Teknoloji Haberleri

Faturaya Ek Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Faturaya Ek Telefon Alma

Faturaya Ek Cep Telefonu Nasıl Alınır?; Sürekli yarış halinde olan operatörler artık cep telefonu alma kolaylığı da sağlamaktadır. Yani Her geçen gün yeni kampanyalar sunan operatörler bu seferde faturaya ek cep telefonu kampanyası başlattı. GSM operatörlerinin yaptıkları kampanyalar ile taksit öder gibi “Faturaya ek cep telefonu nasıl alınır?” “Şartları nelerdir?” gelin beraber inceleyelim. Taksitli olarak cep telefonu almanın sınırlandırılmasından sonra GSM operatörleri tarafından alternatif kampanyalar geliştirilmeye başlandı.

Cep Telefonu IMEI Sorgulama ve Öğrenme Kodu

Tarifeye Ek Telefon Alma

Bunlardan birisi de “faturaya ek telefon alma” kampanyasıdır. Başlatılan kampanyalar sayesinde adeta taksit öder gibi cep telefonu sahibi olabilirsiniz. Bunun için de satın almak istediğiniz cep telefonunun tutarı taksitlere bölünerek, GSM operatöründe bulunan faturalı hattınıza ek olarak yansıtılıyor ve bu ödeme kolaylığı ile istediğiniz telefonu alabiliyorsunuz. Bizde pek çok kişi tarafından merak edilip araştırılan bu konuyu ele alarak “Faturaya ek cep telefonu nasıl alınır?” sorusunun tüm detaylarını araştırdık.

Numaradan İsim Sorgulama – Arayan Kim?

Faturaya Ek Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Faturaya ek telefon almak için, GSM operatörleri tarafından size iki seçenek sunuluyor. Burada seçebileceğiniz seçeneklerden birincisi ve genel olarak en çok tercih edileni faturalı hat kullanıyor olarak, en az 8 aydır kendinize ait olan bir faturalı hattınıza ek taksitler yansıtılmasıdır. Bu seçenek ile gününde ödediğiniz faturalarınıza bakılarak, almak istediğiniz telefonunu tutarı belirli taksitlere ayrılıyor ve tarife tutarınıza eklenerek taksit öder gibi telefon sahibi olabilirsiniz.

Bunun için izlemeniz gereken adımlar için şu şekilde ilerlemeniz gerekiyor:

 1. Kullandığınız GSM operatörünün herhangi bir iletişim merkezine gidin.
 2. Buradaki yetkili kişiye, tarifenize ek olarak cep telefonu almak istediğinizi iletin.
 3. Görevli kişi, sizden nüfus cüzdanınızı isteyecek bu şekilde telefon alıp alamayacağınızı sistem üzerinden kontrol edecek.
 4. Eğer bu işlemde tarifenize ek telefon alabileceğiniz sistem tarafından izin verilirse, almak istediğiniz telefonu görevliye iletin ve size sunulan taksit imkanlarını öğrenebilirsiniz.

Burada, bayiye gitmenize gerek kalmadan da GSM firmanızın online web siteleri üzerinden de faturanıza ek telefon alma şansına sahip olabilirsiniz. Bunun için hangi GSM operatörünü kullanıyorsanız, o operatörün online mağazasını ziyaret edebilir ve sizin hazırlanan kampanyalara göz atabilirsiniz.

Taksit öder gibi cep telefonu almanız için kullanabileceğiniz ikinci seçenek ise eğer kredi puanınız belli bir seviyenin üzerindeyse GSM firmanızın, sizin adınıza banka kredisi kullanarak bu kredi ödemesini faturanıza yansıtması ya da direkt olarak sizin bankaya bu kredi taksitlerinizi ödeme seçeneği oluyor. GSM operatörlerinin bankalar yaptıkları ikili anlaşmalar ile kredi ödemelerinizde ekstra ödemenize gerek kalmıyor.

turkcell akıllı telefon kampanyaları turkcell pasaj'da!

Faturaya Ek Telefon Alma Şartları Neler?

Faturanıza ek telefon almak istediğiniz zaman, GSM operatörleri, sizlerin bazı şartları taşıyıp taşımadığınıza bakıyor. Eğer buradaki şartların hiçbirini sağlamıyorsanız maalesef tarifenize ek telefon alırken zorluk yaşarsınız. Eğer buradaki şartlardan birkaçını yerine getiriyorsanız GSM operatörü tarafından güzel bir teklif alarak tarifenize ek telefon alabilirsiniz. Peki GSM firmaları tarafından istenen bu şartlar neler? gelin şimdi beraber bakalım:

 • GSM firmalarına göre değişse de genellikle, tarifenize ek olarak telefon almak istediğiniz zaman, firmaların baktığı ilk konu o firmayı ne kadar süredir kullanıyor olduğunuzdur. Bunun için de genellikle en az 8 ay boyunca o GSM operatörüne ait faturalı hat kullanıyor olmanız isteniyor.
 • Burada GSM firmaları tarafından dikkat edilen bir diğer konu da faturalarınızı zamanında ödeyip ödemediğiniz oluyor. GSM operatörleri de adeta bankaların kredi ya da kredi kartı ödemeleriniz zamanında yapıp yapmadığınıza baktığı gibi telefon faturalarınızın ödeme durumlarını kontrol ediyorlar. Eğer fatura tarihini geçirdiyseniz ve telefonunuz kapandıktan sonra faturanızı yatırıp tekrar açtırdıysanız bu durum maalesef hanenize eksi puan olarak yazılıyor.
 • GSM firmalarının ortak olarak düşündüğü konulardan birisi de aynı hat üzerinde en fazla 2 tane cihaz alıyor olmanızdır. Yani eğer bir tarifenize ek olarak 2 cep telefonu alıp bunun ödemelerine devam ediyorsanız, aynı anda 3. bir cihaz almanıza izin verilmiyor.
 • Tarifenize ek telefon almak için başvuru yaptığınız zaman, GSM firmaları da tıpkı bankalarda olduğu gibi kredi notunuza bakıyor. Burada belli bir seviyenin üzerinde kredi notunuz var ise telefon alırken sıkıntı yaşamazken, eğer kredi notunuz düşük ise maalesef olumsuz olarak yanıt alabilirsiniz. Bir diğer taraftan da kredi notunuz ne kadar yüksek ise alabileceğiniz telefon modeli ve tutarı da o kadar yüksek olabiliyor.

GMS operatörlerinin yukarıdaki baktığı kriterler arasından en az 2 tanesini sağlıyorsanız büyük ihtimalle tarifenize ek olarak cep telefonu alabilirsiniz. Ancak tabii ki yine en son bilgiyi müşteri hizmetleri merkezi üzerinden alabilirsiniz.

Faturaya Ek Telefon Alma Mantıklı mı?

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hat sahipleri, tarifelerine ek olarak cep telefonu satın almak istedikleri zaman 24 aya varan vade seçenekleri kullanabilirler. Bu sayede tek bir seferde yüklü bir nakit ödeme yapmak yerine aylık düzenli bir ödeme planı ile cep telefonu sahibi olabilirsiniz. Yüksek fiyatlardaki son model cep telefonlarını, GSM operatörünüz tarafından sağlanan taksitli ödeme seçeneği ile sahip olabilirsiniz.

Ancak burada şunu da belirtmemiz gerekiyor ki bu yöntem ile tarifenize ek telefon almak istediğiniz zaman, telefon için ödeyeceğiniz tutar da artıyor. Bu şekilde telefon almak istediğiniz zaman;

 • GSM firmalarının vergi ödeme şartları,
 • GSM firmalarının kar marjlarını yüksek tutamak istemeleri ve
 • GSM firmalarının çalıştıkları banka faiz oranlarının yüksek olması

sebeplerinden dolayı, telefonun normal piyasa fiyatı ile GMS firması üzerinden faturaya ek telefon almak istediğiniz fiyat arasında bazen ciddi farklar ortaya çıkabiliyor. Bu konuya dikkat ederek kararınızı verebilirsiniz.

Ayrıca bakınız:

Turkcell İkinci El Telefon Alma ve Satma 

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? 

Vodafone Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır? 

 

Faturaya Ek Cep Telefonu Almak İstiyorum En Fazla Kaç Taksit Yaptırabilirim?

En fazla 12 ay taksit yapabilirsiniz.

Faturalı Hattımın Üzerine En Fazla Kaç Cep Telefonu Alabilirim?

2 tane cep telefonu alabilirsiniz.

Telefonumu Süresi İçerisinde Her Durumda Garantiye Götürebilir miyim?

Hayır, her telefon markasının kendisine ait belirtmiş olduğu kapsamlar dışında kalan durumlar garanti kapsamına alınmamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu