Sosyal Medya

Instagram’da Yorumlar Nasıl Kapatılır? Nasıl Gizlenir?

Instagram’da Yorumlar Nasıl Kapatılır? Instagram Yorumları Nasıl Gizlenir? Sevilen uygulamaların başında ilk olarak instagram gelmektedir. Hemen hemen herkesin telefonunda olan ve sıkça zaman geçirilen bu uygulama kullanıcı sayısını arttırmıştır. Özellikle son zamanlarda kullanıcı sayısını daha da arttıran instagram birçok kesime hitap etmektedir. Genç-yaşlı, büyük-küçük herkes tarafından tercih edilen sosyal ağlardan biri öncelikle Facebook’du. Ama Instagram kullanılıp da yaygınlaşmaya başladıktan sonra, Facebook’un yerini alarak en çok kullanılan sosyal ağlar arasına girmeyi başarmıştır. Instagram üzerinde genellikle fotoğraf paylaşımı yapabilir hatta 24 saatliğine hikayeler bile atabilirsiniz. Bazıları için olumlu, bazıları için olumsuz bir özellik olan paylaşılan resimlere veya hikayelere yorum yapma özelliği sayesinde Instagram kimileri için harika bir sosyal ağ iken kimileri için hiç hoş olmayan bir ağdır.

Bazı Instagram kullanıcıları tarafından istenilmeyen bir yorum yapılırsa, o resmi direk siliyor. Ama böyle yapmanıza gerek yok. Çünkü instagram size yorumları devre dışı bırakma ya da yorumları silme seçeneği sunmakta. İstemediğiniz bir yorum yapıldığı takdirde resmi silmek yerine yalnızca yorumu silebilir ya da resme yapılacak yorumları devre dışı bırakabilirsiniz. Nasıl mı? Okumaya devam edin.

Şimdi sizlere adım adım Instagram Yorumları Devre Dışı Bırakma yolundan bahsedeceğiz.

Instagram Yorumlarını Devre Dışı Bırakma

Instagram, resim paylaşabileceğiniz bir sosyal platform demiştik. Bir fotoğraf gönderilmeden önce yorumlarının devre dışı bırakılması, hiçbir kullanıcının bu konuda yorum yapmamasını sağlamak için şu adımları izlemeniz gerekiyor.

 • Öncelikle Instagram profilinizde, paylaşacağınız resmi seçmek için Instagram’a girince + simgesine tıklayın. Bu simgeye tıkladıktan sonra doğrudan kameradan mı yoksa galeriden mi resim eklemek istiyorsunuz onun kararını verin.
 • Resmi seçtikten sonra ileri kısmına tıklayın. Eğer talep ederseniz resminize uygun olan istediğiniz filtreyi ekleyebilirsiniz. Filtre ekledikten sonra ileriye tıklayabilirsiniz.
 • Karşınıza, fotoğrafı eklemeden önce fotoğrafa açıklama olarak ekleyebileceğiniz bir söz yazacağınız ve daha fazla sosyal ağda görünmesini isteyip istemediğinize dair bir ekran açılacaktır. Aşağıya baktığınızda Gelişmiş Ayarlar seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği tıklayın.
 • Gelişmiş ayarlar kısmında ise “Yorumları devre dışı bırak” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği seçtiğiniz takdirde hiç kimse gönderinize yorum yapamayacaktır.

En Güzel Instagram Kullanıcı Adları (Harika Fikirler)

Instagram Yorum Kapatma Nasıl Yapılır

Instagram gönderi yada resimlere yorumları dilediğiniz zaman yorum yapmayı kapatabilirsiniz. Her hangi bir gönderiye yorum yapılmasını kapatmak için gönderinin bulunduğu ekrandaki sağ köşede görülen 3 nokta tıklayarak   “Yorum Yapmayı Kapat” seçeneğinin işaretlemeniz yeterlidir. Dilediğiniz zaman gönderiye yorum yapmayı açıp kapatabilirsiniz.

Instagram Yorumları Nasıl Kapatılır

Daha Önce Yayınlanmış Bir Fotoğraftaki Yorumları Devre Dışı Bırakmak

Yeni yayınlayacağınız bir fotoğrafta, yorumları nasıl devre dışı bırakacağınızı öğrendiniz. Peki, daha önce yayınlanmış olan bir fotoğrafta, yorumları nasıl devre dışı bırakabilirsiniz? Bu durum kesinlikle daha önce paylaşılmış yorumları silmeniz anlamına gelmiyor. Yorumları etkinleştirdiğiniz takdirde yorumlar tekrar gözükecektir.  Gelin bu sorunun cevabını beraber araştıralım.

 • Hangi resimdeki yorumun devre dışı bırakılmasını istiyorsanız duvarınızın üzerine tıklayın.
 • Profilinize baktığınızda üst dikey noktanın sağ üst köşesinde bir simge göreceksiniz. O simgeye tıklayın.
 • Karşınıza bir pencere çıkacaktır. Bu pencerede yer alan “Yorumları Devre dışı bırak” kısmına tıklayın. Yorumlar devre dışı kalacaktır. Daha önce yapılmış olan yorumlar fotoğraftan otomatik olarak kaybolacaklardır.

Eğer bu durumdan sıkılıp da yorumları tekrar aktif hale getirmek isterseniz, yukarıdaki adımları izleyerek “Yorumları etkinleştir” kısmına tıklayarak yeniden yorumları etkinleştirebilirsiniz.

İnstagram’da Gönderilerine Yorumlar Nasıl Kapatılır?

İnstagram’da herkese açık olarak paylaştığınız bir fotoğraf yada videoyu dilediğiniz zaman yorumlara kapatmanız mümkün. Her hangi bir fotoğrafı yorumlara kapatmak için sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın karşınıza çıkan menüden “Yorum Yapmayı Kapat” seçeneğini işaretlenmeniz yeterli. Ayrıca aynı menüden dilediğiniz zaman tekrar yorumlara açabilirsiniz.

İnstagram Yazılan Bir Yorumu Nasıl Silebiliriz?

Yorumları devre dışı bıraktığınız takdirde, kimse yorum yapamaz. Ama eğer sizin hoşunuza gitmeyen bir yorumu silip diğer kişilerin yorumlarının kalmasını istiyorsanız fakat nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, okumaya devam edin.

 • Instagram profilinizde, yorumu silmek istediğiniz fotoğrafı bularak üzerine tıklayın.
 • Silmek istediğiniz yoruma sürekli basılı tutun. Gri gölgelendirme şeklinde yorum işaretlenecektir.
 • Bu işlemi yaptığınız takdirde sol üst köşede bir çöp tenekesi simgesi belirecektir. Bu simgenin üzerine tıkladığınızda seçmiş olduğunuz yorum tamamen silinecektir.

Instagram Hikayeleri Yorumlar Nasıl Engellenir?

Instagram da resim paylaşımı yapmanızın yanı sıra hikaye paylaşımı da yapabiliyorsunuz. İnstagram hikayelerine yapılacak olan yorumları da engellemek isterseniz sizlere bugün nasıl yapacağınız konusunda bilgi vermek istiyoruz.

 • Öncelikle yapmanız gereken ilk şey sol üst köşede yer alan kamera simgesine tıklamak. Bu kısımda, Instagram hikayeleri yaratabileceğimiz bölüme erişiyoruz.
 • Burada yine sol üst köşede bir tekerlek ya da dişli bir simge göreceksiniz. Bu kısımda Instagram hikayesi ayarlarına erişebileceksiniz.
 • Şimdi “Mesajlara yanıtlara izin ver” bölümünü devre dışı bıraktığınız takdirde, instagram hikayeleri konusunda yapılan tüm yorumları engellemiş olacaksınız.

Eğer bu kısımda “Takipçileriniz” kısmını seçerseniz siz, sizi takip eden kişilerin Instagram hikayelerine yorum yazabilir ve cevap verebilir, fakat “Bunu izleyen takipçiler” kısmını seçerseniz bu kişiler sizi izler. Ama yorum yapamaz.

Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme, PP Resmini Büyütme

İnstagram’da Yorumlar Nasıl Sınırlandırılır

İnstagram yorum sınırlandırma yani İnstagram yorum Filtreleme özelliğini kolay şekilde kullanabilirsiniz. Yorumlar menüsüne giriş yaptığınızda  “Yorum kontrolleri” başlığının altında “Şu kişiden yorumlara izin ver” ve “Şu kişinin yorumlarını engelle” şeklindeki seçeneklerden yorumları sınırlayabilirsiniz.

Instagram Canlı Videolara Yapılan Yorumlar Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Instagram da resim ve hikaye paylaşımının yanı sıra canlı video da paylaşabiliyorsunuz. Canlı videolarla ilgili yapılan yorumları devre dışı bırakmak ya da engellemek için bazı adımları takip etmeniz gerekiyor. Bu adımlar;

1- Öncelikle Instagram profilinde yer alan kamera simgesine tıklayarak Instagram hikayelerine erişin.

2- Şimdi alt kısımda yer alan “Doğrudan” seçeneğine işaret eden oku konumlandırmanız ve “İlet” kısmına tıklamanız gerekiyor.

3-Şimdi, canlı video başladığında ekranın altında yazı yazmak için bir çubuk ve sağ kısmında 3 adet dikey nokta göreceksiniz. Bu 3 noktaya tıklayın.

4-Şimdi “Yorumları devre dışı bırak” seçeneğini seçin ve böylece herhangi bir kişinin Instagram canlı videonuza yorum yapmasını engelleyeceksiniz.

İşte, Instagram fotoğraflarınızdan, hikayelerinizden ya da canlı videolarınızdan yorumları devre dışı bırakmak ya da silmek bu kadar basit.

Instagram Yorum Kapatma Linki

Instagram yorum kapatma linki tüm gönderileri yorum kapatılmasını sağlar. Eğer bazı gönderileri yorum yapılmasını önlemek istiyorsanız Instagram uygulamasına giriş yaparak yoruma kapatmak istediğiniz paylaşıma gelerek paylaşımın sağ köşesinde bulunan 3 nokta işaretine tıklayarak gönderiye Yorum Yapmayı Kapat seçeneğini işaretlemeniz yeterlidir.

Herhangi Bir Gönderi İçin Yorumu Yeniden Açma

Eğer yukarıdaki işlemleri yaparak yorum yapma işlemini kapattıysanız ve bir süre sonra bu yorumları tekrar açmak istiyorsanız yapmanız gereken çok basittir. Yapmanız gerekenler;

 • Ana ekranınızdan Instagram uygulamasına girerek, uygulamayı açın.
 • Instagram uygulamasının altında bulunan giriş sekmesine ya da profil sekmesine girin ve ardından yorumlarınızı yeniden etkinleştirmek istediğiniz mesajı bulun.

Eğer, bir resim üzerindeki yorumu yeniden etkileştirmek istiyorsanız;

 • Yorumu etkinleştirmek istediğiniz gönderinin sağ üst kısmında bulunan üç noktaya tıklayın.
 • Daha sonra açılır menüden mavi yorum açma seçeneğine tıklayın.
 • Şimdi, yorum yapılacak kısım, Instagram yayınının altından yeniden görünmeli ve siz ve diğer kullanıcılar tarafından yorum yapmaya başlayabilmenizi sağlamalıdır.

İşte, bu kadar basit..

Sizlere bu yazımızda Instgram yorumları kapatma, Instagram yorum engelleme ve Instagram yorum gizleme hakkında bilgi vermeye çalıştım aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Fddt7Yd9CPs

 

İnstagramda Yorumlar Sınırlandırılır Mı?

İnstagramın filtreleme özelliği sayesinde yorum yapacak kişileri sınırlandırabilirsiniz.

İnstagramda Yapılan Yorumlar Silinir mi?

Rahatsız olduğunuz bir yorumu silmek için yapılan yorumun üzerini tıklamanız ve çöp işaretine basmanız yeterli olacaktır.

İnstagram İndirmek Ücretli midir?

Hayır.

Bir Yorum

 1. Başkasının paylaşımına yorum yaptığımda bana cevap verilmesini nasıl engelliyorum. Bu kişi herkesin kendisine cevap vermesine izin vermiyor diye bir bildirim gördüm çoğu kişide bu nasıl yapılıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu