGLEDOWNFALL
Yağmuru durdurur: TOGGLE DOWNFALL OFF
Suların berraklığını ayarlar: /clearwater
Tüm ağaçları ve bitkileri büyütür: /grow
Bitkiler anında büyür: /instantplant
Hava durumunu değiştirir: /weather (lightning, thunder, or rain)

Canavarları yok etme, canlandırma

Belli canavarları öldürür. /killall [canavartürü]
Yakındaki canavarları öldürür: /killnpc [all, animal, or monster]
Canavarları dondurur: /freeze
Canavarlar size hasar veremez: /mobdamage
Hasar verdiğiniz bir canavar anında ölür: /instantkill
Canavarların kafası karışır: /confuse
Canavarı belirtilen yere gönderir: /ride

Deneyim kazanma, hasar azaltma ve iyileştirme

Belirtilen miktarda tecrübe ekler: /xp miktar
Karakteriniz hakkında bilgi verir: /biome
Gelen su hasarını değiştirir: /waterdamage
Karakter hızını değiştirir: /setspeed miktar
Altına platform ekler: /platform
Daha uzun bacaklarınız olur: /longerlegs
İşaretçiye giderseniz: /jump
Belirtilen hızda uçarsınız: /fly hız
İntihar edilir: /kill
Düşüş hasarınızı azaltır: /falldamage
Alev alma hasarını azaltır: /firedamage
Hasarı azaltır: /damage
Canınızı belirtilen miktarda doldurur: /health
Belirttiğiniz miktarda iyileşirsiniz: /heal
Bulunduğunuz yerin üstündeki platforma ışınlanırsınız: /ascend
Düşme hasarını kapatma ve açma: /falldamage on/off

 

Minecraft Oyunu Kaç Yaş İçin Uygundur?

Oyun 7 yaş ve üzeri için uygundur.

Minecraft Oyunu İçin Kaç GB RAM Gerekli?

Oyun için 4 GB RAM yeterlidir.

Unity Kullanmak Ücretli midir?

Ücretsizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu