Teknoloji Haberleri

Lost Ark Karakterler – En İyi Sınıf Hangisi?

Lost Ark En İyi Class

Lost Ark Karakterler – En İyi Sınıf Hangisi?  Oyun severler tarafından ilgiyle takip edilen sanal oyunlar hakkında merak edilenleri sizler için paylaşmaya devam ediyoruz… Zevkli oyunlardan biri olan Lost Ark hakkında bazı merak edilenleri sizler için paylaştık. Hayatımıza yeni giren Lost Ark oyununu hemen hemen herkes duydu. Peki en iyi Lost Ark karakter sınıfları hangisi? diye merak ediyor musun? Oyuna başlamadan önce senin için hazırladığımı ve Lost Ark karakterlerini tanıttığımız bu yazımızda tüm detayları bulacaksın.

Hoi4 Hileleri ( Yeni Hileler )

Lost Ark Karakterler – En İyi Sınıf Hangisi?

Lost Ark oyununda karakter seçimi yapman için 7 farklı sınıf arasından istediğini seçebilirsin. Ayrıca oyun içerisinde yer alan savaşçı karakterler her zaman erkek, Suikastçılar ve Büyücüler de her zaman kadın karakterler oluyor. Dövüş Sanatları ve Nişancı sınıfçılarını seçersen de ister erkek istersen de kadın karakter alabilirsin. Ancak oyunda var olan bütün alt kategorilere erişmek için sadece iki kategoriye ayrılmış olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Lost Ark, her biri için ayrı ayrı beceriler tanımlanmış olan 7 erkek ve 8 kadın olmak üzere toplamda 15 alt sınıf içeriyor. Seçeceğin temel sınıfların yanında, eğitim sırasında uzmanlaşmaları için istediğin alt sınıftan birini seçebilirsin. Şimdi de beraber Lost Ark’taki en güçlü sınıfların hangileri olduğuna ve Lost Ark karakterleri arasından en iyi sınıf hangisi olduğuna beraber bakalım.

Lost Ark Karakter Sınıfları

Lost Ark karakter sınıfları içerisinde A, B, C ve S olmak üzere 4 farklı seviye göreceksin. Bu seviyeler içesindeki S seviyesinde Bard, Berserker, Gunlancer, Gunslinger ve Paladin karaklerlerinden istediğini seçebilirsin. A seviyesi içerisinde de Topçu, Deathblade, Büyücü ve Forvet olmak üzere dört farklı karakter seçim şansı veriliyor.

B seviyesini seçtiğin zaman da Scrapper, Shadowhunter, Sharpshooter ve Soulfist karakterleri arasından istediğin bir karakter senin olabilir. Son olarak da C seviyesinde de Deadeye ve Wardancer karakterleri seni bekliyor olacak. Şimdi de Lost Ark en iyi class hangisi tek tek inceleyelim. Ayrıca daha fazla oyun deneyimi arıyorsan Bedava Oyunlu Steam Hesapları yazımızı ziyaret ederek sürpriz oyunlar kazanma şansı deneyebilirsin.

lost ark karakterleri - lost ark sınıflar - topwordy

Lost Ark S Sınıfı

Lost Ark Bard (Büyücü)

Lost Ark destek sınıfı olarak sadece iki sınıf belirlenmiştir. Bunlardan birisi olan Bard sınıfı ilk başta çok da eğlenceli gelmese de level atladıkça ve arkadaşlarında bir takım kurduğun zaman ne kadar önemli olduğunu göreceksin. Çünkü oyunda yapılabilen en iyi iyileştirmelere ve kalkanlara sahip olduğu için, özellikle takım halinde savaşırken çok büyük faydası oluyor.

Bard’lerın en büyük dezavantajı ise savaşta aktif savaşırken güçsüz olmasıdır. Ayrıca Arkesia’da tek başına oyun oynuyorsan da Bard kullanımı maalesef sınırlandırılıyor.

Lost Ark Berserker (Savaşçı)

Berserker, Lost Ark oyunundaki şimdiye kadar var olan en iyi RPG savaşçısı diyebiliriz. Savaş sırasında hayatta kalma ihtimali, senin yeteneklerine oldukça bağlı olan ve uzun vadede gerçekten büyük bir avantaj sağlayan Berseker sınıfı Lost Ark karakterleri arasından en iyi sınıf olmaya adaydır.

Oyuna yeni başlayan kişiler için de gayet eğlenceli olan Berseker sınıfı, seni hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmaz.

Lost Ark Gunlancer (Savaşçı)

Gunlancer sınıfı, klasik bir savaşçı olmak isteyen oyuncular için tasarlanmış olan ve adeta tank sınıfı diyebileceğimin bir karakterdir. Lost Ark oyununda tank olmak istiyorsan mutlaka Gunlancer denemeni ve youtube üzerinden videolarını izlemeni tavsiye ediyoruz.

Yüksek HP’si ve savunma puanlarının da yüksek olması sayesinde adeta bir sünger gibi tüm hasarı absorbe ediyor ve takım oyunlarında da diğer karakterleri koruma sağlıyor. Bu nedenle takım oyunlarının vazgeçilmezi olan Gunlancer’a göz atmanı tavsiye ediyoruz.

Bedava Youtube Premium Hesaplar

Lost Ark Gunslinger (Nişancı – Kadın)

Gunslinger, Lost Ark oyununda PvE DPS için seçebileceğin en iyi karakter olabilir. Diğer karakterlere göre çok daha hızlı olması ve %10 oranında artırılmış kritik vuruş ihtimali ile özellikle solo oyunlarda yapılabilecek olan en harika seçim olabilir.

Gunslinger’in en büyük dezavantajı ise level atlama aşamasının biraz daha yavaş olması diyebiliriz. Ancak oyunda biraz daha tecrübe kazandıktan ve karakterin kullanımına alıştıktan sonra çok daha eğlenceli bir oyun seni bekliyor.

Lost Ark Paladin (Savaşçı)

Lost Ark’ta en çok rağbet gören ve oyuncular tarafından da sevilen karakterlerden birisi Paladin’dir. Özellikle level atladıkça çok daha güçlenen ve özellikleri ile takım arkadaşlarına da katkı sağlayan Paladin, Lost Ark karakterleri arasından en iyi sınıf olarak gösterilebilir.

Takım oyunlarında Paladin, arkadaşlarını iyileştirme ve koruma kalkanı sağlama konusunda Bard kadar etkili olmasa da savaşta Bard’a göre daha aktif rol alarak bu açığı kapatabilir. Bu sayede hem saldırı hem de savunma anlamında takıma desteği oldukça çoktur.

Lost Ark A Sınıfı

Lost Ark Artillerist (Nişancı – Erkek)

Lost Ark oyununda Artillerist yani Topçu çok iyi bir tank karakteridir. Bard kadar iyi kalkan desteği sayesinde daha az hasar alır ve çok iyi darbe yetenekleri sayesinde de saldırıların korkulan karakteridir.

Lost Ark Deathblade (Suikastçı)

Deathblade, elinde taşıdığı üç bıçak sayesinde sadece çok iyi bir oyun deneyimi değil, aynı zamanda görsel bir şölen de sunuyor. Oyunda yüksek levellere çıktıkça ve kendini geliştirdikçe verdiğin hasarlar beklediğin kadar artmıyor. Bu nedenle görsel açıdan her ne kadar güzel olsa da rekabet açısından beklediğin verimi alamayabilirsin.

Lost Ark Sorceress (Büyücü)

Diğer oyunlarda olduğu gibi Lost Ark’ta da en sevilen karakterlerden birisi Büyücü’dür. Hem son derece güçlü, hem %6 daha fazla hasar vermesi ve hem de savaş odaklı yapısı sayesinde tam bir takım oyuncusudur.

Büyücünün en büyük dezavantajı ise düşük savunması ve yine düşük HP’si yüzünden savunma için takım arkadaşlarına ihtiyaç duymasıdır. Savaşta Büyücüyü yönetmek ve rakiplerini yok etmek çok kolay gibi gözükse de savunma kısmını da unutmamalısın. Belki de tek kötü yönü savunma diyebiliriz. Ancak yine de Lost Ark karakterleri arasından en iyi sınıf denince akla gelen ilk sınıflardan birisi Büyücü oluyor.

Lost Ark Striker (Dövüş Sanatçısı – Erkek)

Tam bir forvet gibi hareket eden Striker, neredeyse her pozisyonda rakiplerine saldırarak ağır hasarlar verebilir. Çok iyi bir saldırı karakteri olsa da bu karakterin kontrolü, diğer sınıflara göre daha zordur. Her şeye rağmen yüksek hasar vermesi ve oldukça yüksek kritik vuruş şansı ile Lost Ark karakterleri arasından en iyi sınıf olmaya her zaman aday gösterilir.

Roblox Connection Error Hatası (ÇÖZÜLDÜ)

Lost Ark B Sınıfı

Lost Ark Scrapper (Dövüş Sanatçısı – Kadın)

Eğer yakın dövüşçü bir kadın karakter denemek istiyorsan Scrapper tam sana göre. Güçlü bir savunması olmasına rağmen ortamalanın altında kalan hasar yeteneği nedeniyle pek çok kişi tarafından istenmeyen bir karakter durumunda.

Lost Ark Shadowhunter (Suikastçı)

Shadowhunter karakteri ile elde edebileceğin en büyük avantaj, %12 ekstra hasar artışı ile Berseker karakterine göre de oldukça rekabetçi bir yapıya sahip olmasıdır. Kendine has en büyük özelliği ise kısa bir süre için şeytana dönüşerek karakternini HP’sini ve hızını artırması ile pek çok oyuncu tarafından da sevilerek oynanıyor. Lost Ark karakterleri arasından en iyi sınıf olarak belki de Shadowhunter var diyebiliriz.

Lost Ark Sharpshooter (Nişancı – Erkek)

Sharpshooter’ın sahip olduğu ekstra ve tüm takıma +%6 hasar güçlendirmesi vermesi sayesinde tamamen uzun menzilli bir karakter sahibi olabilirsin. SharpShooter karakterinin yakın dövüş özelliklerinin olmaması nedeniyle bazen savaşlarda geri planda kalabilirsin. Ancak hem kendinin hem de takımının hasar yeteneğini artırarak tam bir support olabilirsin.

Lost Ark Soulfist (Dövüş Sanatçısı – Kadın)

Soulfist ulti yeteneği, çok üstün bir hasar verme potansiyeline sahiptir. Ani saldırı yeteneği sayesinde pek çok oyuncunun en sevdiği karakterlerden birisi oldu. Oyun oynarken eğlenmek ve aynı zamanda da güzel bir zırha sahip olmak istiyorsan Soulfist tam sana göre bir seçim olabilir.

Lost Ark C Sınıfı

Lost Ark Deadeye (Nişancı – Erkek)

Şunu baştan söylememiz gerekiyor ki Deadeye, Gunslinger’ın yaptığı her şeyi yapabilir. Ayrıca %10 kritik vuruş güçlendirmesi de bunun yanında ek oluyor. Hasarı, HP’si ve savunması çok iyi bir şekilde optimize edilmiş Deadeye karakterinin yine kullanması ve alışması biraz zor.

Lost Ark Wardancer (Dövüş Sanatçısı – Kadın)

Son olarak bakacağımız karakter olan Wardancer, hemen herkesin denemek istediğin bir karakterdir. Tek başına savaşlarda gayet güzel ve keyifli bir karakter olsa da ne destek ne de DPS rolü alabildiği için takım oyununda pek faydası yok diyebiliriz. Takım arkadaşlarının saldırı hızını ve kritik vuruş şansını artırsa da diğer support karakterler kadar aranmıyor. Eğer tek başına bir oyun oynamak istiyorsan Wardancer’ı deneyebilirsin.

 

Lost Ark Oyunu İçin Kaç GB Alana İhtiyaç Vardır?

Oyun için 50 GB alana ihtiyacınız vardır.

Lost Ark Oyununda Kaç Tane Sınıf Vardır?

5 tane sınıf bulunmaktadır.

Lost Ark Gold Ne Demek?

Oyun içinde kullanılan paradır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu