Sosyal Medya

Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır? (KANITLANMIŞ YÖNTEM)

Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır? Dünyaca ünlü sosyal medya uygulaması olan Instagramın ülkemizde de üye sayısı oldukça fazladır. Instagram video ve fotoğraf paylaşımı imkanı tanıyan mobil bir uygulama olarak milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Modern dünyanın en çok kullanılan ve en beğenilen sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram sayesinde günümüzde arkadaşlarımızı, sevdiğimiz sanatçıları, sıklıkla alışveriş yaptığımız markaları ve gündemdeki olayları yakından takip edebiliyoruz.

Dijitalleşen dünyada Instagram’ı sosyalleşme aracı olarak kullanabileceğimiz gibi Instagram’ı işlerimizi büyütmek, markamızın bilinirliğini arttırmak, daha fazla sayıda müşteriye hitap etmek için de tercih ediyoruz.

Hatta Instagram’da takipçi sayımız arttıkça ‘Keşfet’e düşebiliyor ve yıllar içerisinde yüz binlerce takipçisi olan bir fenomene dönüşebiliyoruz.

Kısacası Keşfet; bir sosyal medya platformu ve iletişim kanalı olmanın ötesinde hayallerimizi gerçeğe dönüştürebileceğimiz, sihirli bir dünyanın kapılarını da aralamamızı sağlıyor.

Öyle ki büyük çoğunluğumuz; Instagram’a en güzel fotoğraflarımızı yüklüyor, içeriklerimizi özenle hazırlayıp, paylaşıyor ve Instagram’da saygınlık kazanmanın yollarını araştırıyoruz.

Sizler de Instagram’da bir fenomen olmanın ya da yüz binlerce takipçisi olan bir işletme olarak, satış rakamlarınızı arttırmanın, yalnızca yaşadığınız şehirde değil ülke genelinde popüler bir marka olmanın hayalini kuruyorsanız; bu yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Instagram’da Takipçi Nasıl Arttırılır? Organik Takipçi Kasma

Instagram Keşfet’e Nasıl Düşülür?

Instagram’da Keşfet’e düşmek, Instagram Keşfet butonunu tıklarken yani Instagram’da gezinirken pek çok kişinin sizin fotoğraflarınızı görmesi, sayfanıza erişebilmesi ve diledikleri takdirde sizi takip edebilmeleri anlamına geliyor.

Yani binlerce kişinin aynı anda sizi görebilmesini, fotoğraflarınızın ilgi çekici olması halinde de sayfanızı ziyaret etmelerini sağlıyor.

Google’da ilk sayfaya düşmek, nasıl internet sitelerinin güvenirliliğini arttırıyor ve onları görünür hale getiriyorsa Instagram’da Keşfet’e düşmek de aynı etkiyi uyandırıyor.

Yani yüz binlerce kişinin sizden tek bir gecede bile haberi olabiliyor.

Instagram’da Keşfet’e düştüğünüz takdirde fotoğraf ya da videolarınızı gören kişiler, sizi takip etmeye başladıklarında takipçi sayınız da bir anda yükselmeye başlıyor.

Birkaç ay gibi kısa bir sürede yüz binlerce takipçi sahibi olabiliyorsunuz.

Kısa sürede bir fenomen olma hayaliniz varsa Instagram Keşfet’e düşmeye başlayarak, adım adım bu hayalinize kavuşabilirsiniz.

Takipçi sayınız arttıkça Instagram’da reklam yapmaya başlayabilir, böylelikle ek gelir elde edebilir, gerekirse sayfanızı İşletme Hesabı’na dönüştürebilir ve sayfanız üzerinden işinizi büyüterek, ciddi anlamda para kazanabilirsiniz.

Hatta girmek istediğiniz ya da mevcut sektörde faaliyet gösteren en iyi markaların dikkatini çekmeyi başarabilir ve bir anda yıllardır düşlediğiniz hayata sahip olabilirsiniz.

İnstagram Keşfete Nasıl Düşülür

İnstagram keşfete düşmek için ne yapmanız gerektiği hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. İnstagram keşfete nasıl çıkabilirim diyorsanız keşfete çıkma taktikleri ise;

 • Dikkat Çekici İçerikler Paylaşın
 • Hedef Kitlenizi İyi Belirleyin
 • Sayfanızda Etkileşimi Canlı Tutmaya Çalışın
 • Paylaşımlarınızı Doğru Saatlerde Yapın
 • IG TV Videoları Hazırlayın
 • Hashtag Kullanmayı İhmal Etmeyin
 • İçeriklerinizin Paylaşılmasını ve Kaydedilmesini Sağlayın
 • Takipçi sayınızı arttırın
 • Fenomenlerle Anlaşın
 • Büyük Çekilişlere Katılın
 • Büyük Çekilişlere Katılın
 • Sosyal Medya Uzmanlarından Yardım Alın

İnstagram keşfete nasıl çıkılır diyorsanız yukarıda sizlere verdiğim yöntemleri deneyebilirsiniz. İnstagram keşfete çıkmak için çok fazla yorum ve beğeni oldukça etkilidir.

İnstagram Takipçi Sayısı Nasıl Artırılır

Instagram’da Keşfet’e Çıkmak için Neler Yapmanız Gerekiyor?

Hem takipçi elde etmek hem de bir çok kişi tarafından tanınmak için Instagram keşfete çıkmak çok önemlidir. Instagram sayfanızın keşfete çıkması için yapmanız gerekenler ise;

instagram keşfet nerede? keşfet geri getirme reels, instagram

Dikkat Çekici İçerikler Paylaşın

İster size ait bir video ister ürün fotoğrafları olsun; Instagram’da paylaştığınız tüm içeriklerin kaliteli, özenli ve dikkat çekici olması gerekiyor.

Özgün fotoğraflar, sıra dışı videolar; daha çok beğeni kazandığından Keşfet’e düşme şansınız da artmış oluyor.

Özellikle videolar; fotoğraflardan daha hızlı bir şekilde Keşfet’e düştüğünden bol bol video çekerek, Instagram hesabınızda paylaşmanızı öneriyoruz.

Örneğin, bir butik işletmecisiyseniz, mağaza fotoğraf ve videolarınızı Instagram’da paylaşabilirsiniz.

Sattığınız ürünleri kendi üzerinize giyip, video çektiğinizde potansiyel müşterilerinizin güvenini kazanabilir, sizden alışveriş yapmalarını sağlayabilirsiniz. Böylelikle diğer işletmeler arasından kolaylıkla sıyrılabilirsiniz.

Amatör fotoğrafları Instagram’a yüklemek yerine profesyonel fotoğraf ve videoları Instagram’da paylaşarak, paylaşımlarınızın daha çok beğeni ve yorum almasını dolayısıyla Keşfet’e düşmeyi garantileyebilirsiniz.

Hedef Kitlenizi İyi Belirleyin

Instagram’da gelişigüzel fotoğraflar yayınlamak yerine belirli bir kitleye hitap eden fotoğraf ve içerikler paylaşarak, kendi hedef kitlenize seslenebilir ve onları takipçiye dönüştürebilirsiniz.

Örneğin, bir butik işletiyorsanız; kadınlara yönelik içerikler paylaşmalı, onların öncelikle kalbini kazanmayı başarmalısınız.

Ne kadar profesyonel bir sayfanız olursa olsun arada güzel ve romantik sözler ve paylaşımlar yaparak, kadınlarla aranızda bir samimiyet kurabilir, onların sizi sevmesini sağlayabilirsiniz.

Bu dünyada her şeyin ‘Sevgi’ temelinde kurulduğunu asla unutmamalısınız.

Bu yüzden de Instagram’da yanlış bir profil çizmekten de kaçınmalısınız.

Hashtag Kullanmayı İhmal Etmeyin

Instagram’da hashtag kullanımı, Keşfet’e düşebilmenin en önemli sırları arasında bulunuyor.

Öyleki düzenli bir şekilde hashtag yaptığınız takdirde Keşfet’e düşme şansınız artıyor.

Paylaştığınız fotoğraflarla ilgili olarak hashtaglar yaparak, daha çok sayıda kişiye ulaşabilirsiniz.

Paylaştığınız hashtagların Instagram tarafından spam olarak algılanmaması için bir fotoğrafta maksimum 5-10 hashtag kullanmalısınız.

Hashtag yapmadan önce de fotoğrafın anlam ve önemini anlatan ‘kısa açıklamalar’ yapmaktan da kaçınmamalısınız.

Facebook’ta Silinen Mesajları Geri Getirme

Sayfanızda Etkileşimi Canlı Tutmaya Çalışın

Instagram’da fotoğraf ve video yükleyerek, Keşfet’e düşebilirsiniz ancak asıl iş, Keşfet’e düştükten sonra başlıyor.

Keşfet’ten sizi gören kişilerin sizi takip edebilmesi için sayfanızdaki etkileşimi her daim canlı tutmanız gerekiyor.

Bu noktada takipçilerinizle her zaman iletişim halinde kalmalı, paylaşımlarınızda ya da hikaye içeriklerinizde onlara samimi bir dille birtakım sorular yöneltmelisiniz.

Paylaştığınız postlar; takipçileriniz tarafından kaydedildiğinde, postlarınız beğenildiğinde ve çokça yorum aldığınızda Keşfet’e düşmenin yanı sıra insanların dikkatini de çekmeyi başarabilirsiniz.

i̇nstagram keşfete çıkma rehberi 2021 | hamza erol | eticaret danışmanı

Paylaşımlarınızı Doğru Saatlerde Yapın

İnsanların çalıştığı saatlerde Instagram hesabınızda fotoğraf paylaşmanız, paylaşımlarınızın görünmemesi, insanlar paylaştığınız postları görene kadar postlarınızın ana sayfanın alt kısımlarına düşmesi ile sonuçlanıyor.

Yani anasayfayada sizi görebilecek ve fotoğraflarınızı beğenecek kişilere ne yazık ki paylaşımlarınız ulaşmamış oluyor.

Bu yüzden de paylaşımlarınızdaki yorum ve beğeni sayısını arttırabilmeniz için paylaşımlarınızı doğru saatlerde yapmanız gerekiyor.

İstatik firmaları tarafından yapılan açıklamalara göre paylaşımlar, daha çok insanların yeni uyandığı sabah 07.00-09.00; öğle tatilinde oldukları 11.00-14.00 ve işten çıktıkları akşam 17.00-19.00 saatleri arasında görülüyor.

Yani gece 10.00’da attığınız bir fotoğrafın görülmeme ihtimali oldukça yüksek oluyor.

Fotoğraf ya da videolarınız, harika olsalar dahi yanlış paylaşım saati; en baştan kaybetmenize neden oluyor.

Bu yüzden de paylaşım etkileşimlerinizi arttırmak için bu saatlerde paylaşım yapmaya özen göstermelisiniz.

IG TV Videoları Hazırlayın

IG TV’de dikkat çekici ve profesyonel fotoğraflar hazırlayarak da Keşfet’e düşme şansınızı yükseltebilirsiniz.

Günümüzde pek çok kişi, canı sıkıldığında ve zaman geçirmek istediğinde IG TV videolarına yöneliyor.

Beğendikleri videoları paylaşan hesapları ise takibe almaya başlıyorlar.

IG TV beğenisi yüksek olan hesaplar da Instagram gözünde adeta değer kazanıyor.

Twitter Kullanıcı Adları, En İyi ve En Güzel Twitter İsimleri

İçeriklerinizin Paylaşılmasını ve Kaydedilmesini Sağlayın

Keşfet’e düşmek istiyorsanız; daha önce de dediğimiz gibi post etkileşimlerinizi maksimize etmelisiniz.

İçeriklerinizin paylaşılmasını ve kaydedilmesini sağlayarak, etkileşimlerde zirveye tırmanabilirsiniz.

Örneğin, sponsorlu bir reklam veriyor ve çekiliş yapıyorsanız; fotoğraflarınızı kaydettirmeye ve içeriklerinizi paylaştırmaya yönelmelisiniz.

Çekilişin açıklama kısmına ‘bu fotoğrafı hikayede paylaşma, fotoğrafı beğenme vb.’ çekiliş kuralları ekleyerek; sayfanızın etkileşimini hızlandırabilirsiniz.

Takipçi sayınızı arttırın

Instagram’da takipçi sayınızı yükselterek de Keşfet’e düşebilir, kısa sürede fenomen olabilirsiniz.

Instagram kullanıcıları, genellikle takipçi sayısı yüksek olan sayfaları takip etmeyi tercih ediyorlar.

Takipçi sayısı düşük olan sayfaların ne yazık ki diğer fenomen sayfalarla yarışma şansı da oldukça düşük oluyor.

Takipçi sayınızı arttırmak için Instagram’da sponsorlu reklam verebilir, sayfanızda belirli aralıklarla çekilişler düzenleyebilirsiniz.

Düzenlediğiniz çekilişlerle ve takipçilerinize dağıttığınız hediyeler ile onların sayfanızı takibi bırakmasını da önleyebilirsiniz.

Instagram’da takipçi kazanmak kadar mevcut takipçilerin takiplerini bırakmalarını önlemek de önem arz ediyor.

Çekiliş yapmayı düşünüyorsanız ancak az sayıda takipçiniz varsa o halde sponsorlu reklam verdiğiniz ürüne dair çekiliş başlatabilir, reklamınızı gören ve çekilişe katılan kişileri hem fotoğrafınıza yorum yapmaya yönlendirebilir hem de sizi takip etmelerini garantileyebilirsiniz.

Ancak sponsorlu reklam vererek, Instagram’da sayfanızı büyütmek için ciddi anlamda bir sermaye ayırmanız gerektiğini de söylemek istiyoruz.

Aylık 2000-2500 TL bir bütçe ile sayfanızın hızlıca büyümesini sağlayabilirsiniz.

Tabii ki sponsorlu reklam verdiğiniz içeriğin yani ürün veya hizmet video ya da fotoğrafının kaliteli ve dikkat çekici olması şartıyla!

Fenomenlerle Anlaşın

Fenomenlerin de Instagram’da türlü türlü reklamlar yaptığı, Instagram’ı aktif bir şekilde kullandığı bu günlerde fenomenlerle anlaşarak de takipçi sayınızı yükseltip, Keşfet’e düşebilirsiniz.

Şayet ticari bir işletmeyseniz; sattığınız ürünlerden fenomenlere hediye gönderebilir, onlardan ürünlerinizin reklamını yapmalarını talep edebilirsiniz.

Ancak fenomenlerin tek bir hikaye paylaşımı için bile ortalama 2000-3000 TL bir fiyat biçtiklerini de belirtmek istiyoruz.

Büyük Çekilişlere Katılın

Sayfanızda kendiniz çekiliş düzenleyebileceğiniz gibi büyük çekilişlere katılarak da yepyeni takipçiler kazanabilirsiniz.

Son zamanlarda Instagram’da sayıları giderek daha da artan pek çok çekiliş sayfası bulunuyor.

Bu sayfalar, Instagram fenomenleri ile anlaşarak, çekilişler düzenliyorlar; yani tek bir çekilişe katılıp, 40 BİN-50 BİN civarı takipçi kazanabiliyorsunuz.

Ancak bu tarz çekilişlerde yer alabilmeniz için 3000-4000 TL bir rakamı da gözden çıkarmanız gerekiyor.

Şayet fenomenlerle direk iletişime geçemiyor ve onlarla sizin reklamınızı yapmaları için işbirliği yapamıyorsanız veya iletişim kurduğunuz kişiler, sizden yüksek meblağlar talep ediyorsa o halde çekiliş sayfalarında düzenlenen büyük çaplı çekilişlere katılıp, takipçi sayınızı yükseltebilir, Keşfet’e hızlıca düşebilirsiniz.

zahmetsizce 7 adımda instagram'da çekiliş nasıl yapılır?

Sosyal Medya Uzmanlarından Yardım Alın

Yukarıdaki tüm önerilerimizi teker teker uygulamanıza ve Keşfet’e düşmenize rağmen sayfa etkileşiminiz düşükse ya da istediğiniz sonuca hala ulaşamadıysanız o halde Instagram sayfanızı büyütme garantisi veren sosyal medya uzmanlarından yardım alabilirsiniz.

Günümüzde sosyal medya uzmanları, aylık 1500-200 TL ücretlerle Instagram sayfanızı büyütmenize yardımcı oluyorlar.

Ancak ciddi anlamda sayfanızın ilerlemesi için gerçek ve alanında uzman bir sosyal medya uzmanı ile anlaşmanız gerekiyor.

Aksi halde paranızın ve onca emeğinizin çöpe gidebilmesi de mümkün!

Instagram’da rekabetin kızıştığı, fenomen olmak isteyen kişilerin adeta birbirleriyle kapıştığı şu günlerde yukarıdaki yöntemleri deneyerek, sizler de fenomen olabilirsiniz.

Lakin Instagram’da sayfa büyütmenin eskiye nazaran kat ve kat daha zorlaştığını da söylemek istiyoruz.

Bu yolda oldukça sabırlı olmalı, hayallerinizden vazgeçmemeli ve her ne olursa olsun pes etmemelisiniz.

Her şeyden önemlisi kendiniz olmayı, kendiniz kalmayı ve insanlara samimiyetinizi geçirmeyi başarmalısınız!

Diğerlerinden farklı olduğunuzu, sadece fenomen olmak için saçma sapan işlere kalkışmadığınızı, kendi değerlerinizden ödün vermediğinizi kanıtlayarak, insanların sevgisini kazanabilirsiniz.

Böylelikle geçici şöhret kazanmak yerine kalıcı bir saygınlık ve sevgi elde edebilirsiniz.

Samimiyetinizi ve iyi niyetinizi kaybetmediğiniz takdirde zamanla Instagram’da kocaman bir aileye sahip olabilirsiniz.

Hayallerinizden ve kendinizden hiçbir zaman vazgeçmemeniz dileğimizle…

https://www.youtube.com/watch?v=g5k7y5-V7kc

 

Instagram da Takipçi Sayınızı Nasıl Arttırabilirsiniz?

Instagram da takipçi sayınızı arttırmanızın en önemli yolu düzenli olarak paylaşım yapmanızdır. Doğru hashtag ve kaliteli içeriklerle takipçi sayınız artacaktır.

Reels Hangi Saatlerde Atılmalıdır?

Reels genellikle öğle yemeği arası ve akşam yemeği saatlerinde atılmalıdır.

Instagrama Hangi Yaş Üstü Üye Olabilir?

13 yaş ve üzeri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu