Facebook Silinen Mesajları Geri Getirme💯

Facebook silinen mesajları geri getirme birçok kullanıcının araştırdığı konulardan biridir. Ancak mesajları geri getirme için ücretsiz işlemler yapılabilmektedir. Uygulama kendi bünyesinde arşiv verilerini saklamaktadır. Bu sayede birçok konu kayıt altına alınabilmektedir. Silinen kayıtlar bu sayede geri getirilebilmektedir.

facebook silinen mesajları geri getirmePin

Facebook Silinen Mesajları Geri Getirme✅

Facebook mesajları geri getirme işlemleri için şu yollar izlenebilmektedir.

Hesap bilgileri ile uygulamaya giriş yapılır.

Hesap açıldıktan sonra sağ üstte bulunan ok butonuna basılır

Sonrasında ayarlar sekmesine tıklanır.

Hesap ayarları alanı açılır

Facebook bilgilerin sekmesi açılır

Bu alan açıldıktan sonra ise Bilgilerine eriş sekmesine tıklanır.

Bilgilerini indirebilirsin alanı seçilir.

Çıkan ekranda ise indirme seçeneğinin detayları hakkında bilgi verilir.

İstenen yerler işaretlendikten sonra dosya oluştura basılır ve işlem başlar.

Bu işlemlerden sonra ise arşiv bilgileri oluşturma isteği için mail gönderilir. Oluşturulan dosyayı istediğiniz cihaza indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Facebook Arşivden Mesaj Getirme📌

Facebook arşivden mesaj getirme işlemi için bilgisayar en ideal ve kullanışlı cihaz olmaktadır. Bu nedenle eğer bilgisayar tercih edilmiş ise Facebook mesaj geri getirme işlemleri şöyledir.

Hesaba giriş yapılmalıdır.

Ayarlar butonuna tıklanır.

Facebook Verilerinin Kopyasını İndir butonuna tıklanır.

İndirme ekranı açılır.

Açılan ekranda Arşivimi Başlat butonuna basılır.

Şifre girişi sağlanır.

Dosyayı kaydetme yeri seçilir.

Dosya indirme başlar.

İndirilen dosya içerisinde mesajlar başta olmak üzere birçok veri de gelecektir. Bunların başında paylaşılan resim ve videolar gelmektedir. Bu sayede silinmiş olsa bile bu bilgilere erişmek mümkündür. Bunun yanında sadece mesajların gelmesi de istenebilir. Mesajlar klasöründe yer alan html dosyasını indirmek bu işlem için yeterli olacaktır.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Facebook Mesaj Arşivleme

Facebook mesaj arşivleme ile ileride yaşanacak herhangi bir sorunda geri dönüş daha kolay olmaktadır. Birçok kullanıcı güvenlik açısından riskli bulsa da ileri tarih için oldukça iyi bir yöntemdir. Arşivleme işlemi ise şöyledir.

Kullanılan cihazda Facebook Messenger uygulamasına giriş yapılır.

Arşivlenmek istenen sohbet seçilir.

Seçim yapıldıktan sonra çıkan üç çizgi kısmında arşiv alanına tıklanır.

Bu işlemler ile birlikte mesajlar arşivlenmiş olacaktır. Bu sayede ilerleyen zamanlarda yaşanacak sorunlar için önlem alınmış olmaktadır. Böylece mesajların geri getirilmesi kolay ve basit şekilde sağlanabilir.

Mobil Cihazlarda Facebook Mesajlarını Geri Getirme

Mobil cihazlarda Facebook mesajlarını geri getirme konusu merak edilmektedir. Ancak mobil cihazlar için mobil seçeneği bulunmamaktadır. Bu işlem için masaüstü bilgisayardan giriş yapılması gerekmektedir. Belirtilen işlemler ile bilgisayardan Facebook mesajlarını geri getirme işlemleri sağlanabilmektedir.

Ancak bunun için sohbetlerin mutlaka arşivlenmesi gerekmektedir. Ancak farklı yollar ve yöntemler ile birlikte Android ve iOS cihazlarda da verileri geri getirmek mümkün olabilmektedir. Bunun için ise yapılacak işlemler işletim sistemlerine göre farklılık göstermektedir.

Snapchat Silinen Mesajları Geri Getirme

Android’te Facebook Mesajları Geri Getirme

Android’te Facebook mesajları geri getirme konusu için öncelikle yapılması gereken işlemler bulunmaktadır. Bu işlemler için yine bilgisayar gerekmektedir. Cihaz bilgisayara bağlandıktan sonra geri getirme işlemleri başlatılabilir. İşlemler ise şu şekilde yapılabilmektedir.

Facebook uygulamasının ya da Messenger uygulamasının olduğu depolama açılır.

Dosya ve klasörlerin olduğu alanda Android klasörü seçilir.

Uygulamaya ait bilgilerin saklandığı “com.facebook.orca” klasörü seçilir.

Açılan klasörde önbellek ve fb_temp klasörleri seçilir.

Sonrasında ise geri getirilmek istenen veriler bulunur.

Gelen ekranda daha sonrasında verilerin geri getirilmesi işlemleri yerine getirilmelidir. Burada silinen dosya ve mesajlar saklanmaktadır.

Facebook Silinen Mesajları Geri Getirme Programı

Facebook üzerinden silinen mesajlar için bazen program kullanılması gerekebilir. Bunun için Facebook silinen mesajları geri getirme programları kullanılabilmektedir. Bu sayede silinen mesajlar kurutulabilmektedir. Bunun için Messenger uygulamasında yer alan ve silinen mesajlar da dahildir. Çoğu uzman tarafından bu programlar tavsiye edilmemektedir. Bu kapsamda şirket ile irtibata geçilmesi ya da mevcut işlemlerin yerine getirilmesi daha iyi olacaktır.

Programların güvenlik sistemleri oldukça zayıftır. Bu nedenle istenmeyen durumların oluşması muhtemeldir. Bu tür durumların oluşmaması için programları kullanmamak ya da bilinen uygulamaları kullanmak en doğrusu olacaktır. Bu programlar ise şu avantajları beraberinde getirmektedir.

Silinen mesaj ve diğer tüm verilerin gelmesini sağlamaktadır.

Tüm verilerin gelmesini sağladığı gibi istenen dosyaları da özel olarak getirmektedir.

Bilinen tüm işletim sistemleri tarafından desteklenmektedir.

Facebook silinen mesajlarını geri getiremeyen olursa yorumda belirtebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular❓

Facebook’ta silinmiş eski mesajları nasıl tekrar ortaya çıkarabiliriz?

Facebook üzerinden silinen mesajlar için bazen program kullanılması gerekebilir. Bunun için Facebook silinen mesajları geri getirme programları kullanılabilmektedir. Bu sayede silinen mesajlar kurutulabilmektedir. Bunun için Messenger uygulamasında yer alan ve silinen mesajlar da dahildir.

Facebook gelen mesajları nasıl görebilirim?

Kullanılan cihazda Facebook Messenger uygulamasına giriş yapılır.
Arşivlenmek istenen sohbet seçilir.
Seçim yapıldıktan sonra çıkan üç çizgi kısmında arşiv alanına tıklanır.
Bu işlemler ile birlikte mesajlar arşivlenmiş olacaktır. Bu sayede ilerleyen zamanlarda yaşanacak sorunlar için önlem alınmış olmaktadır. Böylece mesajların geri getirilmesi kolay ve basit şekilde sağlanabilir.

YouTube video
Yorum yapın