Sosyal Medya

Instagram Keşfete Düşme Hilesi ve Taktikleri

Kolayca Instagram Keşfete Düşme

Instagram Keşfete Düşme Hilesi ve Taktikleri; Sosyal medya uygulamaları ile pek çok şey yapmayı öğrendik ve hala da öğreniyoruz. Instagramda Keşfete düşmek isteyen birçok kişi bunun hakkında araştırma yapmaya başladı. Son zamanlarda en çok kullanılan ve en çok sevilen sosyal medya platformlarının başında Instagram geliyor. Sende bu uygulamada fenomenler arasında girmek ya da para kazanmak için Instagram keşfete düşme hilesi ve taktikleri hakkında tüm detayları bulacaksınız…

Instagram Keşfete Düşme Hilesi ve Taktikleri

Günümüzde Instagram hesabı olmayan neredeyse kalmadı. Durum böyle olunca da hemen herkes Instagram üzerinden ya bir şeyler satmak ya da kendi tarzını yansıtarak Influencer ya da Fenomen olma yolunu tercih etmeye başladı. Instagramdan Nasıl Para Kazanılır? (A’dan Z’ye Herşey) anlattığımız yazımızdan sonra bu yazımızda da Instagram keşfete düşmek için neler yapman gerektiğini anlatıyoruz.

Eğer Instagram üzerinde sen de kendi kullanıcı kitleni yakalamak istiyorsan, Instagram keşfete düşme hilesi ve taktikleri araştırıyor olabilirsin. Çünkü inanılmaz bir kullanıcı sayısına ulaşan, bu sayede de pek çok kişi için kolay bir yatırım aracı olarak getiri sağlayan platformların başında Instagram geliyor diyebiliriz. Bedava İnstagram Hesapları (Yüksek Takipçili) kullanabileceğin gibi doğal yolları deneyerek kendi hesabının takipçi sayısını da artırabilirsin.

İnstagram’da Keşfete Düşme Hilesi

Eğer Instagram üzerinde keşfete düşmek ve daha çok kişi tarafından izlenmek istiyorsan ilk önce hesabını takip eden kullanıcı sayısını artırman gerekiyor. Yeni açacağın Instagram hesabının takipçi sayısı ilk başta düşük olacağı için ilk etapta diğer kullanıcıların dikkatini çekmeli; ardından Instagram’ın dikkatini çekerek keşfete düşmeyi beklemelisin.

Sonrasında ise hesabında paylaşacağın gönderilerin hem birbirleri ile uyumlu olmasına, hem hesabın ana teması ile uyumlu olmasına hem de kullanacağın filtre/yazı/hashtag arasında uyum olmasına dikkat etmeli ve genellikle aynı doğrultuda paylaşımlarda bulunmalısın.

Instagram’ın dikkat ettiği konulardan bir diğeri de yapacağın paylaşımlarda konum eklenmesi oluyor. Fotoğrafın nerede paylaşıldığı, katıldığın etkinliğin nerede olduğu ya da paylaştığın gönderinin hedef alanının neresi olduğunu belirlemen Instagram’ın algoritmasını olumlu olarak etkileyerek keşfete düşmen için katkı sağlıyor.

instagram'a gelen son özellikler | girişim haberleri

Instagram Keşfet Saatleri 2023

Instagram’a günde birkaç kez girdiğimiz için yapacağın paylaşımların saatlerini belirlemek de önem arz ediyor. Çünkü yazımızın tamamında anlattığımız konuların yanında hemen herkesi en çok girdiği saatlerde gönderi paylaşman, Instagram keşfete düşmen açısında büyük avantaj sağlıyor. Bu saatler arasında da bir kez keşfete düştüysen bundan sonrası senin için daha kolay olabilir.

Instagram keşfet saatleri günlere göre değişkenlik göstermekle beraber Pazartesi günü için genellikle sabah 06:00 ile 10:00 arası olan saatlerde uygulama daha çok kullanıldığı için bu saatler arasında paylaşım yapman etkili olabilir. Salı günleri ise genellikle gece 02:00 ile 04:00 sattleri arasında ve sabah da 09.00 civarında paylaşım yapman Instagram keşfete düşme şansını olumlu yönde etkileyebilir.

Çarşamba günleri yapacağın paylaşımların da sabah saat 07:00 ile 08:00 arasında yapılması; eğer bu saatlerde paylaşım yapmazsan da gece saat 23:00 civarında paylaşım yapman daha etkili olabilir. Perşembe günleri yapacağın paylaşım saatleri biraz daha değişkenlik gösterse de sabah saat 09:00’da ya da öğlen saat 12:00’da paylaşım yapılması etkili oluyor.

Cuma günü paylaşım yapacaksan da sabah biraz erken kalkarak saat 05:00’te, eğer bu saatte paylaşım yapmazsan da öğlen saat 13:00’da Instagram gönderisi paylaşman önem arz ediyor. Cumartesi ve Pazar olan hafta sonları birbirine oldukça benzer olduğu için en iyi zamanın sabah 11:00 olduğu düşünülüyor. Eğer bu saat dışında bir saat seçmek istersen de mutlaka saat 16:00’da paylaşım yapmak en doğru tercih olacak.

Whatsapp Fotoğrafları Galeriye Kaydetmekte?

Instagram Keşfet Etiketleri 2023

Instagram keşfete düşmek için en önemli kullanacağın araçlardan birisi de hashtag’ler oluyor. Instagram keşfet etiketleri hakkında dikkat etmen gerekenleri aşağıda biraz daha detaylı bir şekilde paylaşıyoruz. Çünkü etiket kullanman oldukça önemli olduğu için, kullandığın etiketler sayesinde daha fazla takipçi sayısına ulaşabilirsin.

Kullanacağın etiketler de kesinlikle ve kesinlikle gönderilerinle alakalı olmalı ve sürekli olarak aynı etiketleri kullanmak yerine farklı alternatifler ve birbiri ile bağlantılı olan etiketleri kullanmaya özen göstermelisin. Ayrıca çok uzun etiketler ve spam etiketler kullanmaktan da kaçınmalısın. Bu etiketler seni olumsuz yönde etkiler.

Bunlarla beraber gündemde olan güncel konularla alakalı etiketleri kullanmak ve popüler etiketleri kullanarak keşfete çıkman gönderinin izleyicisi sayısında olumlu yönde katkı yapar. Ekstra bir konuyu da belirtmemiz gerekirse kullandığın etiketleri gönderinin açıklama kısmında değil de yorum kısmında paylaşmak da olumlu katkı sağlar.

Instagram Keşfet Hilesi

Instagram’da keşfete düşmek için en çok önem verilen konuların başında hızlı etkileşim almak yer alıyor. Yaptığın paylaşımın ilk 1 saat içinde beğeni veya yorum almaya başlaması, Instagram keşfete düşme algoritması açısında oldukça değerlidir. Instagram keşfete düşme hilesi ve taktikleri arasında belki de en önemli konu hızlı etkileşimdir diyebiliriz.

Bunu başarmak için de hedef kitlenin, Instagram’da en çok aktif olduğu saatleri bilmek ve ona göre paylaşım yapmak oldukça önemli. Eğer bu konu hakkında henüz araştırma yapmadıysan, ilke yukarıda paylaştığımız Instagram keşfet saatlerinde gönderi paylaşmayı deneyebilir; sonrasında da kendi kullanıcılarının saatlerini çıkarabilirsin.

İnstagram Aero Apk Son Sürüm İndir

Instagram Keşfete Düşme Taktikleri

Instagram’da paylaşacağın gönderileri Instagram keşfete düşme hilesi ve taktikleri sayesinde daha da ön plana çıkarmak istiyorsan daha ilgi çekici gönderiler paylaşmaya ve böylece de mümkün olduğunca fazla sayıda beğeni ve özellikle de yorum almaya özen göstermelisin. Bunların yanında paylaşımların ne kadar fazla sayıda kaydetme, yeniden paylaşım ve beğeni alırsa, keşfette kalma ihtimali da o kadar yükselir.

Bu nedenle Instagram içeriklerini özenli ve kaliteli bir şekilde tasarlamak, bir plan ve proje doğrultusunda strateji oluşturarak düzenli paylaşım yapmak Instagram keşfete giden kapıları açmanın adımlarından birisidir. Bol şanslar!

 

Instagram Keşfet Kısmındaki Gönderiler Neye Göre Şekillenir?

Instagram kullanıcısının beğenileri ve takip ettikleri kişilere göre keşfet kısmı şekillenir.

Instagram Ücretli midir?

Uygulama ücretsizdir.

Instagram Açma Yaş Sınırı Kaçtır?

13

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu