Teknoloji Haberleri

İnternetten Para Kazanma Yolları (Kolay Para Kazanma)

Makalede Neler Var

İnternetten Para Kazanma Yolları ve Yöntemleri; Dijital dünya geliştikçe buradan para kazanma olanakları da gelişmektedir. Son dönemlerde internetten para kazanmanın yolları sıklıkla araştırılmaktadır. Günümüzde yaşam koşullarının gittikçe zorlaşması, pek çok kişiyi maddi açıdan daha iyi bir yaşam sürebilmek için ikinci bir iş daha yapmaya yönlendiriyor.

Ay sonunda aldığı maaşı ile geçinemeyen kişiler; hem kendi geleceklerini hem de çocuklarının geleceğini garanti altına alabilmek adına ek gelir elde edebilme yollarını araştırıyorlar.

İnternettin hayatımıza tam anlamıyla yerleştiği, binlerce kişinin fenomen olarak, aylık yüz binlerce lira kazandığı şu günlerde yüz binler, internetten para kazanma yollarını da öğrenmek istiyorlar.

Bu yazımızda interneti kullanarak para kazanmayı düşünen kişiler için en etkili internetten para kazanma yolları nelerdir? sorusunu yanıtlamaya, konuya dair sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

İnternetten Para Kazanma Yolları 2023

2023 yılı için geçerli olan, güncel, on binlerce kişinin ek gelir kapısı olan, binlerce kişinin ise tek geçim kaynağı olarak ön plana çıkan internetten para kazanma yollarını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Makale Yazarak Para Kazanma

1. Blog Yazarak İnternetten Para Kazanma

Günümüzde kalemine güvenen, araştırmacı yönü gelişmiş, yeni bilgiler okuyup öğrenmeyi ve öğrendiği bilgileri başkalarına aktarmayı seven binlerce kişi; blog yazarak ek gelir elde ediyor.

Blog yazarlarının aylık kazandığı paralar; blogun tıklanma ve okunma sayısına göre 1000 TL’den başlıyor ve bu rakam, aylık 200 BİN TL’ye hatta daha yüksek bir rakama kadar çıkabiliyor.

Blog yazarak, para kazanmak isteyenlerin ise yayınladıkları yazılarını akıcı bir dille yazmaları, ilgi çeken ve popüler konulara ağırlık vermeleri, seo kurallarına da hakim olmaları gerekiyor.

Seo kurallarına göre hazırlanmış, ilgi çekici, web tasarımı ile göz dolduran siteler; güncel ve her yerde olmayan bilgilerin yer aldığı içeriklerle donatıldıklarında her ay milyonlarca kişi tarafından tıklanıyorlar.

Blog sahibi yazarlar ise her tıklamada Google Adsense reklamları sayesinde para kazanıyorlar.

Blog sahibi kişiler, kendilerine ait bloglarında ürün tanıtımı, site tanıtımı vb. tanıtım çalışmalarına yer vererek de anlaştıkları kişiler ya da firmalardan yüklü miktarda tanıtım ücreti alabiliyorlar.

Lakin günümüzde blog sayısının her geçen gün daha da artması, bu piyasadaki rekabeti de hızlandırdığından blog yazarak para kazanmayı düşünen kişilerin sitelerinde sağlam içeriklere yer vermeleri, düzenli olarak bloglarına dair reklam yapmaları, hem site içi hem de site dışı seo çalışmalarından en iyi şekilde yararlanmaları gerekiyor.

Aksi halde gösterilen onca emek; çöpe gidebiliyor. Gösterdiğiniz onca çabanın, bin bir özenle yazdığınız içeriklerin ziyan olmamasını istiyorsanız; niş bir alanda blog açmanızı öneriyorum.

Yani sadece belirli bir konuya dair içerik paylaşımlarında bulunarak, Google nezdinde değer kazanabilirsiniz.

Kendinize ait yeni bir blog açmayı düşünüyorsanız; sermaye olarak bir miktar parayı da gözden çıkarmanız gerekiyor, diyebilirim.

Blog açmadan önce mutlaka en çok okunan ve en çok kazandıran niş blog konularına da internette göz atmanızı öneriyorum.

Seo konusunda deneyimli seo danışmanlarından her ay düzenli olarak seo hizmeti alarak, bloğunuzun arama motorlarında ilk sıralarda yer almasını yani milyonların erişimine açık olmasını sağlayabilirsiniz.

Seoya ilginiz varsa kendiniz seo eğitimi alabilir, sitenizin seosunu kendiniz yapabilir hatta öğrencilerinize seo dersleri vererek de para kazanabilirsiniz.

2. Youtube’da Kanal Açarak İnternetten Para Kazanma

Son yıllarda dünya genelinde onbinlerin fenomen olmasını sağlayan Youtube; kendine güvenen ve fenomen olabileceğine inanan genç kesimin zengin olma hayallerine ev sahipliği yapıyor.

Öyle ki makyaj videoları hazırlayıp, bu videoları Youtube sayfasında paylaşan ya da yalnızca oyun oynayarak, oynadığı oyunları başkalarına da izleten kişiler; aylık ciddi anlamda kazanç elde ediyor.

Sesinize güveniyorsanız ya da insanları etkileyebileceğinize inandığınız size özel bir yeteneğiniz varsa Youtube’da kanal açarak, sizler de sadece birkaç ay gibi kısa bir sürede ünlü olabilir ve hayalini kurduğunuz o zengin yaşama kavuşabilirsiniz.

Youtube hesabınızı Google Adsense’e bağlayarak, Youtube’a satışını yaptığınız ürünlerin fotoğraf ve videolarını atarak, bazı markalarla satış ortaklığı yaparak ek gelir kazanabilirsiniz.

Youtube’da kanal açmak ve ünlü olmak istemenize rağmen ilk adımınızı nasıl atmanız gerektiğini bilmiyorsanız; danışmanlık hizmeti veren firmalardan ya da kişilerden yardım alabilirsiniz.

3. Anket Doldurarak İnternetten Para Kazanma

Genellikle ev hanımları ya da öğrenciler tarafından tercih edilen bu yöntem; çok kazandırmasa da binlerce kişi tarafından yine de tercih ediliyor.

Ciddi anlamda zaman ayırmanız gereken bu yöntemle aylık ortalama 500-1000 TL kazanabiliyorsunuz.

Çok fazla parada gözünüz yoksa kendi ihtiyaçlarınızı çıkarmak ya da ailenize ufak da olsa katkıda bulunmak için bir şeyler yapmak istiyorsanız; anket doldurarak para kazanabilirsiniz.

Ancak bu sektörde milyonlara anket doldurtmasına rağmen onlara hak ettiği ücreti vermeyen yani çalışanlarının hakkını yiyen pek çok firmanın bulunduğunu da söylemek istiyorum.

Bu yüzden firma ya da kurum seçimi esnasında oldukça dikkatli davranmanızı öneriyorum.

Google Chrome Kapanma ve Atma Sorunu (ÇÖZÜLDÜ)

4. Makale Yazarlığı Yaparak İnternetten Para Kazanma

Günümüzde pek çok blog, haber kanalı ya da site sahibi; sitesinde kaliteli içerikler yayınlamaya önem veriyor.

Bu yüzden de genellikle işinin ehli, güzel ve dolgun içerikler hazırlayabilen yazarlar ile çalışmayı tercih ediyorlar.

Bununla birlikte makale yazarak, para kazanmak isteyenlerin ciddi referanslara da sahip olmaları gerekiyor.

Yani ilk zamanlarda yazarlar; oldukça düşük fiyatlara içerikler satsalar da kendilerini geliştirdikleri takdirde dolgun ücretler veren işverenlerle çalışmaya başlayabiliyorlar.

Kaleminiz güçlüyse her konuda yazı yazabilirim diyorsanız, Bionluk, Sadece 10, R10 gibi makale yazarlarını işverenlerle buluşturan platformlara üye olabilir, freelancer olarak hizmet verebilirsiniz.

Üstelik kendi ücretinizi kendiniz belirleyebilir, belirttiğiniz ücretin altında işveren kişileri reddetme ayrıcalığına da sahip olabilirsiniz.

internetten para kazanma

5. Instagram Üzerinden Para Kazanma

En çok zaman geçirilen sosyal platformlardan biri olan Instagram; günümüzde gelişmiş özellikleri ile binlerce esnafa internetten satış yaparak, para kazanma imkanı tanıyor.

Instagram’da butikler, ayakkabı mağazaları, dekorasyon ürünleri satan mağazalar, tasarımcılar, takı satan butikler gibi onlarca farklı sektörde hizmet veren işletme ya da bireyler; satışlarını düzenli bir şekilde yükselterek, ek gelir kazanabiliyorlar.

Ancak Instagram’da satış yaparak para kazanmak isteyenlerin aylık en az 1000-1500 TL gibi bir rakamı yalnızca reklam giderlerine ayırmaları, bol bol reklam yapmaları, ürünlerini en iyi şekilde tanıtmaları, gerekirse fenomenlere de reklam vererek, sayfalarını büyütmeleri gerekiyor.

Instagram’da bulunan büyük işletmelerle rekabet edebilmek için Instagram sayfasını en verimli ve doğru şekilde yönetmek; oldukça önem arz ediyor.

Bu noktada sosyal medya danışmanlık hizmeti veren reklam şirketleri ile anlaşabilir, aylık 2000 TL karşılığında sayfanızın gelişip, büyümesini ve milyonlara hitap eder bir seviyeye yükselmesini sağlayabilirsiniz.

6. E-Ticaret Sitesi Açarak İnternetten Para Kazanma

Son zamanlarda on binlerce girişimci tarafından yoğun bir ilgi gören e-ticaret siteleri; doğru yöneltildiklerinde e-ticaret yapan herkese binlerce lira kazandırıyor.

Mağaza kiralarına ücret ödemek istemeyen, düşük sermaye ile yeni bir iş kurmayı dileyen girişimciler için birebir olan e-ticaret siteleri; zengin içeriklerle, ürün fotoğraf ve videolarıyla beslendiklerinde girişimcilere bir mağazadan kat ve kat daha fazla miktarda gelir sunuyor.

Alışveriş sitesi açarak para kazanmayı düşünen kişilerin de sitelerinin tasarımına ve görselliğine öncelik vermeleri, ürünlerini içerikleriyle süsleyip, satışa sunmaları ve güvenilir site olduklarına dair müşterilere güven vermeleri gerekiyor.

Pet-shop, butik, ayakkabı mağazası, hediyelik eşya sitesi vb. dilediğiniz her dalda e-ticaret sitesi açarak, internetten para kazanabilirsiniz.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

7. Freelancer Olarak İnternetten Para Kazanma

Düzenli yani masa başı bir işe sahip olan kişiler bile internette freelancer olarak hizmet verebiliyorlar.

Örneğin, bir firmada reklam ve metin yazarlığı yapan bir yazar, internette de hizmet vererek, gelirini yükseltebiliyor.

Web tasarımcılar, yazarlar, çevirmenler, yazılımcılar, seslendirme sanatçıları, İngilizce öğretmenleri vb. meslek grupları freelancer olarak hizmet verebilecekleri sitelere üye olarak, ek gelir elde edebiliyorlar.

Freelancer.com, Armut.com, Sadece On, Bionluk gibi platformları freelancerlerin en çok abone oldukları sitelere örnek olarak gösterebiliriz.

8. E-Kitap Çıkararak İnternetten Para Kazanma

Son yıllarda kitap basım maliyetlerinin oldukça yüksek olması, mesleğinin başında olan, henüz tanınmamış yeni yazar adaylarının e-kitap çıkararak, daha düşük bir meblağ ile okuyucularla buluşmasını sağlıyor.

E-kitap fiyatlarının normal kitap fiyatlarından oldukça düşük olması, okumaya aşık gençlerin, öğrencilerin, kitap kurdu 7’den 70’e herkesin e-kitapları tercih etmelerine neden oluyor.

Bin bir özen göstererek ve hayaller kurarak yazdığınız kitabınızı bastıracak yeterli bütçeniz yoksa kitabınızı e-kitap olarak bastırabilirsiniz.

Böylelikle hem isminizi okuyuculara duyurabilir hem de her kitap satışı sonrasında para kazanabilirsiniz.

9. Fotoğraf Satarak İnternetten Para Kazanma

Profesyonel fotoğrafçıların yanı sıra amatör fotoğrafçıların da ilgi gösterdiği bu yöntemle fotoğraf sanatçıları, dünyanın diğer ucunda olan müşterilerine bile ulaşabiliyorlar.

Tabii ki bu sektörde işini son derece profesyonelce yapan ve takdiri hak eden binlerce kişi bulunuyor. Yani fotoğraflarınızı paraya dönüştürebilmeniz için başarılı fotoğraf kareleri yakalamanız gerekiyor.

iStock Photo, Shutterstock gibi sitelere üye olarak, fotoğraflarınızı sergileyebilir ve dilediğiniz fiyata satabilirsiniz.

Tiktok Takipçi Hilesi – Bedava Takipçi Kasma (10K Takipçi)

10. Çeviri Yaparak İnternetten Para Kazanma

En az 1 adet yabancı diliniz varsa internette çeviri yaparak para kazanabilirsiniz.

Almanca, İngilizce ya da Çince içerikleri Türkçe’ye ya da Türkçe içerikleri diğer dillere çevirerek, ek gelir elde edebilirsiniz.

Yabancı dilinize güveniyorsanız ve yabancı dil seviyeniz ‘advanced’ ise Bionluk, Sadece On, Freelancer ve Fiverr sitelerine en kısa sürede üye olmanızı öneriyorum.

Üstelik bu sitelerde yabancı diliniz sayesinde farklı görevler de üstlenebilir, yerine getirdiğiniz her görevi tamamladığınızda ücretinizi alabilirsiniz.

11. Satış Ortaklığı ile İnternetten Para Kazanma

Özellikle Instagram’da takipçi sayısı yüksek kişiler yani fenomenler tarafından tercih edilen bu yöntemde bir firmanın ürünlerini tanıtarak ve tanıtım yazınızın ya da videonuzun altına ürün linkini yerleştirerek, ciddi paralar kazanabiliyorsunuz.

Tabii ki satış ortaklığı ile para kazanabilmeniz için takipçi sayısı oldukça fazla bir Instagram hesabınızın ya da internet sitenizin olması gerekiyor.

Bir süreliğine internet sitenizi ya da Instagram hesabınızı verdiğiniz reklamlar ile büyüttükten sonra satış ortaklığına girerek, gelirinizi katlayabilirsiniz.

12. Dropshipping Yöntemi ile İnternetten Para Kazanma

Kendinize ait bir alışveriş sitesi yani e-ticaret platformu açmak istemenize rağmen maddi anlamda toptan ürün satın alabilmek ve site kurabilmek için bütçeniz yeterli değilse yani sermaye sıkıntısı çekiyorsanız; bu yöntemi en kısa zamanda denemenizi öneriyorum.

En genel tanımıyla dropshipping yöntemi, bir firmaya ait ürünleri o firma ile anlaşarak, kendi e-ticaret sitenizde satmanız anlamına geliyor.

Yani siz, toptan ürün satın almadan yalnızca e-ticaret sitenizi yöneterek, para kazanabiliyorsunuz.

Sattığınız her ürün karşılığında ürününü sattığınız firmadan belirli bir oranda komisyon olarak, yüksek miktarlarda para kazanabilirsiniz.

Üstelik 500 TL-1000 TL gibi uygun rakamlara firma ile anlaşabiliyorsunuz.

Firma; size ait olacak olan siteyi de kurulu yani hazır haliyle size teslim ediyor.

Yani sizin pek de bir şey yapmanıza gerek kalmıyor.

Müşteri, sizin sitenizden ürün aldığında aslında asıl siteden ürün almış oluyor.

Kargolama, iade, ürün değişim vb. tüm işlemler; asıl firma tarafından yapılıyor.

Dropshipping yöntemi ile siz de kendi alışveriş sitenizi kurabilir, işlerinizde ilerlediğiniz takdirde ürünleri toptan alıp, satmayı ve daha da çok kazanmayı başarabilirsiniz.

13. Upwork Sitesine Üye Olarak İnternetten Para Kazanma

Dünya genelinde yüz binlerce freelancerin üye olduğu Upwork sitesi; üyelerine birtakım işleri yapmaları karşılığında para veriyor.

Üstelik başvurabileceğiniz işler arasında oldukça basit işler de bulunuyor.

Örneğin, bir video izleyip, videoya dair yorum yaptığınızda para kazanabiliyorsunuz.

İngilizceniz iyiyse ve yeterli düzeydeyse İngilizce görevlere yani işlere başvurabilir; doların oldukça yüksek olduğu şu günlerce ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Upwork sitesine üye olmak ve siteyle ilgili detaylı bilgi edinmek için https://www.upwork.com/ linkini tıklayabilir, siteye freelancer olarak kayıt olabilirsiniz.

14. Fiverr Sitesine Üye Olarak, İnternetten Para Kazanma

Kısa sürede dolarlar kazanabileceğiniz Fiverr sitesine üye olmanız ve iş alabilmeniz için de İngilizce bilginizin üst seviyede olması gerekiyor.

Siteye üye olduğunuzda animasyon üretim, yazarlık, reklam ve pazarlama dahil pek çok konuda ürün üretebilir ya da hizmet verebilirsiniz.

Yabancı müşterilere yaptığınız her satış ya da hizmet sonrasında dolar kazanabilirsiniz.

Instagram Gizli Profil ve Kapalı Hesap Görme (Kolay Yöntem)

15. Udemy Sitesine Üye Olarak İnternetten Para Kazanma

Eğitimcilerin ve öğrencilerin buluştuğu adres olan Udemy’de online videolar hazırlayan ve hazırladığı videolarda ders içerikleri bulunan kişiler, ciddi gelir elde ediyorlar.

Örneğin alanında uzman olduğunuz konuda bir video hazırlayıp, hazırladığınız video izleyiciler tarafından izlendiğinde her defasında para kazanabilirsiniz.

Hangi dallarda eğitim içerikleri hazırlayabileceğinize dair ayrıntılı bilgi edinmek için https://www.udemy.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

internetten para kazanma yolları

16. Tercümanlık İnternetten Para Kazanma

İnternetten para kazanmanın en eğlenceli ve en kolay yöntemlerinden biri de Viator.com sitesine üye olmak!

Yabancı turistleri onlara rehberlik etmek isteyen kişilerle bir araya getiren bu site sayesinde dünyanın herhangi bir noktasından yaşadığınız şehre gezmek amacıyla gelen turistlerle tanışabilir, yeni arkadaşlar edinebilir ve arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Dünya çapında nam salmış olan bu siteye orta seviye İngilizce bilginiz varsa dahi üye olabilir; yurtdışından gelen misafirleri yaşadığınız şehirde gezdirdiğiniz ve onlara rehberlik ettiğiniz taktirde para kazanabilirsiniz.

Trendyol Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

17. Uber Sitesi ile İnternetten Para Kazanma

Benim de üye olduğum Uber sitesi, bir şehirden başka bir şehre gidecek olan sürücülerle yolcuları buluşturan, yolcuların araç, sürücülerin ise yolcu bulmasını sağlayan bir site olma özelliği taşıyor.

Sisteme üye olan sürücüler; yolcu ile anlaştıklarında yolcular ödemeyi Uber sitesi üzerinden yapıyor. Site ise yolculara komisyon vererek, onların para kazanmalarını sağlıyor.

Örneğin, Ankara’dan İzmir’e gideceğinizi düşünelim. Otobüs ile seyahat etmek istemiyor, yolculuk esnasında sohbet edebileceğiniz birilerini arıyor ve ihtiyaç molalarını beklemek zorunda kalmak istemiyorsanız; Uber sitesine yolcu olarak kayıt olabilirsiniz.

Yolculuğunuz esnasında aracınıza yolcu olarak, para kazanmayı diliyorsanız, her seyahatiniz için Uber sitesinde ilan açabilir, ilanınıza başvuran kişilerle anlaşabilir ve para kazanabilirsiniz.

Üstelik sitede araçta sigara içilmesini istemediğinizi ya da araca hayvan almadığınızı da açık bir şekilde belirtebilir yani müşterilerinizi de kendiniz seçebilirsiniz.

18. AirBNB Sitesi ile İnternetten Para Kazanma

Hem yerli hem de yabancı misafirlerle tanışabilmenizi sağlayan AirBNB sitesi; evini ya da evinin bir odasını misafirlerine birkaç günlüğüne ya da birkaç haftalığına kiralamak isteyen kişilere hitap ediyor.

AirBNB sitesine üye olan kişiler, hem evlerinin odalarını kiralayabiliyor hem de kiralık oda bulabiliyorlar.

Başka bir şehre gittiğinizde otelde ya da pansiyonda kalmak istemiyorsanız; bu siteye üye olarak, kiralık odalara göz atabilirsiniz.

Ev ya da oda kiralama ilanı açabilir, ilana başvuran misafirlerinizi evinizde ağırlayarak hem sosyalleşebilir hem de para kazanabilirsiniz.

Siteyle ilgili detaylı bilgi edinmek adına https://www.airbnb.com.tr/ linkini tıklayabilirsiniz.

19. Canlı Yayın Yaparak İnternetten Para Kazanma

Son yıllarda özellikle gençler tarafından rağbet gören bu yöntemde belirli sitelerde canlı yayın yapan kişiler; ek gelir elde ediyorlar.

Kişinin para kazanabilmesi için açtığı yayınların binlerce kişi tarafından izlenmesi gerekiyor.

Üstelik yayına katılan izleyiciler de yayıncılara hediyeler göndererek, onlara para kazandırabiliyorlar.

Yayın yapan yayıncıların sayısının bu günlerde oldukça fazla olduğunu ve çok sayıda izleyiciye ulaşmanın daha da zorlaştığını da söylemek istiyoruz.

Ancak kendinize güveniyorsanız; hem canlı yayınlarla ünlü olma şansını yakalayabilmek hem de para kazanmak için canlı yayın yapabileceğiniz platformlara üye olmanızı, en azından şansınızı denemenizi öneriyorum.

Canlı yayında oyun oynayarak ve oynadığınız oyunları başkalarına izleterek, para kazanmak için Twitch sitesini, sohbet ağırlıklı bir yayın içinse Bigo Live sitesini tercih edebilirsiniz.

20. Online Alışveriş Sitelerinde Butik Açarak İnternetten Para Kazanma

Günümüzde kendine ait bir e-ticaret sitesi olan kişiler bile popüler ve milyonlar tarafından ziyaret edilen online marketlerde butik açmayı tercih ediyorlar.

Butiklerin hedef kitleye ulaşmasını sağlayan bu yöntem sayesinde işletmeler, müşteri ağlarını genişletip, satış oranlarını yükseltebiliyorlar.

Üstelik online marketlerden bir kısmına oldukça uygun fiyatlara hatta ücretsiz de üye olunabiliyor.

Ürünlerinizi satışa çıkarmak için üye olabileceğiniz en popüler online marketlere Trendyol, Morhipo, Hepsi burada, N11.com, Ebay gibi siteleri örnek olarak gösterebiliriz.

21. İkinci El Ürünleri Satarak İnternetten Para Kazanma

Artık kullanmadığınız, satarak paraya dönüştürmek istediğiniz kıyafetlerinizi, ayakkabılarınızı ya da diğer eşyalarınızı ikinci el ürün satabileceğiniz sitelere ekleyerek, satabilir ve para kazanabilirsiniz.

Aynı zamanda bu sitelerde henüz giymediğiniz yani henüz kullanmadığınız kıyafetlerinizi de sergileyerek, satabilirsiniz.

İkinci el kıyafetlerinizi Dolap, Moda Cruz ya da Gradrops gibi sitelerde satışa sunabilirsiniz.

Diğer eşyalarınızı ise Let Go, Gitti Gidiyor, Sahibinden gibi ikinci el ürünlerin satıldığı sitelerde pazarlayabilirsiniz.

22. Bitcoin’a Yatırım Yaparak İnternetten Para Kazanma

Son yıllarda pek çok yatırımcının dikkatini çekmeyi başaran kripto paralardan biri olan bitcoin; yatırımcıların yüzünü güldürüyor.

Bitcoine yatırım yaparak ya da bitcoin madenciliği ile ciddi anlamda para kazanabilmeniz mümkün!

Tabii ki bitcoin ile para kazanabilmek için piyasaya dair temel kavramları bilmeniz, kendinizi bu dalda geliştirmeniz, en önemlisi ise birtakım riskleri göze almanız ve doğru kararlar vermeniz gerekiyor.

Bitcoin ve diğer kripto paralara dair eğitim alarak, bu sektörde yetkinlik elde edebilir ve daha kolay para kazanabilirsiniz.

Vodafone Trendyol 15 GB Kampanyası Nasıl kullanılır?

23. Amazon’da Ürün Satarak, İnternetten Para Kazanma 

Günümüzde ticaret yapan milyonlarca kişinin göz bebeği olmayı başarmış olan, işletmelerin kendi ürünlerini satışa çıkardığı Amazon sitesine kayıt olarak da satış rakamlarınızı büyük ölçüde arttırabilirsiniz.

Üstelik siteye giriş yaparak, sitede bulunan bazı tedarikçilerin ürünlerini satabilir ve komisyon alarak da gelir elde edebilirsiniz.

Yani Amazon üzerinden satış yapabilmeniz için illaki ürününüzün olması gerekmiyor.

Tıpkı Dropshipping yönteminde olduğu gibi başka firmalarla anlaşıp, onların ürünlerini belirli bir komisyon alma karşılığında satışa sunabiliyorsunuz.

Alacağınız komisyon oranı ise anlaştığınız firmadan firmaya göre değişiklik gösterebiliyor.

Bazı firmalar, komisyoncularına %25-30 gibi yüksek komisyon oranları sunabiliyor.

24. Online Ders Vererek İnternetten Para Kazanma

Alanında uzman olduğunuz bir konuda online ders vererek, internet siteleri aracılığıyla para kazanabilmeniz mümkün!

Örneğin, İngilizce’de iyi olduğunuzu düşünüyorsanız; Skype programı üzerinden özel ders verebileceğiniz gibi Whatsapp gibi farklı sosyal medya ağları üzerinden de ders verip, gelir elde edebilirsiniz.

Hatta internet üzerinden gitar dersi vererek bile ciddi gelir kazanabilirsiniz.

Yeteneklerinize dair ders ilanlarını Instagram hesabınızda paylaşabileceğiniz gibi sadece size özel bir internet sitesi açarak da potansiyel öğrenci adaylarınızın sizden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

25. Domain Alım Satımı ile İnternetten Para Kazanma

Web sitelerinin adı olan yani web sitelerini ziyaret eden takipçilerin ilk dikkat ettiği nokta olan domainler; pek çok kişi tarafından alınıp, satılıyor.

Domain alım satım marketlerini takip ederek, ilgi çekici domainleri satın alıp, yeni web sitesi kuracak olan kişilere satarak, gelirinizi arttırabilirsiniz.

Hatta zamanla bu dalda uzmanlaşıp, binlerce müşteriye dahi erişebilirsiniz.

İngilizce seviyeniz yeterliyse satın aldığınız domainleri sadece Türkiye pazarında satışa sunmak yerine dolar bazında yabancı müşterilere satabilir ve kazandığınız parayı en az ikiye katlayabilirsiniz.

26. Sosyal Medya Uzmanı Olarak İnternetten Para Kazanma 

İnternette zaman geçirmekten hoşlanan, saatlerini Instagram, Facebook, Twitter gibi sosyal medya ağlarında harcayan biriyseniz; dilerseniz ek işiniz olarak dilerseniz de meslek edinmek adına sosyal medya uzmanlığını tercih edebilirsiniz.

Günümüzde rekabetin internete taşınması, sosyal medya ağlarında ürün ve hizmet satışlarının yapılması; sosyal medyanın gücünü her geçen gün arttırıyor.

Artık irili ufaklı neredeyse bütün işletmeler, sanatçılar ve bireyler; sosyal medya ağları üzerinden iş kovalıyorlar.

Lakin yalnızca sosyal medyayı doğru, aktif ve etkili bir şekilde kullanan kişiler, sosyal medyadan verim alıyor.

Sosyal medyada günlük fotoğraf ya da içerik paylaşmak, gerekli hashtagları zamanında yapmak gibi ufak görevlerden başlayıp, son derece kapsamlı olabilen sosyal medya uzmanlığına dair eğitim alıp, sertifika sahibi olduğunuzda daha çok sayıda müşteri edinebilir, gelirinizi katladıkça katlayabilirsiniz.

MSP VİP Hilesi ve MSP VİP Kodları

27. Grafik Tasarımcı Olarak İnternetten Para Kazanma

Öğrenciler için internetten para kazanma yolları denildiğinde akla ilk gelen yollardan biri de grafik tasarım eğitimi almak ve web sitelerinin grafik ve tasarım işlerini üstlenmek!

Grafik ve tasarıma ilgi duyuyorsanız; birkaç ay gibi kısa bir sürede grafik tasarım eğitimi alabilir, ardından aldığınız eğitimde öğrendiğiniz bilgileri müşterilerinizin sitesini hazırlarken kullanabilirsiniz.

İlk başlarda uygun fiyatlı hizmetinizle müşterilerinizi kazanabilir, ardından da elde ettiğiniz referanslarınız sayesinde daha büyük firmalarla çalışabilirsiniz.

Bionluk, Sadece 10 gibi freelancerlerin üye oldukları sitelerde iş ilanı oluşturabilir, evde ek para kazanabilirsiniz.

28. Tasarım Ürünler Yapıp Instagram’da Satarak İnternetten Para Kazanma

Becerikli ve el işinden anlayan ev hanımları tarafından çokça sevilen bu yöntem sayesinde işlerini büyütüp, kısa sürede kendi mağazasını açan kadınların azımsanamayacak kadar çok olduğunu söylemek istiyoruz!

Size ait bir dikiş makineniz varsa ve el işi ürünler tasarlamayı seviyorsanız; tasarladığınız atkı, bere, çanta, etek vb. ürünleri sosyal medyada satarak, evden para kazanabilirsiniz.

Ya da ev yapımı turşu, mantı, su böreği vb. yemeklerinizi de sosyal medya ağları üzerinden satabilirsiniz.

Hatta hazırladığınız şirin mi şirin nikah şekerlerini ve süslediğiniz nikah tepsilerini bile düğünü yaklaşmakta olan çiftlere satarak gelir elde edebilirsiniz.

29. r10 Forum Sitesine Üye Olarak Para Kazanma

Türkiye’nin en büyük forum sitelerinden biri olan r10 forum site internet üzerinden iş yaparak para kazanabileceğiniz en büyük sitelerden biridir. Bir çok site sahibinin üye olduğu bu forum sitesinde editörlük, yazarlık, sosyal medya paylaşımları yada size verilen görevleri yaparak hızlı ve kolay şekilde para kazanabilirsiniz.

Bir çok kişinin gelir ve ekmek kapası olan bu foruma üye olduğunuzda bir çok iş fikirlerinden yararlanabilirsiniz. 100 binden fazla üyesi olan her geçen gün büyüyen bu forum sitesi benimde ilk dönem üye olup günlük harçlığımı çıkardığım sitelerden biridir. Bu forum sitesinde elde ettiğim bilgi ve birikimle kendime ait siteler kurarak gelir elde etmeye başladım.

 30. Tiktok Para Kazanma

Tik tok para kazanma özelliği ülkemizde aktif olduktan sonra pek kişi canlı yayın yaparak ek gelir elde etmeye başladı bile. Belli bir takipçi sayısına ulaşan bir çok kişi daha önceleri sponsorlar aracılığı ile para kazanırken şimdi artık canlı yayınlar ile gelirlerini oldukça yükseltiştir.

Son dönemde hızlıca yükselen ve bir çok kişiye para kazandıran Tiktok canlı yayınlar sayesinde bir çok oldukça güzel ek kazançlar elde etmektedir.

Tiktok Hediye Fiyatları

Tiktok Takipçi Hilesi

Tiktok Beğeni Hilesi

31. Seslendirme Yaparak Para Kazanma

Özellikle bionluk üzerinden bir çok kişinin yaptığı işlerden biride seslendirme hizmeti vererek para kazanmaktır. Reklam, metin ve animasyon seslendirme yaparak para kazanabileceğiniz gibi youtube video içerik seslendirme hizmeti vererek video başına 250 tl kazanmanız mümkün.

Bir bilgisayar ve mikrofon ile seslendirme hizmeti vererek sizlerde kazanç kapılarını hemen açmaya başlayabilirsiniz. Eğer sizde sesinize güveniyor ve bu işten para kazanmak istiyorsanız bu iş tam size göre.

Bu yazımızda kısaca en popüler ve en çok işe yarayan online para kazanma yöntemlerini sizlerle paylaşmaya çalıştık. Peki ya siz İnternetten Para Kazanma Yolları ve bilgisayardan para kazanma hakkında ne düşünüyorsunuz.

Sizler de daha önce internetten para kazandıysanız ya da şu an kazanıyorsanız; konuya dair görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=68Nl3Y_9YXU

 

Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

Önce bir kanal açmalısınız. Ve yüklediğiniz içerikler bulunmalıdır. Dört bin saat izlenme ve bin aboneden sonra da para kazanmaya başlarsınız.

Tiktokta Kaç Takipçi Olunca Para Kazanılır?

Tiktokta 1000 takipçinizim olması gerekmektedir. Sonrasında izlenme durumunuza göre para kazanabilirsiniz.

Tiktokta Kimler Canlı Yayın Açamaz?

18 yaşın altındakiler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu