Teknoloji Haberleri

Bip Nedir? Kimin? Ücretli Mi? Güvenli Mi?

Bip Nedir? Kimin? Ücretli Mi? Güvenli Mi? Ülkemizde hizmet veren operatörlerin kendi bünyelerine ait farklı uygulamaları bulunmaktadır. Günümüzde de birbirine alternatif olarak birçok uygulama ortaya çıkmıştır. BİP nedir sorusu whatsapp kullanıcı sözleşmesini dayatması sonrası birçok kişi tarafından merak edilen konulardan biri olmuştur. Gizlilik politikasında değişiklik yapan whatsapp artık herkesin tüm bilgilerine ulaşacağı için yerli uygulamalardan biri olan BİP tercih edilmeye başlanmıştır.

Kullanıcı sayısını her gün artıran BİP Turkcell tarafından yerli mühendisler tarafından üretilmiştir. Sizlere bu yazımızda Bip nedir? Bip ücretli mi ve Bip hakkında merak  edilen tüm sorulara cevap vermeye çalışacağım. Sadece Turkcell değil diğer operatörlerinden kullanabileceği bip Vodafone, Türk Telekom ve Bimcell hat sahiplerinin de kullanımına açıktır.

İşte Bip hakkında merak ettikleriniz….

Turkcell Fatura Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur?

Bip Nedir?

Uzun yıllardır ülkemizde ve tüm dünyada en yaygın kullanıma sahip uygulamalardan biri de Whatsapp  uygulaması olmuştur. Ancak Whatsapp, yeni gizlilik sözleşmesinde barındırdığı maddeler çoğu kullanıcısı tarafından kabul edilmemiştir. Bu da Whatsapp uygulamasına alternatif uygulama arayışını artırmıştır.

Bip uygulaması, Whatsapp’ın kullanıcısına sunduğu gizlilik sözleşmesi ardından sadece 24 saat içinde 1 milyonu aşan yeni kullanıcıya ulaşmıştır. Bunun nedeni ise hem Türk uygulaması olmasıdır hem de Whatsapp uygulamasına göre kat kat daha güvenli olmasıdır.

Bip uygulaması Türkcell operatörü tarafından geliştirilen bir uygulama olup,  diğer tüm operatörlerin ücretsiz olarak kullanabileceği bir uygulamadır. Sadece güvenli olması değil, aynı zamanda farklı özellikleri ile de ülkemizde en sevilen uygulamalar arasına adını yazdırmayı başarmıştır. Hangi operatörde olursanız, olun bu uygulamayı ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Turkcell Bip Kazan Kazan Nedir? Nasıl Yapılır? 1 GB Hediye İnternet

Bip Kimin? Bip Yerli Mi?

Whatsapp, uygulaması pek çok Avrupa ülkesinde gizliliği kontrol altına alınmış bir uygulama özelliği taşırken, Türk kullanıcısına sunduğu gizlilik sözleşmesini etik bulmayan kişiler artık Türk yapımı bir uygulama kullanmak istemektedirler. Dolayısı ile bip kimin? Soruları bu bağlamda çok sık bir şekilde sorulmaktadır. Bip, Türkcell firmasının bir uygulamasıdır. İlk çıktığı zamanlarda sadece kendi müşterilerine ücretsiz mesajlaşma olanağı tanırken, artık diğer operatörler için de ücretsiz bir kullanım sağlamaktadır. Üstelik kullanıcı gizliliği için de önemli bir yere sahiptir. Yani Türk ürünü olan bu uygulama ile tüm verileriniz ve mesajlarınız gizli tutulur. Asla üçüncü kişilerle paylaşımı yapılmaz. Bu yönde Türkcell genel müdürü bir açıklamada bulunmuştur.

Murat Erkan’ın açıklamasına göre;

“Günümüzde kullanıcıların en çok önem verdiği konuların başında kişisel verilerinin güvenliği geliyor. Turkcell olarak bugüne kadar tüm teknolojik altyapımızı ve bilgi birikimimizi müşterilerimizin güvenliğini sağlamak için kullandık. Bugün BiP üzerinden gelen tüm verileri, Türkiye’deki veri merkezlerimizde güvenle saklıyoruz. BiP uygulaması her geçen gün eklenen yeni özellikleriyle daha da gelişiyor. Mobil cihazların yanı sıra internet tarayıcıları üzerinden bilgisayarlarla sesli ve görüntülü görüşme imkânı sunan BiP, yeni masaüstü uygulaması ile artık tarayıcı bağımsız olarak da çalışıyor. Tüm PC ve Mac bilgisayarlara kurulabilen BiP Web masaüstü uygulaması sayesinde cep telefonu yanınızda olmasa bile iletişim kesintisiz sürdürülebiliyor. BiP ile banka hesap bilgilerine gerek duymadan, sadece telefon numarası ile para transferi yapılabiliyor.”

Bu uygulamanın ne kadar güvenli olduğu anlaşılıyor.

Bip İndir Ücretsiz

Whatsapp, uygulamasını artık kullanmak istemeyen kişiler ilk olarak bip uygulamasını kullanmak ve deneyim etmek istemektedir. Ama bip uygulamasını daha önce hiç kullanmayan kişiler, bip nasıl indirilir? Sorusunu sıkça sormaktadır.

Bip kullanacak kişiler uygulamayı, google play üzerinden ve app store üzerinden bip indir seçenekleri ile kolayca kurabilirler. Uygulamayı indiren kişiler, program üzerinden yönergeleri takip ederek kullanılır hale getirebilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR>>>> Bip Vodafone ve Türk Telekom Kullanabilir Mi

Bip Uygulaması Özellikleri Nelerdir?

Bip uygulaması esasen Whatsapp uygulamasına göre her açıdan daha avantajlıdır. Bip uygulaması kullanacak olan kişilerin bilmesi gereken bazı özellikleri ise;

 • Mesajlaşma yapabilirsiniz.
 • Bip uygulamasında sesli arama özelliği mevcuttur.
 • Arşı tarafa fotoğraf gönderebilir ve karşı taraftan fotoğraf kabul edebilirsiniz.
 • Uygumla üzerinden Video gönderimi yapabilir ve yine video alabilirsiniz.
 • Bip uygulamasının en sevilen özelliklerinden biri belge gönderiminin yapılabilmesidir.
 • Sesli mesaj imkanı da mevcuttur.
 • Mevcut konumunuzu karşı taraf ile paylaşabilir ve arkadaşlarınızın gönderdiği konumlara erişebilirsiniz.
 • Bip uygulamasını cep telefonlarınıza yükleyerek kullanabileceğiniz gibi bilgisayarınızdan da kullanabilirsiniz. yani telefonunuz kapalı olsa bile web üzerinden kullanım yapabilirsiniz.
 • Özellikle online olarak çalışan kişiler bip üzerinden toplantılarını yapabilir.
 • Telefon numarası gizle özelliği de mevcuttur. yani telefon numaranızı göstermek zorunda kalmadan binlerce kişi ile görüşme sağlayabilirsiniz.
 • Bip sadece bir sohbet platformu özelliği dışında eğlence, sosyal yaşam ve diğer popüler konulara ulaşma özelileri de mevcuttur.
 • Eğlenceli çıkartmalar ve mesajlar mevcuttur.
 • İstediğiniz kişiyi ücretsiz şekilde arayabilirsiniz.
 • Görüntülü görüşme mevcuttur. görüntülü görüşmelerde 10 kişiye kadar aynı anda farklı kişileri görüşmeye dahil edebilirsiniz.
 • Gurup mesajlaşmaları uygulamada mevcuttur.
 • Farklı dillerde çeviri yapabiliyor. Yani dünyanın her yerinden farklı dillerde sohbet etmek mümkündür.
 • Acil butonu bu uygulama üzerinde mevcuttur.
 • Bip uygulamasının en iyi yanı kesinlikle gizlilik ilkelerine göre kullanıcısının bilgilerini diğer kişilerle paylaşmamasıdır.
 • Şimdiden 1 milyon kullanıcıyı aşan bip ayrıca milli savunma bakanlığı tarafında da kullanılmaya başlanmıştır. Milli savunma bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre artık gazeteciler ile Whatsapp üzerinden yapılan görüşmeler, bip üzerinden yapılacağı bildirilmektedir.

bip güvenli mi, bip kimin

Bip Ücretli Mi?

Bip ücretli mi? Bip uygulaması ücretsiz bir uygulamadır. Akıllı telefon kullanan herkes bip uygulamasını ücretsiz bir şekilde cep telefonlarına indirip, kullanabilir. Türkcell tarafından geliştirilen bu uygulama için aylık ya da yıllık bir ücret talebi yapılmaz. İnternetin olduğu her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca bip uygulaması telefonunuza ücretsiz bir şekilde kurabilirsiniz. Telefonda olduğu gibi masa üstü için de kesinlikle bir ücret ödemesi yapmadan kullanabilirsiniz.

Bip Güvenli Mi?

Whatsapp sözleşmesinde yer alan gizlilik ilkeleri pek çok kişide tedirginliklerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. yeni bir konuşma mekanı arayan kişiler ise artık eskisine göre daha tedbirli olarak hareket etmek istemektedir. Dolayısı ile bip uygulaması güvenli mi? sorusu da sık sorulan soruların en başında gelir. Bip uygulaması son derece güvenli bir uygulamadır. Hatta milli savunma bakanlığı da artık gazeteciler ile olan iletişimlerinde bip kullanmaya karar verdiklerini açıklamışlardır. Siz de bip uygulamasını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ayrıca tanımadığınız kişiler ile görüşme yapacağınız zaman telefon numaranızı vermek zorunda değilsiniz.

Bip Gurup Kurmak Mümkün Mü?

Bip gurup kurmak, tıpkı Whatsapp uygulamasında olduğu gibi kolaylıkla yapılabilir. Gerek aile gurubu, iş arkadaşları grubu, eğitim gurupları ve kendi istediğiniz gurupları dilediğiniz kadar kurabilirsiniz. Gurup görüşmelerinde yazılı olarak mesajlaşabileceğiniz gibi görüntülü olarak ta görüşmelerinizi sürdürebilirsiniz.

Bip Mi Telegram Mı?

Artık Whatsapp uygulamasını kullanmak istemeyen pek çok kişi en popüler iki uygulama arasında kararsız kalmıştır. Dolayısı ile bip mi telegram mı? Soruları adeta gündeme oturmuştur. Telegram da tıpkı bip uygulaması gibi son derece güvenli bir uygulamadır.

Telegram Rus yazılımcı tarafından 2013 yılında kullanıcısına sunulmuştur. Güvenli olduğu için gündemde yeniden yer edinmeyi başarmıştır. Telegram uygulaması da oldukça güvenlidir. Ancak tercih burada tamamen kullanıcıya kalmıştır. Dolayısı ile kendiniz için en uygun hangi uygulama daha avantajlı olacaksa tercihinizi ona göre yapabilirsiniz.  Yine sohbet uygulaması seçerken yerli bir uygulama olma özelliğini tercih edebilir ve arkadaşlarınız en çok hangi uygulamayı tercih ediyorsa siz de telefonunuza o uygulamayı indirebilirsiniz.

Bip Bilgisayara Nasıl İndirilir

Telefonunuzdan aktif olarak kullandığınız Bip uygulamasını dilerseniz masaüstü yada dizüstü bilgisayardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bip bilgisayarda kullanmak için;

 • İlk olarak https://web.bip.com/login adresini bilgisayardan açın
 • Telefonunuzda bil uygulamasını açın
 • BiP Menü’den Profil > BiP WEB adımına gidin
 • Sağ bölümde gördüğünüz QR kodunu BiP’ten okutun

Yukarıda işlemleri sırası ile yaparak web bip sayfasına giriş yapabilirsiniz.

Bip Durum Paylaşım Var Mı

Bip uygulaması üzerinden durum paylaşımı var mı sorusuna cevap vermek gerekirse şimdilik durum paylaşımı yapılamamaktadır. Ancak yeni gelecek güncelleme ile beraber durum paylaşımı yapılacağı açıklandı. Bip’de şimdilik acil durumlarda durum paylaşımı yapılmaktadır.

Bip Son Görülme Var Mı

Bip’de son görülme özelliği uzun zamandır bulunmaktadır. Bip uygulaması üzerinden son görülme ayarlarını dilediğiniz zaman kapatıp açabilirsiniz. Profil> Ayarlar> Sohbet Ayarları ve Son Görülme adımlarını takip ederek ister son görülmeyi açabilir isterseniz kapatabilirsiniz.

Ayrıca Bip’de okundu ayarlarını aynı şekilde dilediğiniz zaman kapatmanız mümkün. Bip okundu bilgisini açıp ya da kapatmak için Profil> Ayarlar> Sohbet Ayarları ve  Okundu Bilgisi linkine tıklayarak açıp kapatmanız mümkün.

Bip Fotoğraf Gönderme Sorunu

Bir dönem bir çok kişi Bip fotoğraf gönderme sorunu yaşamaktaydı. Yapılan güncellemeler ile artık Bip üzerinden fotoğraf ve video atmak için her hangi bir sorun bulunmaktadır. Eğer halen Bip fotoğraf gönderemiyorum ve Bip video gönderemiyorum diyorsanız BİP uygulamasına giriş yaparak Ayarlar – > izinler-> BİP uygulama galeri ve ses izin ayarlarını düzenleyerek sorunu halledebilirsiniz.

Bip Hangi Ülkeye Ait

Bip uygulaması hangi ülkeye ait sorusu çok fazla kişi tarafından merak edilen konulardan birdir. Tamamen Türk mühendisleri tarafından geliştirilen Bip yerli ve milli uygulamalardan biridir. Turkcell tarafından desteklenen bip ücretsiz olarak tüm operatörlerin kullanımına açıktır.

Bip’de Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Bip’de bir kişi tarafından engellendiğiniz anlamanın yolu oldukça kolaydır. Bip’de engellendiğimi anlamanın yolu karşı tarafa mesaj, video, fotoğraf ve ses kaydı attığınızda karşı tarafa ulaşamaz yani iki tık asla olmaz. Eğer attığınız mesaj tek tık olarak kalıyorsa bu sizin engellendiğiniz anlamına gelir. Ayrıca sesli ve görüntülü arama özelliğinden engellendiğiniz için yararlanmazsınız.

 

BİP Uygulamasının Operatöre Göre Ücret Farkı Var mı?

BİP uygulaması tüm operatörler için ücretsiz sağlanan bir uygulamadır.

Whatsapp gibi Bipde de Son Görülme Var mı?

Ücretsiz anlık mesajlaşma imkanı sağlayan BİP de Whatsapp gibi son görülme özelliği olan bir uygulamadır.

BİP Nedir?

Anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama imkanları tanıyan bir uygulamadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu