reklam
Teknoloji Haberleri

Combofix Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Combofix Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Yazılım türlerinden biri olan Combofix hakkında bazı konular merak edilmektedir. İnternet kullanımı yaygınlaştıkça bilgisayarları kötü amaçlı yazılımlardan korumak da önem arz ediyor. Günümüzde kullanılan teknoloji ileri seviyelerde olduğu için, özellikle bilgisayar kullanıcıları sonraki zamanlarda virüs, trojen ya da kötü amaçlı yazılımların kurbanı olabiliyor.

Combofix de bilgisayar kullanıcılarına koruma sağlıyor. Yani bir nevi antivirüs programı diyebiliriz. Peki combofix nedir? Ne işe yere? Nasıl kullanılır? konuları hakkında bilgi verelim.

Combofix Nedir?

Combofix bilgisayarınıza virüs ya da trojan gibi kötü amaçlı yazılımlar tarafından saldırıya uğraması sonucu zarar gördüğünde, bilgisayarınızı temizlemek için kullanılan bir programdır.

Bahsettiğimiz bu kötü amaçlı programlardan combofix tarafından kurtulabilir, bilgisayarınızı temizleyebilirsiniz. Diğer virüs programlarına göre daha ileri seviyede koruma ve temizlik sağlar.

Combofix Ne İşe Yarar?

Combofix kötü amaçlı yazılımların ya da programların bilgisayarınızdan temizlenmesi için kullanılır. Ancak combofixi çalıştırmadan önce bilgisayarınızda virüs programı çalışıyorsa mutlaka virüs programınız kapatmanız gerekiyor.

Size combofix için önerimiz de; bu programı anti virüs programı olarak kullanmayın. Sadece kötü amaçlı program ve yazılımları temizlemek için kullanın.

DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir? (Güncel DNS Adresleri)

Combofix Nasıl Kullanılır?

Combofix nasıl kullanılır? konusu biraz diğer programlara göre farklıdır. Öncelikle programı ilk çalıştırdığınız zaman “ I Agree” düğmesine basın. Mavi bir ekranla karşılaşacaksınız. Temizlik için kendisini hazırladıktan sonra Windows Kayıt Defteri yedeğinin alınmasından sonra temizlemeye başlayacaktır.

Kurtarma Konsolu bilgisayarınızda olmadığı için indirme seçeneği çıkacak. Burada “Yes” butonuna basarak indirmeniz gerekiyor. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli durum, internetinizin açık olmasıdır.

İndirme işlemi gerçekleştiği zaman program bilgisayarınızı taramak için sizden izin isteyecektir. Siz de izin verdikten sonra program çalışmaya başlayacak. Tarama işleminiz bitene kadar bilgisayarınızla herhangi bir işlem yapmayın ve bekleyin. Tarama ve temizlik işlemi bitince program otomatik olarak kapanıp, bilgisayarınız yeniden başlayacaktır. Bilgisayarınız tekrar açıldığında bütün kötü amaçlı yazılımlar ve programlar temizlenmiş olacaktır.

Combofix Çalışmıyor ve Hata Veriyor

Combofix çalışmıyor ve hata veriyorsa mutlaka bilgisayarınızda anti virüs programı devrede olabilir. Kontrol ettikten sonra programı tekrar çalıştırmayı deneyin. Eğer hala hata veriyorsa güncellemesini yapmayı deneyin. Bu da başarılı olmuyorsa programı silip tekrar kurun.

Combofix Benzeri Programlar Nelerdir?

Combofix benzeri programlar nelerdir? Sorusuna yanıt olarak sizlere önerebileceğimiz programlar elbette bulunuyor.

  • Malwarebytes Anti-Malware
  • JUNKWARE REMOVAL TOOL
  • AdwCleaner

Combofix Bilgisayara Zarar Verir Mi

Combofix programı harika etkili bir virüs temizleme programıdır. Ancak çok etkili bir program olmasına karşın Combofix dosyalara bulaşan virüsü dosya ayrımı yapmadan temizlediği için bilgisayarın çökmesine ve mavi ekran oluşmasına neden olur.

Combofix Güvenilir Mi

En etkili virüs temizli programlarından biri olan Combofix güvenilir olmasına karşın nadiren de olsa bilgisayar dosyalarını temizliği için kullanılır. İnternet üzerinden hem etkili hem de güvenilir programlardan biride Combofix programıdır. Combofix kullananlar yaptıkları yorumlarda kesinlikle Combofix kullanılmasını önermişlerdir.

Combofix Virüs Temizler Mi

Combofix bilgisayarınızda virüs, trojan, malware ve casus yazılım gibi kötü amaçlı virüsler varsa temizler. Combofix virüs temizler ve bilgisayarınızı virüs, trojan, malware gibi kötü amaçlı yazılımları bilgisayarınızda siler ve sizi bu tür virüslere karşı korur. Ayrıca bilgisayarınızı yavaşlatan zarar veren durumları ortadan kaldırır. Kesinlikle bilgisayarınızda bulunması gereken antivirüs programlarından biridir.

Combofix virüs temizli programı doğru şekilde kullanılması gerekmektedir. Eğer tam olarak bilginiz yoksa bilgisayarın çökmesine neden olur.

Bilgisayarın Anakart Marka ve Modeli Nasıl Öğrenilir?

Combofix Son Sürüm İndir

Combofix son sürüm indirmek için internet tarayıcınıza combofix son sürüm indir yazdıktan sonra bilinen sitelerden indirmenizi tavsiye ederiz. Aksi takdirde bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlardan temizlemek isterken, virüs bulaştırmayın.

 

Bilgisayarınızda Virüs Var mı Nasıl Anlarsınız?

Eğer bilgisayarınız çok yavaşladıysa ya da kilitleniyor, isteğiniz dışında işlemler yapıyorsa, ekrana farlı görüntüler gelip gidiyorsa virüs etkilerini yaşıyor demeksiniz.

Bilgisayarınıza Virüs Nasıl Bulaşmış Olabilir?

Bilgisayarınızda kötü amaçlı sitelere tıkladıysanız, ele geçirilen herhangi bir siteyi açtıysanız, virüslü e-posta aldıysanız, bilgisayarınıza taktığınız flaş bellek ya da cd virüslü ise bilgisayarına virüs bulaşır.

Virüs Bilgisayarı Yavaşlatır mı?

Evet.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu