Teknoloji Haberleri

Kelimelik Hileleri

Kelimelik Harf Değiştirme Hilesi

Kelimelik Hileleri; Oyun oynamak sadece küçüklere has bir özellik değildir. Sevilen kelime türetme oyunlarından kelimelik oyunu 7’den 70’e birçok insanın vakit geçirdiği oyunların başında gelir. Arkadaş gruplarında ya da bazen de boş vakitlerimizi eğlenceli geçirmek için online olarak oynadığımız oyunlar içerisinde tabii ki kelime oyunları da vardır. Bu yazımızda da kelimelik hileleri nasıl yapılır konusunu inceleyeceğiz.

Postergo APK Gizli Profilleri Görme

Kelimelik Hileleri

Aslında kelimelik hilesi olarak da bilinen uygulamaların bir çoğu anagram uygulamaları olarak karşımıza çıkıyor. Yani size verilen karışık harflerden anlamlı bir kelime ya da kelime türetmeye yarıyorlar. Peki kelimelik hileleri nasıl mı yapılır ve nasıl kullanılır diye merak ediyorsan bu yazımızda kullanabileceğin yöntemleri ve kanalları anlatıyoruz. Kelimelik hileleri kullanmak için, sana verilen harfleri, program içerisindeki kutuya yazarak butona basman yeterli oluyor.

Özellikle kelime oyunları oynarken yeni ve farklı bir kelime türetmek için program içerisindeki formu kullanmak büyük kolaylık sağlıyor. İster arkadaşlarınla Scrabble oynarken kullan istersen de online kelime oyunları oynarken kullan, kelimelik hileleri her zaman işine yarayabilir. Bu uygulamalar sayesinde istediğin harfleri kullanarak yazabileceğin kelimelerin bir listesini görebilir, en yüksek puanı verecek olan kelimeleri de türetebilirsin. Arkadaşlarınla keyifli vakit geçirmek için Bedava Oyunlu Epic Games Hesapları alarak kullanabilirsin.

Kelimelik Harf Değiştirme Hilesi

Kelimelik hileleri kullanmak da oldukça kolay oluyor. Örnek vermek gerekirse, senin karşına “LHİE” harflerini çıktı. Bu harfleri kelime bulucu kısmına yazdıktan sonra sistem sana “HİLE” ve türevi kelimeleri alt alta sıralayacaktır. Günümüzde en çok kullanılan ve tercih edilen anagram uygulamalarından birisi de budur. Kullanımı çok çok kolay olan kelimelik hilelerini kullanırken yapman gereken tek işlem, elinde olan harfleri ekrandaki alana girerek “Kelimeleri bul” butonuna basmak oluyor. Ardından kullanabileceğin alternatif kelimeleri görebilirsin.

Kelime bulucu programlarını kullanmak için şu adımları sırasıyla takip edebilirsin:

İlk önce elinde olan harfleri ekrandaki ilgili alana girmelisin. Eğer elinde Joker harf varsa da bunun yerine * sembolünü kullanmalısın. Örnek vermek gerekirse elinde KRANNMA harfleri ve bir de joker olsun. Ekrandaki alana KRANNMA* şeklinde girmelisin. Eğer kelimeye başlamak istediğin harf ya da hece belli ise bunu da yine ekrandaki ilgili alana girerek kelimeleri kısıtlayabilirsin. Sonrasında da sadece “Kelimeleri bul” butonuna tıklaman yeterli oluyor.

Kelime Bulucu Programlar

Kelime bulucu programlar sayesinde, yukarıdaki yöntemleri takip ettikten sonra senin için en uygun kelimeler ekranda sıralanmaya başlıyor. Burada verilen listedeki kelimeler, uzunluklarına göre ayrı ayrı gruplanarak ekranda verilir. Eğer cep telefonuna ya da mobil cihazına kelime bulucu programını yükleyerek daha hızlı bir şekilde istediğin kelimelere de ulaşabilirsin. Mobil uygulamanın hem cep telefonları hem de tablet bilgisayarlarda çalışması da büyük kolaylık sağlıyor. Konsol üzerinden oyun oynamak için de Bedava PSN Hesapları Oyunlu PSN Hesapları kullanabilirsin.

Kelimelik hileleri, sadece kelimelik oyununda değil Scrabble türü bütün kelime oyunlarında veya gazete/online site üzerinde çözmek istediğin bulmacalarda işini kolaylaştırıyor. Üstelik harfleri jokerli ya da jokersiz olarak yazman da hazır kelime türetme açısından büyük kolaylık sağlıyor. Buradaki kelimelik hilelerini kullanarak karışık kelime üretme şansına sahip olabilir ve kelime oyunlarında en iyi skorları sen elde edebilirsin. Ayrıca kelime dağarcığını da bu sayede daha da fazla geliştirebilirsin.

kelimelik hile 2022 | en çok sıkışan harfler ile kelime oluştur

Kelimelik Hile Apk

Kelimelik oyunu, iki veya daha fazla kişinin karşılıklı olarak oynadığı bir oyundur. Aslında Scrabble olarak da bildiğimiz kelime türetme oyunu, her oyuncuya 7’şer tane karışık harfler verilerek bir kelime türetilmesi isteniyor. Ayrıca oyun içerisinde her harfin farklı farklı puanı oluyor. Elindeki harfleri kullanarak en uzun ve en yüksek puan alabileceğin kelimeler türetmeye çalışırsın. Daha fazla puan toplamak için kelimelik hileleri de kullanabilirsin.

Yeni kelimeler türetmek için elinizde bulunan harfleri ekrandaki ilgili kutuya girmelisin. Buraya en az 3, en fazla da 16 harf girmene izin veriliyor. Kelimenin başında, sonunda veya içinde geçmesini istediğin başka harf öbekleri varsa onu da yine diğer kutucuğa yazmalısın. Elinizde var olan joker miktarına göre de joker seçebilir veya * sembolü kullanarak yine joker harf kullanılabileceğini belirtebilirsin. Sonrasında “Kelimeleri Bul” butonuna tıklayarak kelime listesini alabilirsin.

Kelimelik Puan Hilesi

Kelimelik hileleri, Scrabble tarzı kelime oyunu oynayan kişilerin çok fazla kullandığı yöntemler arasında bulunuyor. Ayrıca kelimelik puan hilesi kullanarak puanlarını da artırabilirsin. Scrabble olarak da bilinen oyunlar, kelimelik oyunları olarak bilinir ve özellikle de arkadaş grupları arasında, Bedava Oyunlu Steam Hesapları gibi
güzel ve eğlenceli vakit geçirmek için sık sık oynanır. Kelimelik oyunu hileleri ve kelimelik harf tablosu kullanarak bu oyunda rakiplerinin önüne geçebilirsin.

Kelimelik oyunu, ister akıllı cep telefonuna ya da tablet bilgisayarına indirerek mobil cihazlardan online olarak oynanabilir istersen de arkadaşlarınla evde oynayabileceğin eğlenceli oyunların başında geliyor. Pek çok kişi, boş zamanlarını değerlendirmek ve internet üzerinde daha keyifli zaman geçirmek için de kelimelik veya benzeri oyunları sık sık oynuyorlar. Genellikle iki ya da daha fazla kişiyle oynanan bu oyunda sen de kelimelik hileleri kullanmak istersen yukarıdaki adımları takip edebilirsin.

En İyi Oyun Yapma Programları

Kelime Bulmaca Jokerli

Bir tür zeka oyunu olarak da nitelendirilebilen bu oyunlar, beyin gelişimini de olumlu yönde etkilediği gibi beyin jimnastiği yapmak ve hafıza gelişimi için de büyük katkı sağlıyor. Kelimelik oyunu oynarken genellikle 7 ile 29 arasında değişen harf verilir ve her bir oyuncu, elindeki harfleri sadece 1 kez kullanarak kelimeler türetebilir. Bazı oyunlarda 2 tane de joker harf verilerek oyun heyecanı artırılabilir.

Her bir harf için de farklı farklı puanlar belirlenmiş olur. Her bir oyuncu sırasıyla, oluşturduğu harfleri kelime tahtasına yazarak en çok puanı almak için kelime türetir. Eğer sen de kelime türetmekte zorlanıyorsan jokerlerini kullanabilir veya online olarak kelimelik hileleri kullanarak kelime oluşturma şansına sahip olabilirsin.

 

Kelimelik Oyunu Ücretli midir?

Ücretsizdir.

Kelimelik Oyununda Sohbet Etme Var mıdır?

Evet sohbet seçeneği bulunur.

Dijital Oyunlarda Neden Yaş Sınırı Var?

Çocukların hem psikolojik hem de fiziksel olarak korunması için vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu