Teknoloji Haberleri

En İyi Oyun Yapma Programları

Ücretsiz Oyun Yapma Programı

En İyi Oyun Yapma Programları; Dijital medyada oyun programları son zamanlarda oldukça fazla araştırılmaktadır. İnternet çağında olduğumuz bu dönemlerde artık kendi oyununu kendin hazırlayabilirsin. Günümüzde yazılım dünyası hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor ve hemen hemen herkes yazılım alanına da meraklı olmaya başladı. Biz de meraklıları için en iyi oyun yapma programlarını paylaşıyoruz.

LOL Bedava RP Kodları (GÜNCEL LİSTE)

En İyi Oyun Yapma Programları

Oyun yapma programlarının bir çoğu oldukça basit ve kullanıcı arayüzü açısından da sevilen bir yapısı vardır. Tabii ki profesyonel oyun tasarımcılar için programların temel özellikleri bazen yetersiz olsa da eğer oyun ve yazılım dünyasına yeni yeni girmeye başladıysanız aşağıdaki programları çok kolay bir şekilde öğrenebilir ve kendi oyununuzu yapabilirsiniz. Ayrıca oyun severler için de bir oyun geliştirmek oldukça önemli olduğu için hemen hemen herkes az da olsa yazılım dünyasına girmeye başlamıştır diyebiliriz.

Örnek vermek gerekirse PUBG Mobile oyununu seven birisi PUBG Mobile Hesap Çalma Uygulaması geliştirerek piyasaya sürebilir veya oyunda daha iyi olmak isteyen bir kişi, oyunun kaynak kodlarını değiştirerek PUBG Mobile Hileleri (Güncel Hileler) yapmak isteyebilir. Oyun geliştirmeye başlayan birisi için bambaşka bir oyun dünyasının kapıları aralanmaya başlar. İster kendi oyununu yapmak iste istersen de En İyi Ücretsiz Oyunlar alarak geliştirmeye başla, aşağıdaki programlardan istediğini kullanabilirsin.

Ücretsiz Oyun Yapma Programı

Ücretsiz oyun yapma programı denince akla pek çok uygulama gelse de özellikle oyun oynamaktan zevk alan kişiler, oynadıkları oyunları geliştirme aşamasında özellikle Unity veya Unreal Engine gibi platformlara yöneliyorlar. Bu platformlar kullanım kolaylığı ve esnek kullanıcı arayüzü sayesinde en bilinen oyun yapma programları arasında yer alıyor. Sen de oyun oynamanın yanı sıra oyun geliştirerek de para kazanmak istersen, aşağıdaki listede mükemmel programları bulabilirsin.

3D Oyun Yapma Programı Ücretsiz

Teknolojinin giderek gelişmesi ve herkesin de teknolojinin sadece kullanıcı tarafında değil, arka planında geliştirici olarak da yer almak istemesi ile birlikte pek çok oyun yapma programı ortaya çıkmaya başladı. Hatta basit oyunlar için bazı platformlar üzerinden oyun yapma sitesi de piyasaya sürülerek kendi oyununu yapmaya başlayabilirsin. Bu platformlar aracığı ile 3D oyun yapma programı, mobil ve pc oyun yapma uygulamalarından istediğini kullanabilirsin.

Üstelik sana sunduğumuz uygulamaların pek çoğunu tamamen ücretsiz olarak indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsin. Oyun yapma programlarından ücretli olan programları da istersen başta ücretsiz versiyonlarını kullanabilir; sonrasında da belli bir kazanca ulaştıktan sonra istediğin zaman satın alabilir veya kazancın üzerinden komisyon ödeyerek kullanmaya devam edebilirsin.

oyun geliştirmek i̇steyenler toplanın: bu programlarla hep beraber oyun  geliştiriyoruz!

Bedava Oyun Yapma Uygulaması

Şimdi de kendi oyununu yapman için en çok kullanılan ve yazılımcılar arasında da önerilen uygulamaların bir listesine bakalım; sonrasında da bu programlar arasından en çok kullanılanlara biraz daha detaylı olarak değinelim. Aşağıdaki listede, dünya üzerinde herkesin erişimine açık olan, en iyi oyun yapma programlarının bir listesi yer alıyor. Bu programlar ile hem oyununu oynayabilir hem de istediğin oyunu geliştirebilirsin.

Ayrıca şunu da belirtmemiz gerekiyor ki buradaki oyun yapma programları üzerinden, hiç kodlama bilmeden de oyun yapabilir veya bir oyunu geliştirebilirsin. Önemli olan programın kullanma mantığını anlaman ve oyununu düzenlemen için gerekli olan özellikleri programa eklemen. Şimdiden kolaylıklar diliyoruz!

PES 2022 Hileleri

Oyun Yapma Programı Mobil

Godot

GDevelop

Stencyl

PC Oyun Yapma Programları

Unity

CopperCube

Armony

Unreal Engine

GameMaker: Studio

Construct 2

Cry Engine

Unity Oyun Yapma Programı

Yıllardır piyasada olan Unity programı, oyun yapma programları arasında en çok bilinen ve en çok kullanılanlardan birisidir. Unity üzerinden hem mobil hem de PC oyunları geliştirebilirsin. Son yıllarda yaptığı geliştirmeler ve sunduğu özellikler sayesinde en popüler oyun yapma programları listesinde ilk sıralarda yer alan Unity, ilk versiyonunu da 2005 yılında piyasaya sürmüştür. Unity üzerinden Android, iOS veya Windows gibi yaklaşık olarak 30 farklı işletim sistemine sahip cihaz için oyun yapma şansını elde edebilirsin.

Dünyanın en popüler oyun yapma uygulaması olarak bilinen Unreal Engine’de bile bulamayacağın kadar geniş bir Asset Store, Unity için kullanılabilir ve çok da mükemmel bir ayrıcalık sunuyor. Asset Store üzerinden geliştireceğin oyun için görsel arayüzler, temalar ve 3D modeller bulabilirsin. Bu modellerin bir kısmı ücretsiz olarak paylaşılırken bir kısmı da ücretli olarak satışa sunulmuştur.

Unity programını kullanmak için C# veya JavaScript yazılım dilleri hakkında biraz bilgi sahibi olman büyük faydana oluyor. Ayrıca C++ kodlama diline kıyasla çok daha kolay bir şekilde öğrenilen bu dilleri kullanmak için ücretsiz online dersler de bulabilirsin.

Godot Engine Oyun Yapma Programı

Godot Engine programı, aslında pek çok konuda sürükle-bırak mantığı ile çalıştığı için oyun yapma programları içerisinde ne kolay kullanıma sahip program diyebiliriz. Godot Engine üzerinden çok kaliteli 2D ve 3D oyunlar geliştirme şansına sahip olabilirsin. Oyun yapma programları denince akla ilk gelen ve özellikle de bu alana yeni geçiş yapmak isteyenlere önerilecek olan ilk programlar arasında yer alıyor. Bu programda da daha çok DGScript yazılım dili kullanılıyor.

En iyi oyun yapma programları arasında yer alan Godot Engine, Windows, MAC, Android, Linux, IOS ve HTML 5 gibi pek çok farklı işletim sistemi ile uyumlu olarak çalışır. Bu sayede kullanım alanı da oldukça yaygındır. Ayrıca tamamen ücretsiz bir oyun yapma programı arıyorsan, sana sunacağımız en iyi seçenek Godot Engine diyebiliriz.

Bazı oyun yapma programları ücretli olup, zamanla oyundan kazandığın paradan belli bir komisyon keserken Godot üzerinden ücretsiz olarak oyun yapabilirsin.

 

Kod Yazmadan Oyun Hazırlayabilir miyiz?

Evet.

Unity Oyun Hazırlamak Ücretli midir?

Ücretsizdir.

Unity Kaç GB Ram Kullanmakta?

6 GB RAM

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu