Sosyal Medya

Instagram’da Beni Engelleyenleri Nasıl Görebilirim?

Instagram’da Beni Engelleyenleri Nasıl Görebilirim; Instagram engelleme işlemi hakkında bazı konular merak edilmektedir. Instagram sosyal medya platformaları arasında belki de en çok kullanılanı diyebiliriz. Dünya’nın en büyük sosyal medya araçlarının başında gelen instagram, bir çok kullanıcısıyla da ülkemizde de  önemli bir yere sahip.

Sosyal anlamda en çok kullanılan platform olan instagramda bazı bilmediğimiz durumlar da söz konusu olabiliyor. Bunların başında istemediğiniz bir kişiyi engellemek ya da sizi engelleyen kişiyi görüp göremeyeceğiniz konusu olmuştur.

Peki instagramda engelleyenleri nasıl görürüz konusu hakkında detaylı bilgi verelim.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

İnstagram’da Engelleyenleri Nasıl Görürüz?

İnstagramda engelleyenleri görebilmek herkesin en çok merak ettiği konu arasında bulunuyor. İnstagramda engellendiğini görmek insanı gerçekten üzen bir durumdur. Sizi engelleyen birinin paylaşımlarını, yorumlarını ya da beğenilerini göremezsiniz.

Ancak bu demek değildir ki; göremediğiniz paylaşımları ya da yorumları sizi engellediği anlamına gelmiyor. Teknik bir aksama olabilir ya da instagrama uzun süre giriş yapmamıştır.

İnstagramda engelleyenleri görmek için uygulamalar bulunuyor. Ancak bu ne kadar doğrudur bilinmez. Ayrıca sizi engelleyenleri görmek için de bilgisayardan instagram sayfasına giderek yapabilirsiniz.

Bunun için;

İnternet tarayıcınıza http://instagram.com/kullanıcıadı linkin sonuna engelleyen kişinin kullanıcı adını yazarsanız engelleyip engellemediğini görebilirsiniz. Eğer bu şekilde yaptıktan sonra kullanıcıyı göremiyorsanız sizi engellemiş demektir.

Bir diğer yöntem iste yeni sahte bir instagram hesabı açarak, sizi engelleyen kişinin profiline gidip engelleyip engellemediğini kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

İnstagramda Engelleyenleri Görme Uygulaması

İnstagramda engelleyenleri görme uygulaması olarak size hem Android hem de IOS için önerimiz olacak. Ancak bu uygulamaların sağlıklı çalışıp çalışmadığının kontrolünü kendiniz yapmalısınız.

Android için Follower Analytics programını Google Play Store’dan indirebilirsiniz. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra uygulamayı açın. Daha sonra instagram hesabınızla eşletirin. Engellenenler bölümüne giderek sizi engelleyenleri görebilirsiniz.

IOS için Reports+ uygulamasını AppStore’dan indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra instagram hesabınızla eşleştirin ve engelleyenler bölümüne gidin. Burada sizi kimlerin engellediğini görebilirsiniz.

İnstagramda Beni Engelleyen Kişi Profilimi Görür Mü?

İnstagramda beni engelleyen kişi profilimi görür mü konusu artık bütün isntagram kullanıcıların merak ettiği konu oldu. İnstagramda sizi engelleyen bir kişi, eğer profiliniz gizli değilse sadece sizin profiliniz görebilir. Paylaşımlarınızı kesinlikle göremez.

Instagram2da sizi engelleyen biri istediği zaman kullanıcı girişi yapmazsa bile sizin profilinizi görme imkanına sahiptir. Mesal siz engellediğiniz birinin profilinin aradığınızda görmezsiniz ancak uygulamaya kullanıcı girişi yapmadan aradığınızda görebilirsiniz.

İnstagramda Beni Engelleyen Kişiyi Nasıl Engellerim?

İnstaramda beni engelleyen kişiyi engelleme yöntemi biraz karışıktır. Öncelikle sahte bir hesap açarak sizi engelleyen kişinin instagram profiline gideceksiniz. Daha sonra profilin yan tarafından nokta işaretleri olacak. Onlara tıklayın ve yeni bir internet sayfası açın. Yeni açtığınız internet sayfasında kendi instagram hesabınızı açın. Noktalama işareti olan internet sayfasını kesinlikle kapatmayın.

Buradan sonra sahte hesapla açtığın ve nokta işaretlerinin olduğu yerde kullanıcıyı engelle dediğinizde kendi hesabınızdan engellemiş olacaksınız.

Instagram’da Kapalı ve Gizli Hesapları Görme Uygulamaları

İnstagramda Beni Engelleyeni Nasıl Kaldırırım?

İnstagramda beni engelleyeni nasıl kaldırırım konusu yerine instagramda beni engelleyen kişinin engelini kaldırma kısmını sizlere anlatalım.

İlk olarak sizi engelleyen profili yazarak profiline gidin. Sizi engelleyen kişinin resimleri ya da paylaşımları görünmez ancak profili görünebilir. Sağ üst kısımda bulunan 3 nokta işaretine tıklayın ve “Kişinin Engelini Kaldır” seçeneğini tıklayarak engeli kaldırabilirsiniz.

İnstagramda Beni Engelleyeni Nasıl Anlarım?

İnstagramda beni engelleyeni nasıl anlarım gibi bir soru soruyorsanız yapmanız gereken tek işlem, sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profilini aratarak profiline gidin. Burada henüz hiç gönderi yok ibaresi bulunuyorsa sizi engellediği anlamına gelir.

Bunun yanında takipçi ve gönderi sayılarında da 0 (sıfır) yazar.

Bir çok kişinin merak ettiği Instagram’da Beni Engelleyenleri Nasıl Görebilirim? sorusuna cevap vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=YpjSK7u4vzk

 

Instagram Hesabınızı Nasıl Dondurabilirsiniz?

Sayfanıza giriş yaptıktan sonra Profilinize dokunarak düzenle seçeneği ile ilerleyerek altta yazan hesabımı geçici olarak dondur a tıklamanız yeterli olacaktır.

Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Öncelikle telefonunuza uygulamayı indirin. Sonra uygulamayı açtığınızda hesabınız yok mu diye sorar ve ilerlemenizi sağlar. Böylece e-posta adresiniz ya da telefon numaranız ile hesap açabilirsiniz.

Silinen İnstagram Hesabını Geri Açabilir miyiz?

Hayır.

2 Yorum

  1. Merhaba bir arkadaşım hesabını mi dondurmuş yoksa beni engellemiş mi bilmiyorum mesaj attım mesajlarım gitmedi ve Instagram kullanıcısı yazıyordu ve ben konusmalarimizi mesajlarınızı silince bir daha çıkmadı Instagram da arama motoruna ismini yazdığımda çıkmıyor ismi hiç neden ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu