Teknoloji Haberleri

İsimden Telefon Numarası Bulma – Öğrenme

İsimden Telefon Numarası Nasıl Bulunur?

İsimden Telefon Numarası Bulma – Öğrenme; Bilmediğimiz yabancı numaraları merak eder ve kime ait olduğunu araştırırız. Sizi arayan kişileri tanımıyorsanız artık kim olduğunu rahatlıkla bulabilirsiniz. İsimden telefon numarası bulma yöntemleri ile isimden telefon öğrenme nasıl yapılır yazımızda bütün detayları bulacaksınız. Eğer bir kişiye ulaşmak istiyorsanız ancak sadece ismini biliyorsanız, birazdan anlatacağımız ücretli ve ücretsiz yöntemler sayesinde o kişinin telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Vodafone Gizli Numara Açma Kapatma

İsimden Telefon Numarası Bulma – Öğrenme

Burada sizin için araştırdığımız yöntemler ile isimden telefon numarası bulma adımlarını takip edebilir, telefon numarası öğrenme ile istediğiniz kişiye kolayca ulaşabilirsiniz. Tam tersi bir yöntem uygulayarak da sizi arayarak rahatsız eden telefon numaraları var ise bu kişilerin isimlerini öğrenebilirsiniz. Şimdi gelin isimden telefon numarası öğrenme yöntemlerine beraber bakalım.

İsimden Telefon Numarası Bulma Servisleri

İsimden telefon numarası bulmak için kullanabileceğiniz pek çok yöntem mevcut. Bunlardan birisi de “bilinmeyen numaralar” servisi ile iletişime geçmek oluyor. Bu servisler, çok eskiden beri mevcut iken son dönemde hem sayılarını hem de verdikleri hizmetleri artırmış ve bazıları da reklamlarından kullandıkları müzikler ile akıllarımızda kalmıştır. Ancak bu servisler genellikle sorgulama başı veya arama dakikanıza göre ekstra ücret talep ediyorlar.

Numaradan İsim Sorgulama – Arayan Kim?

Vodafone Telefon Numarası Öğrenme Servisi

GSM operatörleri, kendi arama sistemlerini oluşturarak isimden telefon numarası bulmak isteyen kişilere yardımcı oluyorlar. Bu operatörlerden birisi olan Vodafone üzerinden, bir kişinin telefon numarasını öğrenmek için 118 42’yi arayabilirsiniz. 7 gün ve 24 saat boyunca yararlanabileceğiniz bu servis üzerinden istediğiniz kişinin telefon numarasını öğrenme şansına sahip olabilirsiniz. Bu servisin kullanım ücreti ise dakika başı 1,25 TL olarak belirlenmiştir.

ücretsiz i̇simden numara sorgulama ekranı! bilinmeyen numaraları bulmak  artık çok kolay! i̇şte i̇simden telefon numarası sorgulama - medya başkent

Turkcell Telefon Numarası Öğrenme Servisi

İsimden telefon numarası sorgulama işlemini, Turkcell hatlarınız üzerinden ve Turkcell’in kendi servisi üzerinden de yapabilirsiniz. Bunun için Turkcell hattınız üzerinde 118 32‘yi arayarak, operatör görevlisine telefon numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin ad ve soyad bilgisini verebilirsiniz. Turkcell tarafından sağlanan bu servis kullanım ücreti de dakika başına 1,25 TL olarak belirlenmiştir.

Postergo Lili Apk Instagram Gizli Profilleri Görme

Türk Telekom Telefon Numarası Öğrenme Servisi

Bu servislerden birisi, sadece Türk Telekom kullanıcılarına hizmet veren 118 55 numaralı Bilinmeyen numaralar servisidir. Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar servisine kayıtlı olan bir kişiye aile telefon numarasını bulmak istiyorsanız;

  • 118 55” numarasını arayabilir,
  • Telefonunuzun kısa mesaj bölümüne gittikten sonra aralarında birer boşluk bırakarak Ad Soyad” bilgilerini yazarak “11855”e kısa mesaj gönderin. Örneğin; Ahmet Çiçek yazıp 11855’e mesaj atabilirsiniz.
  • Telefonunuzun arama bölümünden *100# numarasını tuşladıktan sonra arama da yapabilirsiniz.

Bu servisi kullanırken isterseniz, aramanızı daha da özelleştirmek ve numarasının istediğiniz kişiye daha da kolay ulaşmak için isimle birlikte şehre göre de arama yaptırabilirsiniz. Bu servisi kullanmak istediğiniz zaman arama veya SMS yöntemlerinden istediğinizi kullanabilirsiniz. Servis kullanım ücreti ise her iki yöntem için de 1,6 TL. olarak belirleniyor.

118 80 İsimden Telefon Numarası Bulma

İsimden telefon numarası öğrenmek için kullanabileceğiniz en kolay yollardan birisi, en çok kullanılan ve bilinmeyen numaralar servisi olan 118 80 numarasını aramak oluyor. Kullandığınız herhangi bir GSM operatörü üzerinden veya ev telefonu hatlarınızı üzerinden, kullanım ücreti kesilerek bu hat üzerinden, ismini bildiğiniz bir kişinin telefon numarasını öğrenebilirsiniz. İsim ve soyisim bilgilerini bildiğiniz bir kişini numarasını, 118 80 hattını arayarak öğrenmek istediğiniz zaman, arama dakikası başına 4,48 TL kullanım ücreti ödeyeceksiniz.

Ücretsiz İsimden Telefon Numarası Öğrenme

e-Devlet

Ücretsiz olarak ismini bildiğiniz birinin telefon numarasını öğrenmek için e-Devlet portalını da kullanabilirsiniz. Daha önceki zamanlarda Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından verilen telefon no sorgulama hizmeti, sonrasında e-Devlet portalına da taşınarak bizlere kolaylıklar getirmiştir. İsimden telefon numarasını bulmak için ilk önce e-Devlet portalına, kendinize ait olan TC kimlik numarası ve şifreniz ile giriş yapın. Sonrasında ise ekran üzerinde bulunan arama kısmına “hat abonesi sorgula” yazın. Bu hizmetin kullandığı bölüme gittikten sonra hem isim ve soyismini bildiğiniz birinin numarasını sorgulayabilir hem de sizin üstüne alınmış olan bütün GSM hatlarını görme şansına sahip olabilirsiniz.

UpCall Uygulaması

Eğer isim ve soyisim bilgilerini bildiğiniz birisinin telefon numarasını ücretsiz olarak öğrenmek isterseniz, internet üzerinde bulunana çeşitli mobil uygulamaları ve operatörlerin sağladığı kim aramış servislerini kullanabilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz uygulamalardan birisi de Turkcell tarafındna geliştirilen ve piyasaya sürülen UpCall uygulamasıdır. Bu uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra, “Kişiler” bölümü üzerinden arama yaparak, adı ve soyadını bu uygulama üzerine kaydetmiş olan bütün kişilere ulaşabilir ve istediğiniz kişi ile iletişime geçebilirsiniz. Turkcell’in herkese açık olan servislerinden birisi olan Upcall uygulamasını kullanarak sorgu yapmak için size aylık olarak 500 tane numarayı sorgulama ya da tam tersi olarak isimden bir telefon numarasını sorgulama yapma kotası veriliyor.

TrueCaller Uygulaması

TrueCaller uygulaması da tıpkı UpCall gibi, herkesin kullanımına açık olan ve kişilerin telefon numaraları ve isimleri ile kaydoldukları bir mobil uygulamadır. Siz de bu uygulamayı cep telefonunuza indirdikten sonra, arama kısmına bilgilerine ulaşmak istediğiniz kişinin isim ve soyismini yazarak bu kişinin numarasından resimlerine kadar bir çok bilgisini görme direkt olarak iletişime geçme şansına sahip olabilirsiniz.

Telegram Uygulaması

Bütün hatlar üzerinden kullanabileceğiniz ve ücretsiz olarak telefonunuza indirebileceğiniz Telegram uygulaması üzerinden de ismini bildiğiniz birisinin telefon numarasına ulaşma şansına sahip olabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun uygulama merkezini açtıktan sonra Telegram yazarak arama yapın ve uygulamayı indirin.

Telegram Hesap Açma ve Hesap Silme 

Çok kısa bir adımda hesabınızı oluşturduktan sonra arama kısmına giderek telefon numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin isim ve soyisim bilgilerini yazın. Çıkan sonuçlar arasında aradığınız kişi var ise ücretsiz olarak o kişinin telefon numarasını öğrenebilir ve o kişi ile iletişim sağlayabilirsiniz.

Ayrıca bakınız:

Bedava İnternet Kazan – Bedava İnternet Veren Uygulamalar 

Bedava Exxen Hesapları 

 

118 80 Arayınca Kaç TL Kesiyor?

Arama ücreti 4,48 TL’dir.

Türk Telekom 118 11 Arayınca Kaç TL Kesiyor?

Dakikası 1,25 TL’dir.

e-Devlet Şifremi Kaybettim, Ne Yapmalıyım?

Size en yakın PTT şubesine gidebilir ve yeni şifrenizi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu