Sosyal Medya

Instagram Reels Açılmama Sorunu

Instagram Hesabımda Reels Yok

Instagram Reels Açılmama Sorunu; Kullanıcı sayısını her gün arttıran İnstagram, ülkemizde de oldukça fazla abone sayısına sahiptir. Instagram kullanıcılarının severek çektiği reelsler bazen açılmama sorunu çıkarabilmektedir. Senin için hazırladığımız bu yazımızda, dünya çapında oldukça popüler olan sosyal medya uygulaması Instagram’da Reels açılmama konusunu paylaşıyoruz. Sen de Instagram Reels açılmama sorunu ile karşılaşıyorsan, tüm detayları içeriğimizde bulabilirsin.

Instagram Reels Açılmama Sorunu 2023

Hemen herkesin en çok kullandığı ve sosyal medya denince de aklımıza ilk gelen uygulamalardan birisi Instagram’dır. Kimimiz Instagram Pro Apk Güncel Son Sürüm ya da İnstagram Aero Apk Son Sürüm İndirerek Instagram uygulamasının çeşitli versiyonlarını kullandığı gibi orijinal Instagram uygulamasında da zaman zaman Instagram Reels açılmama sorunu ile kaşılaşabiliriz.

Bu tür bir problem ile karşılaştığın zaman sen de aşağıdaki adımları takip ederek Instagram Reels açılmama sorunu çözme şansına sahip olabilir ve Instagram’ı rahat rahat kullanabilirsin. Bu tür problemler, Instagram Reels’in insanların pek çok sayıda kısa videolar çekerek hızlı bir şekilde paylaştığı ve çok yoğun bir video akışı olan kısmıdır. Bu nedenle de bazen sistemden kaynaklı bazen de telefonumuzdan kaynaklı olarak Instagram Reels açılmama sorunu ile karşılaşabilirsin.

Instagram Hesabımda Reels Yok

Teknolojinin, cep telefonlarının ve sosyal medya uygulamalarının çok hızlı bir şekilde değişerek farklı yeni özellikler paylaşması ile istediğimiz zaman pek çok farklı uygulama üzerinden kısa sayılabilecek videoları paylaşabilsek de Instagram Reels bölümü en çok sevilen ve en çok tutulan uygulamaların başında geliyor. TikTok’un popülerlik kazanması ile kısa video akımlarının giderek artmaya başlaması sonucu Instagram da kendinde Reels özelliğini kullanıma sunarak güncel gelişmeleri yakından takip ediyor.

Ancak kimi zaman yaşanan yoğunluktan dolayı kimi zaman da Instagram uygulamasında yaşanan problemden kaynaklı olarak Instagram Reels kısmında açılmama sorunu ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Bazı kişiler, Instagram Reels bölümünü açtıktan sonra Instagram uygulamasında Reels kısmının görünmemesi ya da Instagram uygulamasının kendi kendine kapanması gibi sorunları gördüğünü paylaşıyor. Bunun için de bir çözüm ararken aşağıdaki konulara dikkat edebilir ve Instagram Reels açılmama sorununu çözebilirsin.

TikTok Counter Nedir? Nasıl Kullanılır?

how to leverage instagram reels for your business - blog

Instagram Reels Aktif Etme

Instagram Reels açılmama sorunu ile karşılaştığın zaman ilk bakabileceğin alanlardan birisi, aynı cihaz üzerinden 2 farklı Instagram hesabına girmemek olabilir. Eğer bir cihaz üzerinden 2 farklı Instagram hesabı açmak için hesap eklediysen karışıklıklar olabileceği için Instagram Reels’e giriş yapamayabilirsin. Bunun için ise kullanmadığın ya da şu an için kullanmayacağın Instagram hesabından çıkış yaptıktan sonra Instagram Reels’te dolaşmak istediğin hesabı açabilirsin.

Bir diğer öne çıkan konu da paylaştığın videolar sebebiyle telif ihlali yapman ve telif hakkı ihlali yaptığın için de hesabının ceza yemesi olabilir. Instagram Reels üzerinde 15 saniyelik videolar paylaşabileceğin gibi özgün olmayan ve telif hakkı açık olan içerikler sebebiyle ceza alabilirsin. Özellikle de videoların arka planlarında kullanılan müziklerin telif hakları oldukça önem taşıyor ve paylaştığın videolarında telif hakkına dikkat etmek, telifsiz müzikler paylaşmak oldukça önem taşıyor.

Instagram Reels Taslak Açılmıyor

Instagram Reels açılmama sorunu ile karşılaştığın zaman ilk deneyebileceğin yöntem, Instagram uygulamasını kaldırıp tekrar yüklemek olabilir. Çünkü senin gibi diğer birçok Instagram kullanıcısı da aynı hatayı alabiliyor ve uygulamanın gerek önbelleğinin dolu olması, gerek güncel sürüm olmaması ve gerekse de uygulamanın kurulum aşamasında oluşan bir eksiklikten dolayı bu hatayı alabilirsin. Bu nedenle Instagram uygulamasını silerek yeniden yüklemek deneyebileceğin ilk çözümler arasında yerini alabilir.

Kimi zaman da Instagram uygulamasının izinlerini aktif etmediğin için bu sorun ile karşı karşıya kalabilirsin. Özellikle de Android işletim sistemini kullanan okurların karşı karşıya kalabileceği bu sorun, uygulamanın eksik izinlerinden kaynaklanıyor olabilir. Bunun için de cihazının Ayarlar menüsü içerisine girerek, Instagram izinlerini açarak güncelleme yapabilirsin.

Instagram Harika Öne Çıkanlar Kapakları Hikaye Kapakları

Instagram Reels İnternet Yok Hatası

Instagram uygulaması, dünya çapında milyonları aşan kullanıcı sayısı nedeniyle, kimi zaman yaşanabilecek olan yoğunluktan dolayı Instagram Reels açılmama sorunu veya Instagram Reels internet yok hatası verebilir. Zaman zaman anlık olarak çok fazla kullanıcının yüklenmesi sonucunda geçici bir hata ile karşılaşabilirsin. Böyle bir durumun olup olmadığını bilmek için de Instagram Reels açılmadığı zaman uygulamayı kapatıp yeniden açarak geçici problemi çözebilirsin.

Son zamanlarda oldukça yaygınlaşarak hemen hemen hepimizin cebine girmeyi başaran Instagram uygulamasını kullanırken, Instagram Reels açılmama sorunu gördüğün zaman, Instagram’a yeni gelen bu özelliğin tam olarak etkin şekilde kullanılabilmesi için biraz zamana ihtiyacı olduğunu düşünebilirsin. Tiktok’a rakip olmak ve kullanıcılarını kaybetmemek isteyen Instagram uygulaması, her gün artan kullanıcı sayısı nedeniyle geçici problemlere anında müdahale ediyor ve her zaman en iyi kullanıcı deneyimi elde etmen için çalışıyor.

Instagram Reels Açılmıyor 2023

Sosyal medya uygulamaları arasında en aktif kullanılan ve en çok beğenilen uygulamalardan birisi olan Instagram platformunda bazen de ticari ve büyük kullanıcı kitlesine sahip olan sayfaları daha da ön plana çıkararak çok daha fazla para kazandırması nedeniyle halen dünyanın en çok kullanıcıya sahip olan uygulamaları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Daha önceki dönemlerde Snapchat veya Tiktok gibi sosyal medya platformlarında da kullanılan 15 saniyelik kısa videolara yer vermek isteyen Instagram, Reels özelliği sayesinde kullanıcıların büyük beğenisini kazandı.

Instagram Reels bölümünde yayınlanan videolarda, Instagram kullanıcılarının kısa videolar paylaşarak kendi tarzlarını yansıtmaları oluyor. Instagram Reels’i IGTV’den farklı kılan nokta ise Instagram Reels’de Instagram Müzik uygulamasının da eklenerek kullanıcıların istediği müziği videolarına ekleyerek Tiktok benzeri videolar çekebilmesi oldu. Ancak kimi zaman yaşanan Instagram Reels açılmama sorunu sebebiyle kafalarda soru işareti olsa da Instagram Reels içerikleri halen çok popüler ve Instagram Keşfete düşmek için iyi bir fırsat olabiliyor.

 

Instagram Reels Nasıl Silinir?

Silmek istediğiniz reelse gelip 3 nokta simgesinden sil seçeneğine tıklayarak silebilirsiniz.

Instagram Reels Süresi Ne Kadardır?

Reels süresi 60 saniyedir.

Instagram Hesabı Oluşturabilme Yaşı En Az Kaçtır?

13

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu