Bimcell

Bimcell Fatura Ödenmezse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır?

Bimcell Fatura Ödenmezse Ne Olur? Bimcell faturalı ya da faturasız hat kullanıcıları için bilgilendirmelerimize devam ediyoruz… Bugün

Faturalı hat sahiplerinin merak ettiği konulardan birisini daha sizler için ele aldık… Bimcell faturalı hat sahibi olan kişiler, bazen faturalarını ödemekte gecikebiliyor. Faturaların son ödeme tarihi ile ilgili hatırlatmalar ve gereken bilgilendirmeler Bimcell tarafından abonelerine e-mail ve SMS ile iletilmektedir. Eğer sizler de faturanızı size bildirilmiş olan son ödeme gününde ödemezseniz, Bimcell bu konuda nasıl bir yol izliyor size ayrıntılı bir şekilde aktaracağız.

Özellikle bütün dünyayı etkisi altına alan salgından dolayı işsizliğin, ekonomik birtakım sıkıntıların, yaşanmakta olduğu bu dönemde Bimcell faturasını ödememiş olan aboneler, eğer Bimcell faturası ödenmezse ne olur sorusunun cevabını arıyor. Bimcell faturası son ödeme tarihinde ödenmezse kaç gün içerisinde kullanıma kapatılır? Son ödeme tarihi geçerse ne olur? Hat kapandıktan sonra yeniden açabilmek için ceza ödenir mi?

BİMcell Faturalı ve Faturasız Tarifeler ve Paketler

Bimcell Faturanın Son Ödeme Günü Geçerse Ne Olur?

Bimcell faturanın gönderildiği tarih ile son ödeme tarihi arasında yaklaşık 10 – 15 gün bulunmaktadır. Son ödeme günü gelene kadar herhangi bir kısıtlama yaşamazsınız. Size sunulan bütün hizmetlerden faturanın son ödeme tarihine kadar yararlanmaya devam edersiniz.

Bimcell faturalı hat kullanmakta olan müşteriler, eğer faturalarını son ödeme gününde ödemezlerse Bimcell tarafından ilgili kullanıcıya faturanın ödenmediğine dair bir bilgilendirme mesajı gönderilmektedir. Eğer bu bilgilendirme mesajından sonra da kullanıcı ödemesini yapmazsa, hat kullanımı kısıtlanır. Genel olarak paket kullanımları böyle bir durum söz konusu olduğunda kullanıma kapatılır.

Bimcell Fatura Ödenmezse Ne Olur? Kaç Gün İçerisinde Kapanır?

Faturasının son ödeme tarihi geçmiş olan Bimcell kullanıcılarının hattı kullanıma 1 hafta içerisinde kapatılmaktadır. Hattınızı hiçbir şekilde kullanamadığınız gibi arayan kişiler de size ulaşamayacaklardır. Eğer fatura ödemenizi hattınız kapandıktan sonra da yapmazsanız, Bimcell tarafından fatura borcunuz nedeniyle icraya verilebilirsiniz.

Bimcell Kalan Kullanım Sorgulama ve Öğrenme

Bimcell Faturalı Hattım Kapanırsa Ceza Öder Miyim?

Ocak ayından itibaren son ödeme tarihi geçmiş olan faturalara, gecikme faizi olarak aylık %1,6 oranında, günlük ise %0,0533 oranında faiz uygulanmaktadır.

Eğer borcunuz nedeniyle Bimcell faturalı hattınız kullanıma kapatılmışsa, sizlerden açma kapama ücreti olarak 35 TL talep edilecektir. Bimcell açma kapama ücreti faturanıza yansıtılarak alınmaktadır.

 

Bimcell Hattını Nereden Alabilirim?

Bimcell hattını size yakın herhangi bir BİM mağazasından alabilirsiniz.

Bimcell Fatura Ödeme Hat Kapandıktan Sonra da Yapılmazsa Ne Olur?

Bimcell fatura ödeme tarihinizi geçirdiyseniz ve verilen ek süre içerisinde de ödeme yapmadıysanız hattınız kapatılır. Bundan sonra -ki süreç ise yasal olarak yapılan işlemlerle devam eder.

Bimcell Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşabilirim?

444 4 551 numaralı hat üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu