Sosyal Medya

Instagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Hatası

Instagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Hatası; Vaktimizin çoğunluğunu artık instagram da geçirmekteyiz. Sosyal medya üzerinden fotoğraf ve video paylaşımı sağlayan bu uygulama, aktif kullanımı son derece fazla olan bir mobil uygulamadır. Dünya genelinde yoğun bir ilgi gören, 7’den 70’e herkesin kullandığı Instagram hesaplarımızı kullanırken, zaman zaman ‘Üzgünüz, isteğinizle ilgili bir sorun oluştu’ uyarısı ile karşılaşabiliyoruz.

Farklı nedenlerden ötürü gelişebilen bu sorun, çoğunlukla birkaç dakika içerisinde kendiliğinden çözülse de bazen de bu sorun, saatler hatta günler boyunca devam edebiliyor.

Instagram hesabımızı kullanmamıza engel olan bu sorun yüzünden Instagram’a giriş yapamıyor, dolayısıyla da video, fotoğraf, post vb. paylaşımlarda bulunamıyoruz.

Bu yazımızda Instagram’da karşılaşılan sorunlardan biri olan ‘Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu’ hatasının olası nedenlerine değinmeye, bu hatayı nasıl çözebileceğinizle ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Instagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu 2023

Bu sorun, genellikle internet bağlantısının kötü olmasından kaynaklansa da kimi zaman da bu sorunun ardında daha ciddi bir neden yer alabiliyor. Instagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Hatası alıyorsanız hesaptan komple çıkış yaptıktan sonra tekrar giriş yaparak sorunu çözebilirsiniz. Eğer halen aynı hatayı alıyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Bu hataya yol açabilecek etmenleri ve çözüm önerilerimizi aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Instagram Gizli Profil ve Kapalı Hesap Görme (Kolay Yöntem)

 • İnternet bağlantınızı kontrol edin

Kötü ve yavaş internet bağlantısı, bazen Instagram hesabına erişimi imkansız bir hale getirebiliyor.

İnternet bağlantısının olmadığı yani internetin kötü çektiği, zaman zaman çekmediği yerlerden Instagram’a girmeye çalıştığınızda bu hata ortaya çıkabiliyor.

İnternet bağlantısı güçlendiğinde sorun da kendiliğinden çözülmüş oluyor.

 • Instagram hesabınıza başka bir cihazdan girmeyi deneyin

Sorunun yavaş internet bağlantınızdan kaynaklı olup olmadığını anlamak için Instagram hesabınıza farklı bir akıllı telefondan ya da bilgisayardan girmeyi deneyebilirsiniz.

Girdiğiniz diğer cihazlarda da aynı uyarı ile karşılaşıyorsanız; o halde olası diğer nedenleri gözden geçirmeniz gerekiyor.

Diğer cihazlardan Instagram’a girebiliyorsanız; sorunun sizin kötü internet bağlantınızda olduğunu söyleyebiliriz.

İnternetinizi kapatıp, yeniden açarak çoğunlukla bu hatayla karşılaşmaktan kurtulabilirsiniz.

Aynı hatayla tekrar karşılaşmanız halinde modeminizi kapatıp, açmalı, Instagram’a tekrar girmeyi denemelisiniz.

 • Instagram hesabınızı dondurmayı deneyin

Instagram hesabınıza saatlerdir bu hata yüzünden giriş yapamıyorsanız, Instagram hesabınızı geçici olarak kapatmayı yani dondurmayı deneyebilirsiniz.

Sözlüklerde ve diğer platformlarda yer alan önerilere göz attığımızda birçok kişi, hesaplarını geçici olarak dondurup, geri açtıklarında bu sorunla karşılaşmadıklarını ifade ediyorlar.

 • Instagram hesabınıza farklı şekilde girmeye çalışın

Genellikle Instagram hesabınıza kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz ile giriş yapıyorsanız; diğer giriş alternatiflerinden birini deneyerek, bu hatayı çözüme kavuşturabilirsiniz.

Örneğin, Instagram’a Facebook üzerinden giriş yapmayı ya da Instagram’a kayıt olurken kullandığınız hotmail veya e-mail adresinizi Instagram girişi esnasında kullanmayı tercih edebilirsiniz.

 • Kullandığınız diğer hesapları kontrol edin

Kimi zaman da kullanıcılar, Instagram hesaplarına bağlı diğer hesaplarda Instagram topluluk kurallarını veya Instagram kullanıcı kurallarını ihlal ettiklerinden hesaplarında bu uyarı ile karşılaşabiliyorlar.

Örneğin, 3 adet Instagram hesabı tek bir Facebook hesabına bağlı olan kişi, hesaplarından birinde hakaret edici bir içerik paylaştığında Instagram hesaplarının hepsi birden kapatılabiliyor.

Bu durumda kişinin yapacağı pek de bir şey kalmıyor.

Yeni bir hotmail ya da e-mail adresi ile Instagram’da tekrar hesap açarak, Instagram’ı tekrar kullanabiliyorsunuz.

Instagram’da ‘Üzgünüz, isteğinizle ilgili bir sorun oluştu’ hatası, yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden kaynaklanabiliyor.

Ancak bu sorun, genelde Instagram’la ilgili teknik bir arızadan ileri geriyor.

Instagram’ın aşırı yoğun bir şekilde kullanıldığı hallerde yani sunuculardaki yoğunluğun arttığı zamanlarda bu uyarı ve hata ile karşılaşma ihtimaliniz de artıyor.

Sunuculardaki yoğunluk azalıp, normale döndüğünde ise Instagram’a eskiden olduğu gibi rahatlıkla girebiliyor, uygulamayı sorunsuz kullanabiliyorsunuz.

Yukarıdaki yöntemleri denemenize rağmen hala aynı uyarı ile karşılaşıyorsanız; akıllı telefonunuza bazı programları yükleyerek, bu programlar sayesinde Instagram hesabınıza girebilirsiniz.

Android Cihazlarda Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Hatası Nasıl Çözülür?

Android bir akıllı telefon kullanıyorsanız, bu hatayı çözmek için,

 • Google Play Store’a giriş yapın ve buradan Parallel Space uygulamasını akıllı telefonunuza indirin.
 • Programa girerken, ‘bütün dosya erişimlerine izin ver’ seçeneğine tıklayın.
 • Program ön panelinde yüklü bulunan Instagram’ı seçin.

Yukarıdaki şekilde yani program klonlaması yaparak, Android cihazlarda Instagram’a sorunsuz bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

Instagram Kullanılmayan Kullanıcı Adı Alma

IOS Cihazlarda Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Hatası Nasıl Çözülür?

İnstagram üzgünüz hesabın oluşturulurken bir sorun oluştu. lütfen birazdan tekrar dene hatası alıyorsanız IOS tabanlı cihazlarda bu sorunu çözmek, Android cihazlara göre daha zorlayıcı olabiliyor.

IOS tabanlı bir akıllı telefon kullanıyorsanız, bu hatayı çözmek için;

 • Akıllı telefonunuzda farklı bir tarayıcıyı örneğin Safari’yi açın.
 • Tarayıcının URL kısmına top-store.vip yazın.
 • Siteye giriş yaptığınızda DOWNLOAD APPS ONLINE şeklinde olan başlığa tıklayın.
 • Yeni açılan sayfada aşağı doğru inin ve Instagram++ yazan yerin yanındaki GET butonuna tıklayın.
 • Karşınıza açılan yeni sayfada tekrar Instagram++GET butonuna tıklayın.
 • Açılan sayfada YÜKLE butonuna basarak, programın akıllı telefonunuza kurulmasını bekleyin.

Yukarıdaki şekilde uygulamayı akıllı telefonunuza yüklediğinizde bir uyarı ile karşılaşıyorsunuz. Yani direk olarak bu programı kullanamıyorsunuz.

Bu uyarıyı ortadan kaldırmak ve programa sorunsuz girmek için telefonunuzdan sırasıyla Ayarlar—Genel—Profiller—Aygıt yönetimi seçeneklerine tıklamalı ve sertifikayı telefonunuza indirdikten hemen sonra GÜVEN seçeneğine tıklamalısınız.

Artık programa sorunsuz bir şekilde girebilir, Instagram++ üzerinden Instagram uygulamasını gönlünüzce kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki yöntem,%100 işe yarıyor yani Instagram hesabınıza giriş yapabilmenize olanak tanıyor.

Ancak programları kullanarak, Instagram ++ üzerinden hesabınıza erişebiliyorsunuz.

Programsız Instagram’a girmek istediğinizde tekrar hata ile karşılaşabileceğinizi de hatırlatmak istiyoruz!

Instagram’da teknik bir arıza olduğunda ya da geçici bir sorun baş gösterdiğinde yukarıdaki programlardan Instagram’a girebilirsiniz.

Bu yazımızda Instagram ‘Üzgünüz, isteğinizle ilgili bir sorun oluştu’, hatasının olası nedenlerini ve çözüm önerilerimizi sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Sizler de daha önce bu uyarı ile karşılaştıysanız; konuya dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, çözüm önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

 

Instagram Engeli Kaç Gün Sürmektedir?

Erişim engelleri genellikle 20 gün içinde kendiliğinden sonlanır.

Instagramda Profili Ziyaret Edenler Görülür mü?

Bu henüz aktifleşmiş bir durum değildir. Profilinizi ziyaret edenleri göremezsiniz.

Instagram Oluşturabileceği Yeni Hesapları Engelle Ne Anlama Gelir?

Engellenen kişinin yeni hesaptan iletişim kurmasına engel olma anlamına gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu