Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme; Instagram son yıllarda hayatımıza giren ve en çok kullanılan sosyal medya hesaplarında biri olmaktadır.

Özellikle Facebook tarafından alınması ile kullanıcı sayısı ciddi oranda artmıştır ve artmaya da devam etmektedir. Uygulama kullanıldıkça içerisinde var lan özelliklerin de kullanımı devam etmektedir. Bunların başında ise DM ya da Direct Message uygulamasıdır. Instagram’da silinen mesajları geri getirme sorunu uygulamada en çok araştırılan konulardan biridir.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Bazı kullanıcılar kendi istekleri ile mesajları silerken bazı kullanıcılar da yanlışlıkla mesajların kaybolmasına neden olmaktadır. Bu tür durumda ise Instagram silinen mesajları geri yükleme araştırması yapılır. Geri getirme araştırmaları son yıllarda çok fazla artmış durumdadır. Özellikle ticaret yapanlar tarafından araştırılan konulardan biridir. Depolama alanı olarak kullanan ticari hesapların mesajları oldukça önemlidir. Silindiğinde ise ciddi sorunlar meydana gelebilmektedir.

Instagram Silinen Mesajlar Nasıl Geri Yüklenir?

Ticari hesaplar için önemli olan mesajlar birçok kişi için de önemlidir. Özellikle sevgililer ve eşler için mesajların önemi oldukça fazladır. Bu nedenle silinmemesi ve hatıra olarak kalması önemli bir konudur. Burada ilk akla gelen konu mesajların yedeklenmesidir. Ancak bunun için kesin ve kolay bir yol henüz yoktur. En çok uygulanan yöntem ekran görüntüsü almak gibi oldukça zahmetli bir yöntem bulunmaktadır.

Ancak yine de bu yöntem uygulanması zor bir yöntemdir. Bilindiği üzere DM iki kişi arasında geçen görüşmelerdir. Bu nedenle silinen mesajların geri gelmesi için karşıdaki insan ile görüşmek ve mesajları istemek e kolay yöntemdir. Çünkü silinen mesajlar sizin mesaj kutunuzdan silinen mesajlardır. Karşıdaki kişi silmemiş ise mesajlar geri getirilebilmektedir. Instagram silinen mesajları nasıl geri yüklenir konusu ilk olarak bu şekilde çözülebilmektedir.

instagram silinen mesajları geri getirmePin
instagram silinen mesajları geri getirme

Facebook ile Instagram Mesajlarını Geri Getirme

Facebook ile Instagram mesajlarını geri getirme konusu araştırmalardan biri olarak dikkat çekmektedir. İki uygulamada aynı şirkete aittir. Bu nedenle uygulamalar da birbirine entegre olarak ilerlemektedir. Özellikle mesajlar her iki kişiden de silinmiş ise bu yöntem daha fazla işe yaracaktır. Ancak bunun için Facebook ve Instagram hesaplarının birbirine bağlanmış olması gerekmektedir.

Her iki uygulama birbirine bağlanmış ise Instagram mesajlarına Facebook gelen kutusuna bakmak işe yarayacaktır. Ancak bunun için Facebook uygulamasının tarayıcı üzerinden açılması gerekmektedir. Daha sonra sol menüde yer alan Instagram Direct simgesine tıklamak yeterli olacaktır. Bu alanda Instagram mesajlarına ulaşmak mümkün olacaktır. Ancak bilinmesi gereken konu ise her iki uygulamanın birbiri ile entegre olmuş olması gerekmektedir.

Snapchat Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram Verilerini Kurtarmak

Instagram verilerini kurtarmak için yapılması gereken birçok yöntem bulunmaktadır. Ancak bilinmesi gereken bir husus bulunmaktadır. Silinen veriler ve mesajlar mobil cihazlar da kullanılamayacaktır. Ancak uygulama verileri ve mesajlar sunucularda saklanmaktadır. Bu nedenle verilerin indirilmesi mümkündür. Bu sayede Instagram’da paylaşılan her türlü veri ve mesajlara erişime izin verilmektedir.

Bu işlemler için yapılması gerekenler ise şunlardır.

Tarayıcıdan Instagram açılır.

Kullanıcı adı ve şifresi ile hesaba giriş yapılır.

Açılan sayfada hesap ayarları simgesine tıklanır.

Profile giriş yapılır.

Ayarlar sekmesine tıklayın.

Açılan sayfada ise Gizlilik ve Güvenlik sekmesine tıklayın.

Aşağıya doğru inerek Veriyi İndirme seçeneğini bulun.

Daha sonrasında ise İndirme İste seçeneğine tıklayın.

Kimlik doğrulama işlemi ile hesaba tekrar giriş yapılması gerekmektedir.

Bu işlemler ile birlikte yapılan yorum ya da paylaşılan her türlü bilgi için mail adresine bağlantı gönderilecektir. İstenen alana mail adresi girildikten sonra İleri butonuna tıklanması yeterlidir.

Instagram Mesajları Çevrimiçi Geri Getirme

Instagram mesajları geri getirme programı olarak da adlandırılabilecek bir yöntem daha bulunmaktadır. Bu yöntem eski bir çalışan tarafından geliştirilmiş geri getirme uygulaması olarak bilinmektedir. Bu yöntem için Instagram Message Recovery sitesine giriş yapmak yeterlidir.

Siteye giriş yaptıktan sonra ise şu şekilde ilerlemek en doğrusu olacaktır.

Siteye giriş yaptıktan sonra kullanıcı adının ya da profil adresinin girilmesi gereklidir.

Hesap ile oturum açıldıktan sonra mesajları kurtar seçeneğine tıklayın.

Doğrulama işlemini gerçekleştirin.

Bu işlemlerden sonra mesajlar artık kurtarılabilir. Yine bu uygulama ile herhangi bir mobil cihazda silinen mesajlar geri gelmektedir. Bu sayede bilerek ya da bilmeden silinen mesajlar kolay bir şekilde geri getirilebilecektir.

Instagram silinen mesajlarını geri getiremeyen olursa yorumda yardım isteyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular❓

YouTube video
Yorum yapın