reklam
Sosyal Medya

Instagram’da Takipçi Nasıl Arttırılır? Organik Takipçi Kasma

Instagram’da Takipçi Nasıl Arttırılır? Organik Takipçi Kasma 2023; Neredeyse günün birçok saatini geçirdiğimiz uygulamaların başında Instagram gelmektedir. Instagram bütün dünyada milyonlarca abonesi olan ve çok da sevilen bir mobil uygulamadır. Sevdiğimiz fenomenleri, sanatçıları, arkadaşlarımızı takip edebilmemize olanak tanıyan, en çok kullanıcı sayısına sahip sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram’da hangimiz daha fazla sayıda takipçi sayısına sahip olmak istemiyoruz ki?

Instagram paylaşımlarımızın, fotoğraflarımızın ve tüm postlarımızın beğenilmesi için genellikle en güzel ve en dikkat çekici fotoğraflarımızı Instagram’da paylaşıyor; Instagram fotoğraflarında daha güzel görünmek için filtreler kullanıyoruz.

Kimimiz Instagram’da fenomen olarak, beğenilmek istiyor; kimimiz ise Instagram’ı işletme hesabı olarak kullanıp, işlerimizi büyütmek, yeni takipçiler kazanmak ve satış rakamlarımızı yükseltmek istiyoruz.

Instagram takipçisi nasıl arttırılır? başlıklı bu yazımızda gerek Keşfet’e düşmek gerekse fenomen olmak için ihtiyaç duyduğunuz birtakım yöntemlerle ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

İnstagram Gerçek Takipçi Nasıl Kazanılır 2023

Belli bir organik ve gerçek instagram takipçisi elde etmek için ilk yapılması gereken düzenli ilgi çekici içerikler paylaşmaktır. Her 2 saatte 1 paylaşım yapmak etkili yöntemlerden biridir. Kaliteli içerik, büyük sayfalara yorum yapmak, resim ile alakalı etiket kullanmak takipçi sayınızın hızlı yükselmesini sağlayacaktır.

Ayrıca İnstagram takipçisinin artmasını istiyorsanız mutlaka sabah saat 07:00 öğlen 12:00 ve akşam 17:00 ve 21.00 saatlerinden paylaşım yapmak İnstagram hesabınızın keşfete düşmesine ve takipçi gelmesine yardımcı olacaktır.

İşte İnstagram takipçi kazanma yolları;

 • Dikkat çekici ve profesyonel fotoğraflar paylaşın
 • Fotoğraf ve videolarınızı açıklamalarla süsleyin
 • Doğru hashtag kullanımına özen gösterin
 • Hikayelerinizde sık sık paylaşım yapın
 • IG TV Videoları Hazırlayıp Yükleyin
 • Sayfanızda çekilişler düzenleyip, hediyeler dağıtın
 • Instagram’a paylaşılma olasılığı yüksek fotoğraflar yükleyin
 • Instagram paylaşımlarınızı doğru zamanlarda yapın
 • Sponsorlu reklam verin
 • Instagram Canlı Yayın Hilesinden Yararlanın
 • Instagram’da Takipçi Satın Alın
 • Çekiliş düzenleyen sayfalarla iletişim kurun
 • Çekiliş düzenleyen sayfalarla iletişim kurun
 • Instagram fenomenleriyle reklam anlaşması yapın

Yukarıdaki yöntemleri kullanarak İnstagram takipçinizi hızlı şekilde artırabilirsiniz. Ancak yeni ve takipçi olmayan İnstagram organik takipçi artırmak için aşağıda sizlere anlattığım yöntemleri kullanabilirsiniz.

Instagram Kullanılmayan Kullanıcı Adı Alma

Instagram Takipçi Yükseltme 2023

Instagram’da takipçi yükseltebilmenin ve daha fazla sayıda kişi tarafından takip edilebilmenin birden çok yöntemi bulunuyor.

Ciddi anlamda işe yarayan bu yöntemleri kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Dikkat çekici ve profesyonel fotoğraflar paylaşın

Instagram hesabınızı büyütmek, kitlelerin dikkatini çekmek istiyorsanız; Instagram’da kaliteli ve profesyonel yani özen gösterdiğiniz fotoğraflar paylaşmalısınız.

Şayet Instagram’da işlerinizi ilerletmek istiyorsanız; ürün ya da hizmetinize dair kaliteli, takipçilerde alışveriş yapma isteği uyandıran fotoğraf ve videolar hazırlamalısınız.

Böylelikle fotoğraf ve video beğeni, yorum sayınızı yükseltebilir; Keşfet’e daha hızlı bir şekilde düşebilirsiniz.

 • Fotoğraf ve videolarınızı açıklamalarla süsleyin

Instagram’da pek çok işletme fotoğraf ve video paylaşmasına rağmen çok az işletme, fotoğraf ve videolara ürün ya da hizmet açıklaması yapıyor.

Yapılan bu açıklamalar; potansiyel müşterilere ürün ve hizmetle ilgili ayrıntılı bilgi verdiği için müşterilerde güven uyandırıyor.

Sattığınız ürünlerin yakından fotoğraflarını ve videolarını çekerek, mağazanıza dair video ve fotoğrafları sayfanıza yükleyerek, takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz.

 • Doğru hashtag kullanımına özen gösterin

Fotoğraf ya da videoların alt kısmında paylaşılan etiketler yani hashtagler; bu etiketleri Instagram’da aratan kişiler tarafından daha kolay bir şekilde fark edilebilmenizi mümkün bir hale getiriyor.

Ancak hashtag kullanımında da hiçbir şekilde aşırıya kaçmamanız, 8-10 hashtagden daha fazlasını kullanmamanız gerekiyor.

Aksi halde Instagram tarafından yüklediğiniz fotoğraf ya da videolar; spam olarak algılanabiliyor.

 • Hikayelerinizde sık sık paylaşım yapın

Günümüzde insanlar, takip ettikleri marka ya da kişilerin hikayelerine göz atarak, neler paylaştıkları hakkında bilgi edinebiliyorlar.

Hikayeler; Instagram paylaşımlarından daha çok takip edildiği için hizmet ya da ürününüze dair hikayenizde sık sık paylaşım yapmanız gerekiyor.

 • IG TV Videoları Hazırlayıp Yükleyin

Son dönemlerde oldukça popüler olan IG TV sayesinde binlerce kişi fenomen olma yolunda hızlıca ilerliyor.

IG TV’de yayınlanan videoları izleyen kişiler, sizin videolarınıza rastlayıp, videolarınızı beğendiklerinde genellikle Instagram hesabınızı da takip etmeye başlıyorlar.

IG TV’ye düzenli bir şekilde ilgi çekici videolar eklediğiniz takdirde takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

 • Sayfanızda çekilişler düzenleyip hediyeler dağıtın

Instagram’da takipçi sayınızı kısa sürede arttırmak istiyorsanız; sayfanızda çekilişler düzenleyerek, çekilişlere katılan kişilere hediyeler dağıtmayı deneyebilirsiniz.

Çekilişin açıklama kısmına ‘takipçi sayınızı arttıracak’ birtakım katılım koşulları yerleştirerek, çekilişlerden en iyi sonucu alabilirsiniz.

Örneğin; çekiliş katılım şartları arasına ‘en az 5 kişiyle paylaşın’, ‘ bu fotoğrafı hikayenizde paylaşın’ vb. katılım şartları koyarak, takipçi sayınızı hızlıca yükseltebilirsiniz.

 • Instagram’a paylaşılma olasılığı yüksek fotoğraflar yükleyin

Instagram’a paylaşılma olasılığı yüksek olan, takipçilerin kendi akıllı telefonlarına kaydetmek isteyecekleri fotoğraflar yüklediğiniz takdirde hem Keşfet’e düşme hem de yepyeni takipçiler kazanma şansınızı büyük oranda arttırabilirsiniz.

Takipçilerinizi yorum yapmaya teşvik edecek fotoğraf ve videolarla onların ilgisini her daim canlı tutabilirsiniz.

Böylelikle mevcut takipçilerinizin sayfanızı takip etmeyi bırakmalarını da önleyebilirsiniz.

 • Instagram paylaşımlarınızı doğru zamanlarda yapın

Hangimiz, bazı fotoğraflarımızın daha çok kişi tarafından görülüp, beğenilirken; bazı fotoğraflarımızın ise görülme sayısının oldukça düşük olduğuna tanık olmuyoruz ki?

Genellikle bunu fotoğraflarımızın kötü ve kalitesiz olmasına bağlayıp, yüklediğimiz fotoğrafları silmeyi tercih etsek de aslında durum, bundan ibaret değil!

Aslında bazı fotoğrafların görülme sayısının daha yüksek olması, paylaşımlarımızı hangi saatte yaptığımızdan kaynaklanıyor.

Yapılan istatiksel veriler gösteriyor ki Instagram kullanıcıları, daha çok sabah 07.00-09.00; öğle 11.00-14.00, akşam 15-00-17.00 saatleri arasında Instagram’da zaman geçirmeyi tercih ediyorlar.

Fotoğraf, video ve hikaye paylaşımlarınızı bu saatler aralığında yapmaya özen gösterdiğiniz takdirde daha çok sayıda takipçinin ve yeni kişilerin paylaşımlarınızı görmesini sağlayabilirsiniz.

Böylelikle fotoğraf ve video beğeni, yorum ve etkileşimlerinin de yüksek olmasını sağlayarak, Keşfet’e daha kolay düşebilirsiniz.

 • Instagram takipçi arttırma programlarına kayıt olun

Günümüzde Instagram’da takipçi sayınızı arttırabilmenizi sağlayan birden çok program bulunuyor.

Bu programları kullandığınız takdirde yepyeni kişileri otomatik bir şekilde Instagram hesabınız takip ediyor, onların fotoğraflarını sizin adınıza otomatik olarak beğeniyor hatta onların fotoğraflarına yorum bile yapıyor.

Belirli bir süre sonra ise sizi takip etmeyen kişileri takip etmeyi bırakarak, yeni kişileri takip etmeye başlıyor.

Üstelik aylık 100 TL gibi oldukça ekonomik bir fiyata bu programları kullanabiliyorsunuz.

Instafly, takipçi sayınızı yükseltmek için kullanabileceğiniz bu programlar listesinde ilk sırada bulunuyor.

 • Sponsorlu reklam verin

Instagram’da sattığınız ürün ya da hizmete dair açıklayıcı ve kaliteli bir sponsorlu reklam oluşturup, yeni kitlelere seslenebilirsiniz.

Verdiğiniz sponsorlu reklama bir çekiliş ekleyerek, reklamın daha çok sayıda kişiye ulaşmasını ve sponsorlu reklamınızla ilgili müşteri ve takipçi geri dönüşünün daha fazla olmasını garantileyebilirsiniz.

 • Bir sosyal medya uzmanıyla anlaşın

Instagram’da fenomen olmak istiyorsanız; işinde başarılı olan, size referans gösterebilecek bir sosyal medya uzmanıyla anlaşabilirsiniz.

Sosyal medya uzmanına aylık 2000-3000 TL bir ödeme yaparak, sayfanızın birkaç yıl içerisinde yüz binlerce takipçiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

 • Instagram Canlı Yayın Hilesinden Yararlanın

Günümüzde bazı programlar aracılığıyla Instagram’da canlı yayına katılan kişi sayısını daha yüksek göstermek mümkün olabiliyor.

Sosyal medya danışmanları da Instagram canlı yayın hilesi hizmeti veriyor.

Canlı Yayın hilesi, profil etkileşiminizi yükseltmenin ve Keşfet’e düşmenizi sağlamanın yanı sıra takipçi sayınızın yükselmesini de garantiliyor.

Sizler de Canlı Yayın hilesinden yararlanarak, istediğiniz takipçi sayısına ulaşabilirsiniz.

 • Instagram’da Takipçi Satın Alın

Instagram’da daha güvenilir bir profil çizebilmeniz için pek çok firma, sosyal medya uzmanı ve işletme; organik yani gerçek takipçilerin yanı sıra robot takipçiler de satıyorlar.

Ancak Instagram, takipçi satın aldığınızı fark edip, takipçi sayınızı zaman içerisinde düşürmeye başlıyor. Yani robot takipçi sayısı, ilk haftanın sonunda bile satın aldığınız takipçi sayısının yarısına düşüyor.

Organik takipçiler ise genellikle takibi kendileri bırakmayı tercih ediyorlar.

Satın aldığınız takipçiler, Türk olabilecekleri gibi yabancı da olabiliyorlar.

Robot takipçi yerine organik yani gerçek Instagram kullanıcılarının yer aldığı takipçileri satın alarak, daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

 • Çekiliş düzenleyen sayfalarla iletişim kurun

Instagram’da gitgide daha da büyüyen ve sayıları artan çekiliş sayfaları, yalnızca tek bir çekilişle birlikte yaklaşık 30-40 bin takipçi kazanmanızı sağlıyorlar.

Çekiliş sayfaları, Instagram fenomenleri ve ünlüler ile anlaşarak, büyük çekilişler düzenliyor ve çekiliş sponsoru olarak sizin de fenomenler tarafından paylaşılmanızı garantiliyorlar.

Fenomenlerin hikayesinde paylaşıldığınızda ise çekilişin büyüklüğüne göre 10-50 BİN TL arasında takipçi kazanıyorsunuz.

Ancak büyük çekilişlere katılmak, ciddi anlamda sermaye gerektiriyor.

Yaklaşık 30 BİN yeni takipçi elde edebilmeniz için çekiliş düzenleyen sayfalara yaklaşık 3000 TL ödeme yapmanız gerekiyor.

 • Instagram fenomenleriyle reklam anlaşması yapın

Günümüzde Instagram’da fenomen olmak isteyen pek çok kişi ya da işletme sahibi, ünlülere, sanatçılara ya da fenomenlere reklam yaptırıyor.

Örneğin, bir mücevherat firması, ünlü bir sanatçıya mücevher gönderip, markasının reklamının yapılmasını sağlayabiliyor.

Ancak ünlüler, genellikle sadece kendilerine gönderilen hediyeler ile yetinmiyorlar.

Aynı zamanda tek bir reklam için 3000-10.000 TL aralığında reklam ücreti de istiyorlar.

Şayet binlerce lira ayıracak bir bütçeniz yoksa daha az sayıda takipçisi bulunan fenomenlerle anlaşarak, işe koyulabilirsiniz.

 • İnsanlara kendinizi sevdirin

Takipçilerinizin fotoğraf ve videolarınıza yaptıkları yorumlara ya da dm den gönderdikleri mesajlara zamanında cevap vererek, onları önemsediğinizi göstererek yani kendinizi insanlara sevdirerek, uzun soluklu takipçiler kazanabilirsiniz.

Yapmacık ve halktan uzakta tavırlar sergilemek yerine kendiniz yani olduğunuz gibi davranarak, kalıcı takipçilere ve müşterilere sahip olabilirsiniz.

İnsanlarla aranızı iyi tuttuğunuz ve sevildiğiniz taktirde fenomen olma yolunda hızlıca ilerleyebilirsiniz.

instagram takipçi kazanma

İnstagram Takipçisi Nasıl Artırılır

İnstagram takip artırmak için en önemli konulardan biri mutlaka hedef kitleyi tanımak ve düzenli paylaşım yapmaktır. Ancak yeni ve takipçisi olmayan bir hesabı alsa kolay kolay kimse takip etmek istemez. Eğer sizde İnstagram sayfanızı büyütmek ve bu işten para kazanma istiyorsanız ilk olarak küçük bir bütçe ile takipçi alarak işe başlayabilirsiniz.

Emek verdiğiniz her gün düzenli olarak paylaşım yaptığınızda insanlar keşfetten sayfanıza takip edecektir. Eskiden İnstagram takibe takip yaparak sayfanızı 1 ayda büyütürken yapılan son güncelleme ile aylık en fazla 2 bin kişi takip edebiliyorsunuz. Çok fazla takip etme isteği göndermek engel lamanıza neden olacaktır.

İnstagram Takipçi Artırma

İnstagram takipçi artırmak için belli bir bütçeniz yoksa emek vererek büyütebilirsiniz. Bir çok tanıdığım ev hanımı vakit geçirmek için paylaşım yaparken şimdi İnstagram sayfalarını büyüterek ek gelir elde etmektedirler.

Çalınan Instagram Hesabını Kapatma ve Silme

İnstagram Takipçi Hilesi 2023

Bir çok kişinin tercih ettiği İnstagram takipçi hilesi hesap bilgilerinizi ve şifrenizi ele geçireceği için kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ayrıca İnstagram takipçi hilesi hesabınızın spama girmesine neden olacağı için asla kullanılmaması gerekmektedir.

İnstagram takipçi hilesi yapmak yerine İnstagram organik gerçek takipçi satın alarak İnstagram hesabınızı belli bir sayıya ulaştırabilirsiniz.

Bu yazımızda Instagram’da takipçi arttırmanın püf noktaları nelerdir? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuya dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, Instagram takipçi kasma önerilerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

 

Instagram da Keşfet e Düşme Saatleri Nelerdir?

Keşfet e düşme saatleri genelde 07.00-09.00, 11.00-14.00, 17.00-19.00 olarak ifade edilmektedir.

Instagramda Bildirimler Kapatılabilir mi?

Profilinizde yer alan sağ üstteki simgeye dokunup Ayarlara girerek bildirimleri düzenleyebilirsiniz.

Instagramda Bildirimleri Sessize Alırsam Ne Olur?

Bildirimler uyarı olarak gelmez.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu