Teknoloji Haberleri

İnternet Adres Değişikliği Nasıl Yapılır? Kaç Gün Sürer?

İnternet Adres Değişikliği Nasıl Yapılır? Kaç Gün Sürer? İnternet kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Günümüzde artık her yerde öncelikle internet bağlantısı olup olmadığına bakmaktayız. Ev ya da işyerinde kullandığımız interneti başka bir adrese taşındığımızda da kullanmaya devam edebilmemiz için mutlaka internet nakil işleminin başlaması için hizmet aldığımız internet servis sağlayıcıya zamanında bildirimde bulunmamız gerekiyor.

Aksi halde nakil işlemlerini sonraki sürece ertelememiz, nakil işleminin uzamasıyla ve işlerin sandığımızdan daha da karmaşık bir hale gelmesiyle sonuçlanıyor.

Bu durum da interneti kullanamamamızı, internet ile halletmemiz gereken birtakım işlerimizin ne yazık ki aksamasını beraberinde getiriyor.

Bu yazımızda ev ya da işyeri adresini değiştirmek üzere olan kişiler için internet adres değişikliği nasıl yapılır? İnternet adres değişikliği kaç gün sürer? vb. bu konuya dair en çok merak edilen soruları yanıtlamaya, konuyla ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir? (Güncel DNS Adresleri)

İnternet Nakil İşlemleri Nasıl Yapılır?

İnternet nakil süresi, hizmet aldığınız internet servis sağlayıcıya göre değişiklik gösterse de nakil işlemleri, belirli bir sırada gerçekleşiyor.

Yani internet servis sağlayıcılar, nakil işlemlerini benzer şekilde tamamlıyorlar.

İnternet adres değişikliği başvurusunu nasıl gerçekleştirebileceğinizi aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Türk Telekom İnternet Nakil İşlemleri Nasıl Yapılır?

Türk Telekom müşterisiyseniz ve TTNET ile internete bağlanıyorsanız, 444 5 444 şeklinde olan Türk Telekom TTNET Müşteri Hizmetleri numarasını arayıp, müşteri temsilcisine bağlanabilir ve internetinizi yeni adresinize naklettirmek istediğinizi belirtebilirsiniz.

Ya da size en yakın TTNET bayiliğine giderek de nakil talebinde bulunabilirsiniz.

Nakil işlemleri için herhangi bir Türk Telekom Müdürlüğü’ne de başvurabilirsiniz.

Ev telefonunuzun da naklini gerçekleştirmek istiyorsanız; öncelikle Türk Telekom mağazasına gitmelisiniz.

Nakil işlemini TTNET bayiliklerinden birine giderek başlatmak istiyorsanız, yanınızda giderken kimlik belgenizi götürmeyi unutmamalısınız.

Şayet bir vekil tayin edecekseniz, tayin ettiğiniz kişinin de yanında noter onaylı vekaletname götürmesi gerektiğini de hatırlatmak istiyoruz.

Kurumsal müşterilerin ise nakil başvurusuna giderken kurumsal yetkili olduklarını gösteren kimliklerini ibraz etmeleri ve aynı zamanda ek hizmet/talep formunu doldurmaları gerekiyor.

Ek hizmet talep/değişiklik formuna https://kurumsal.turktelekom.com.tr/internet/destek/internet/SozlesmeVeTaahhutnameler/iNTERNET_EK_H%C4%B0ZMET_TALEP_DEgisikliK_FORMU.pdf linkini tıklayarak ulaşabilir, formu indirip, doldurduktan sonra TTNET bayiliğine teslim edebilirsiniz.

Türk Telekom İnternet Adres Değişikliği Kaç Gün Sürer?

Nakil başvurusunda bulunduğunuzda nakil işleminin tam olarak ne zaman başlayacağına ve biteceğine dair Türk Telekom yetkilileri sizleri bilgilendiriyor.

Yani nakil tarihine dair size randevu veriyor. İşlemler de size verilen tarihler arasında gerçekleşiyor.

İnternet adres değişikliği yani nakil işlemi, genellikle 7 işgününde tamamlansa dahi bazen bu süre 2 hafta ya da daha uzun da sürebiliyor.

İnternet adres değişikliği süresi, yeni adresinize, yeni adresinizdeki internet altyapısına göre de değişiklik gösterebiliyor.

Yeni adresinizde internet altyapısı hala mevcut değilse internet adres değişikliğinin tahmin ettiğinizden daha uzun bir süre hatta aylarca süreceğini söyleyebiliriz.

Yeni adreste internet altyapısı bulunmayan müşteriler, nakil altyapı bekleme talebinde bulunarak, faturalarını bir süreliğine durdurabiliyorlar.

Ya da gerekli evraklarla birlikte Türk Telekom Müdürlüklerine başvurup, üyeliklerini de sonlandırabiliyorlar. Üstelik, yeni adreste internet altyapısının bulunmaması yüzünden üyeliğini sonlandırmak isteyen kişilerden hiçbir şekilde de cayma bedeli talep edilmiyor. Müşteriler, herhangi bir ek ücret ödemeksizin üyeliklerini sonlandırabiliyorlar.

Türk Telekom İnternet Nakil Ücreti Ne Kadar?

Türk Telekom; internet nakil işlemleri için yalnızca 42.84 TL bir ücret talep ediyor. Bu ücret, müşteriden hemen alınmıyor. Müşterinin nakil işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk faturasına yansıtılıyor.

Yeni taşınılan adreste altyapı olmaması ya da altyapıya dair sorun olması halinde ise öncelikle bu sorunun giderilmesi gerektiğinden maliyet, oldukça yüksek olabiliyor.

Türk Telekom internet adres değişikliği, tüm internet paketleri için yapılabiliyor. Yani yararlandığınız internet paketi hangisi olursa olsun nakil talebinde bulunabiliyorsunuz.

Uyarı: İnternet adres değişikliğinde bulunmayı düşünen müşterilerin öncelikle ev telefonu hatlarını nakil ettirme talebinde bulunmaları gerekiyor. Ev telefon nakil süreci tamamlanmadan internet nakli başlatılmıyor.

Turkcell Superonline İnternet Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

Turkcell Superonline ADSL, fiber internet vb. internet hizmetlerinden birini alan müşteriler de Superonline Müşteri hizmetlerini arayarak, nakil başvurularını bırakabiliyorlar.

Nakil başvurusunda bulunmak istiyorsanız; 0 850 222 1 222 Superonline kurumsal müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz.

Alternatif olarak Turkcell Superonline Hesabım menüsündeki Nakil işlemi kategorisi üzerinden de nakil başvurusunda bulunabiliyorlar.

Sizler de internet üzerinden nakil talebinde bulunmayı düşünüyorsanız; https://www.superonline.net/?signin=true&r=/hesabim linkini tıklayabilirsiniz.

Turkcell İnternet Nakil Ücreti Ne Kadar?

Fiber internet hizmeti alan kişilerin yeni adreslerinde de aynı hizmeti alabilmeleri için öncelikle yeni adreslerine de fiber internetin kurulması gerekiyor.

Bu noktada müşterilerden 150 TL yeniden kurulum ücreti talep ediliyor.

DSL nakillerinde ise müşteriler, kendi kurulumlarını kendileri yapabilmekle birlikte kurulum ekibinden destek almak istediklerinde onların da 150 TL kurulum ücreti ödemeleri gerekiyor.

Turkcell Superonline müşterileri, alan kodları aynı kaldığı müddetçe ev telefonlarını da yeni adreslerine naklettirebiliyorlar.

Alan kodunun değiştiği durumlarda ise müşterilerin yeni bir Superonline numarası almaları, zorunluluk arz ediyor.

Turkcell Superonline İnternet Adres Değişikliği Kaç Gün Sürer?

Superonline internet adres değişikliği de ortalama 1-2 hafta sürmekle birlikte bu süre, yeni adresinize, fiber internet mi yoksa DSL internet hizmeti mi aldığınızı göre değişebiliyor.

Yeni adresin internet altyapısı da süreyi etkiliyor.

VodafoneNet Evde  İnternet Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

Vodafone Net müşterileri de nakil işlemleri için müşteri hizmetlerini arayabiliyorlar.

0850 542 0542 veya 0850 542 1 542 şeklinde olan müşteri hizmetleri numaralarından birini arayarak, nakil başvuru kaydınızı bırakabilirsiniz.

Ya da kimlik kartınızla birlikte herhangi bir Vodafone mağazasına internet iptal ve nakil işlemleri için başvurabilirsiniz.

Mağazaya giderek gerçekleştirmek istediğiniz nakil işlemlerinde sizden internet hizmet değişiklik yani nakil başvuru formunu doldurmanız talep ediliyor. Bu formu doldurmanızla birlikte başvurunuz alınmış oluyor.

Başvuru formuna erişmek için http://www.vodafone.com.tr/Net/VodafoneInternetHizmetiDegisiklik.pdf linkini tıklayabilirsiniz.

Vodafone İnternet Adres Değişikliği Kaç Gün Sürer?

Çağrı Merkezi aracılığıyla gerçekleştirilen nakil başvurularında internet nakil işlemi, ortalama 7-10 gün sürse de bazen bu süre 20 güne hatta 30 güne kadar da uzayabiliyor.

İnternet Hızı Ne Kadar Olmalı? İnternet Hızı Kaç Olmalı

Vodafone İnternet Nakil Ücreti Ne Kadar?

Nakil işlemleri için müşterilerden 100 TL talep ediliyor.

Kısacası internet nakil başvurusu için hizmet aldığınız firmanın müşteri hizmetlerini arayabilir, nakil işlemlerine dair detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca internet nakline dair merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık. Sizler de konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

 

İnternet Nakil İşlemi Kaç Gün Sürmektedir?

İnternet nakil işlemi ortalama bir hafta ile on gün arasında değişmektedir.

İnternet Nakil İşlemlerinde Ücret Alınıyor mu?

İnternet nakil işlemlerinde belirli bir ücret vergiler dahil olarak alınmaktadır.

Ev İnterneti Taşınabilir mi?

Evet.

2 Yorum

  1. Yazık gerçekten yazık 1 ayı geçti bir interneti yeni eve bağlayamadınız
    Bir de müşteri hizmetlerini her gün arıyorum aynı şeyleri tekrar edip duruyorlar.Bıktım artık ya bağlayın artık şu interneti ya da iptal edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu