Teknoloji Haberleri

İnternet Paketim Var Ama İnternete Giremiyorum

İnternet Paketim Var Ama İnternete Giremiyorum; GSM operatörlerinin yaptığı kampanyalar arasında en çok internet paketleri dikkatimizi çekmektedir. Çünkü Günlük hayatımızda internetsiz hiçbir işlemimizi gerçekleştirmiyor ve her gittiğimiz yerde önce internet bağlantısını sorguluyoruz. İnternet paketimize dair kullanım haklarımız henüz bitmediği halde zaman zaman hepimiz; internetin yavaşladığı ya da internete giremediğimiz durumlarla karşılaşıyoruz.

Türk Telekom, Vodafone ya da Turkcell vb. GSM operatörleri fark etmeksizin mobil verimiz açık olmasına rağmen internete erişimde problem yaşayabiliyoruz.

Oldukça sinir bozucu olan bu durum, ne yazık ki bir an önce internete girmemiz gereken acil mi acil anlarda ortaya çıkabiliyor.

Bu yazımızda internet paketim var ama internete giremiyorum diyenler için olası nedenlere ve çözüm önerilerimize değinmeye çalışacağız.

İnternet Wifi Şifremi Unuttum Nasıl Öğrenebilirim?

Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum

İnternet paketimiz henüz bitmemiş olsa dahi internete giremememiz çoğunlukla abonesi olduğumuz GSM operatörüne dair genel bir çalışmadan ya da alt yapı sorunundan kaynaklanıyor.

GSM operatörlerinde genel bir alt yapı sorunu baş gösterdiğinde internet erişimimizde sıkıntılar ile yüzleşmek zorunda kalabiliyoruz.

Alt yapı sorunlarının çözümü aşamasında da internete giremediğimiz zamanlar olabiliyor.

Bu durumda internetimizin düzelmesini beklemekten başka yapacak pek de bir şeyimiz kalmıyor.

Yani telefonumuzun APN ayarlarını değiştirsek dahi internete erişimde zorlanabiliyoruz.

İnternet erişiminde sorun yaşadığımızda ilk olarak telefonumuzu kapatıp, açarak, tekrar internete girmeyi denemeliyiz.

İnternete hala giremiyorsak, telefonumuzun mobil veri ayarlarına tıklayıp, internet şifremizi kontrol etmeli ve şifremizi tekrar girmeliyiz.

Bazen paketimiz bitmemesine rağmen internete giremememiz, internet istasyonlarına oldukça uzak bir noktada yani konumda olmamızdan kaynaklı olabiliyor.

Şehre geri döndüğümüzde ya da istasyonlara yakın noktalarda internete girebiliyoruz. Yani bu durumda bulunduğumuz konumu değiştirerek ve merkeze yakın bir yere giderek, sorunu çözmekten başka çaremiz kalmıyor.

Kimi zaman da internet paketimiz bitmemiş yani mobil verimiz açık olmasına rağmen internete giremememiz, telefonumuzun birden çok wifi ağı görmesinden kaynaklı olabiliyor.

Telefonunuz, diğer wifi ağlarını görüp, bu ağlara bağlandığı için internete erişemiyorsanız; telefonunuzdaki diğer ağları unutmalı, yalnızca kendi mobil verinizin açık olduğundan emin olmalısınız.

Telefonunuzda sadece size ait mobil veri açık olmasına ve diğer wifi ağları kapalı olmuş olmasına rağmen hala internete giremiyorsanız; diğer olasılıkları göz önünde bulundurabilirsiniz.

Şifreyi yanlış girmeniz söz konusu olabildiğinden bu durumda telefonunuzun mobil verisini kapatıp, yeniden açmayı ve şifrenizi yeniden girmeyi deneyebilirsiniz.

Şifrenizi doğru bir şekilde girmenize rağmen hala internete erişemiyorsunuz bu durumda telefonunuzun mobil veri ayarlarını güncellemeniz gerekiyor.

İnternete giremediğimiz durumda son olarak telefonumuzun mobil veri ayarlarına göz atmamız gerekiyor. Telefonunuzun APN ayarlarını güncelleyerek, internet erişim sorununuzu hızlıca çözüme kavuşturabilirsiniz.

Mobil Veri Açık Ama İnternete Girmiyor

Mobil Veri Açık ama İnternete Giremiyorum Türk Telekom

Türk Telekom abonesiyseniz, yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri denemenize rağmen internete hala bağlanamıyorsanız, telefonunuzun internet ayarlarını aşağıdaki şekilde güncellemelisiniz.

Telefonunuzdan sırasıyla Ayarlar—Diğer Ayarlar—Mobil Ağlar—Erişim Noktası Adları seçeneklerine tıklayın.

Erişim Noktası Adlarına tıkladıktan sonra Yeni APN oluştur seçeneğine dokunun.

Ad kısmına Avea İnternet, APN kısmına ise ‘internet’ yazın.

Bu yeni APN ayarlarını kaydedip, telefonunuzu kapatıp, tekrar açın.

Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum Turkcell

Turkcell müşterisiyseniz, internet paketiniz henüz bitmemiş olmasına rağmen internete giremiyorsanız; telefonunuzun APN ayarlarını aşağıdaki şekilde güncelleyebilirsiniz:

Telefonunuzdan sırasıyla Ayarlar—Diğer Ayarlar—Mobil Ağlar—Erişim Noktası Adları seçeneklerine tıklayın.

Açılan yeni sayfada APN oluştur seçeneğine dokunun.

Yeni APN’yi oluşturmak için Ad kısmına Turkcell Internet, APN kısmına ise ‘internet’ yazın.

Yeni bilgileri kaydettikten sonra önce mobil veriyi kapatıp, tekrar açın.

Son olarak da telefonunuzu kapatıp, tekrar açın.

Bedava VP Valorant Points Kodları

Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum Vodafone

Vodafone müşterilerinin de tıpkı diğer GSM operatörleri kullanıcıları gibi her yolu denemelerine rağmen internete giremedikleri durumda akıllı telefonlarındaki APN ayarlarına göz atmaları ve bozulan APN ayarlarını yenileyerek, düzenlemeleri gerekiyor.

Bu noktada telefonunuzdan sırasıyla Ayarlar—Diğer Ayarlar—Mobil Ağlar—Erişim Noktası Adları seçeneklerine, daha sonra da APN oluştur seçeneğine tıklamalısınız.

Ad kısmına Vodafone Internet, APN kısmına internet yazarak, APN güncelleme işleminizi tamamladıktan sonra bilgileri kaydetmelisiniz.

Mobil veriyi açıp kapadıktan sonra telefonunuzu da açıp, kapamalı ve tekrar internete girmeyi denemelisiniz.

Diğer GSM operatörlerinden birine aboneyseniz de aynı şekilde telefonunuzun APN ayarlarını güncelleyerek, internet erişim sorununuzu çözüme kavuşturabilmeniz mümkün.

Her yolu denemenize rağmen hala internete giremiyorsanız; abonesi olduğunuz GSM operatörünün müşteri hizmetleri numaralarını arayabilir ve bu konuda canlı destek alabilirsiniz.

Ya da operatörünüzün size en yakın mağaza ya da bayiliğine giderek, yardım alabilirsiniz.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Numarası

İnternet paketiniz henüz bitmemiş olmasına rağmen internete giremiyorsanız ve Türk Telekom müşterisiyseniz hattınızdan 500; diğer GSM operatörlerinden ya da sabit hatlardan 444 1 444 ya da 444 1 500 müşteri hizmetleri numaralarından birini çevirerek, müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

İnternet erişim probleminizin asıl nedenini öğrenebilir ve müşteri temsilcisinin canlı desteği ile sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Vodafone Müşteri Hizmetleri Numarası

Vodafone müşterisiyseniz, internet erişim probleminiz, internetin yavaşlaması vb. internet paketinize, tarifenize ve aboneliğinize dair her konuda Vodafone hattınızdan 542; diğer sabit hatlardan ve operatörlerden 542 542 00 00 müşteri hizmetleri numaralarını arayıp, müşteri temsilcisine danışabilirsiniz.

Vodafone Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Turkcell Müşteri Hizmetleri Numarası

Turkcell abonesiyseniz; telefonunuzdan 532, diğer GSM operatörlerinden veya sabit hatlardan 532 532 00 00 numaralarını çevirerek, internet paketiniz bitmemiş olmasına rağmen internete neden giremediğinizi, bu durumun teknik bir arızadan mı yoksa sizden mi kaynaklı olduğunu ve çok daha fazlasını dakikalar içerisinde öğrenebilirsiniz.

Turkcell Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Koronavirüs salgınının git gide yayıldığı şu günlerde mağaza ya da bayiliklere gitmek yerine telefonunuzdan müşteri hizmetlerini arayarak, internet, hat, fatura vb. her konuda bilgi alabilir hatta faturanızı bile müşteri temsilcisine bağlanarak, ödeyebilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca İnternet paketim var ama internete giremiyorum, neden? sorusunu yanıtlamaya, olası çözüm önerilerimize dair sizleri bilgilendirmeye çalıştık.

Sizler de konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

 

Telefonda İnternet Ayarları Nereden Yapılır?

Telefonunuzda Ayarlar sekmesinden Mobil Ağlar ve sonrasında Erişim Noktası Adları kısmından ayarlamalar yapabilirsiniz.

Mobil İnternetin Açılmama Nedenleri Neler Olabilir?

Öncelikle telefonunuz çekmiyorsa ya da operatör kaynaklı bir sorun varsa mobil veriniz çalışmaz. Ayrıca cihanız bozuk olabilir veya APN nin silinmesi durumları da yine aynı sonuca sebep olur.

Vodafone Net İnternet İşlemleri İçin Kaçı Arayabilirim?

0850 542 0 542 yi arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu