reklam
Teknoloji Haberleri

Bigo Live Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bigo Live Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Bigo Live Nedir? Nasıl Kullanılır?; Güncel merak edilen konuları sizler için ele almaya ve son bilgileri sizlere sunmaya devam ediyoruz… Canlı yayın platformundan biri olan Bigo Live son zamanlarda ilgi odağı olmuştur. Sizin için hazırladığımız bu yazımızda “Bigo Live Nedir?” ve “Bigo Live Nasıl Kullanılır?” diye merak edenler için tüm soruları cevaplıyoruz. Bigo Live, son zamanlarda popülerliği giderek artan bir canlı yayın ve sohbet uygulamasıdır.

GTA 5 Bedava Hesap

Bigo Live

Bu uygulama üzerinden ister kendinizi bir canlı yayın başlatabilir isterseniz de bir başkasının başlattığı canlı yayına izleyici olarak katılabilirsiniz. Uygulama üzerinden başkalarının başlattığı canlı yayınlarda, popüler olan oyunları da izleme şansına sahip oluyorsunuz. Dilerseniz de arkadaş grubunuzu da davet ederek online olarak sohbet edebilir, uygulama üzerinden vlog çekebilir ve çeşitli videoları izleyebilirsiniz. Gelin şimdi “Bigo Live nasıl kullanılır?” ve “Bigo Live’de canlı yayın nasıl başlatılır?” beraber bakalım.

Bedava Xbox Live Hesapları

Bigo Live Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Bigo Live uygulamasını cep telefonunuza indirme ve sonrasında da oturum açarak kullanabileceğiniz özellikler için şu adımları takip edebilirsiniz:

 1. Cep telefonunuzun uygulama mağazasının arama bölümüne “Bigo Live” yazarak resmi uygulamayı indirin ve kurulum işlemini tamamlayın.
 2. Uygulamayı açtıktan sonra Facebook, Google veya Twitter hesabınızı kullanarak hesap açabilir ya da cep telefon numaranızı kullanarak yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.
 3. Eğer telefon numaranızı kullanarak hesap oluşturmak isterseniz, cep telefonunuza kısa mesaj ile bir doğrulama kodu geliyor. Bu kodu ekrandaki alana girerek doğruladıktan sonra “Kayıt ol” butonuna tıklayarak hesabınızı kolayca oluşturabilirsiniz.
 4. Hesap bilgilerinizi doldurmanız için de:
  • Uygulama içerisinde kullanmak istediğiniz fotoğrafı,
  • Kullanıcı adınızı,
  • Cinsiyetinizi ve
  • Doğum tarihinizi belirtiyorsunuz.
  • Uygulamayı kullanacağınız ülke bilgisi ise otomatik olarak dolduruluyor.
  • Eğer isterseniz de ekranın sağ üst kısmındaki “Atla” butonuna tıklayarak bu adımları hızlıca geçebilirsiniz.

Bu adımları tamamladıktan sonra Bigo Live hesap açma işlemini tamamlamış oluyorsunuz. Bundan sonraki adımda ise uygulama içeriğinin nasıl kullanabileceğini anlatıyoruz. Vakit kaybetmeden uygulama içeriğini gelin beraber inceleyelim.

bigo live -canlı yayın, sohbet - google play'de uygulamalar

Bigo Live Nasıl Kullanılır?

Uygulama içerisinde oturum açtıktan sonra ana sayfaya geldiğiniz zaman, ekranın üst kısmında;

 • Yakındaki
 • Popüler
 • Parti
 • Oyun
 • PK
 • Tarih ve
 • Dünya seçeneklerini görebilirsiniz.

Buradaki seçenekler üzerinden istediğiniz gibi bir canlı yayına katılabilir veya bir sohbet başlatabilirsiniz. Şimdi bu menüleri inceleyelim.

Yakındaki seçeneğine tıkladığınız zaman, uygulama otomatik olarak sizin konum bilginizi algılıyor ve sizin yakınınızdaki diğer kullanıcıları size gösteriyor.

Popüler seçeneğine tıkladığınız zaman da uygulamayı aktif olarak kullanan ve diğer kullanıcılar tarafından da beğenilen popüler yayıncıları izleme şansına sahip olacaksınız. Bu menü üzerinden isterseniz aktif olan canlı yayınlara da katılma şansına sahipsiniz.

Parti seçeneğine seçtiğiniz zaman da yine uygulamada aktif olan canlı yayın kullanıcılarını görebilir ve buradan kendi seçtiğiniz partilere katılabilirsiniz.

Oyun seçeneğini seçtiğiniz zaman da oyun oynarken canlı yayın başlatan kullanıcıları görebilirsiniz. Burada sevdiğiniz ve takip ettiğiniz oyunlar var ise istediğiniz kullanıcının canlı yayınına katılabilirsiniz.

PK seçeneğine tıkladığınız zaman, diğer kullanıcılar tarafından kaydedilmiş ve popüler olan eğlenceli videolara erişebilir, dilediğinizi izleyebilirsiniz.

Tarih seçeneğini seçtiğinizde, diğer kullanıcılar tarafından oluşturulmuş olan buluşma lobisi ve buluşma sahiplerini görebilir, buradaki görüntülü sohbetleri ve canlı yayınlardan merak ettiğinizi görebilirsiniz.

Dünya seçeneğine gittiğiniz zaman ise ülkelere göre başlatılan canlı yayınları görerek, isterseniz farklı ülkelerde yaşayan kişilerin başlattığı canlı yayınlara da katılma şansına sahip olabilirsiniz. Bu menü içerisindeki Daha fazla seçeneğini seçtiğiniz zaman da dünya üzerindeki canlı yayın olan ülkeler arasından istediğinizi seçebilir ve dünya çapında popüler olan canlı yayınları görebilirsiniz.

Clash of Clans Bedava Hesaplar (Güncel Liste)

Bigo Live Canlı Yayın Nasıl Başlatılır?

Bigo Live canlı yayın başlatmak ve canlı yayın özelliklerini kullanmak için şu adımları takip edebilirsiniz:

 1. Ana ekran üzerine geldiğiniz zaman, ekranın at tarafından görülen, fotoğraf çekme butonu gibi olan büyük simgeye tıklayın.
 2. Canlı yayınınız başlamadan önce “Tag seç” yazısına dokunun. Burada karşınıza çıkacak olan türler arasından “star, travel, dancing ..” vb tag’lar arasından istediğiniz tag’ı seçin.
 3. Tag seçiminizi yaptıktan sonra, hem başka kullanıcıların ne için canlı yayın açtığınızı bilmesi hem de sizin yapacağınız türde bir yayına katılmak isteyen kişilerin daha kolay ulaşması ve izleyici sayınızı artırması için canlı yayınınıza bir başlık ekleyin.
 4. Bu adımları tamamladıktan sonra ise “Canlı yayına geç” butonuna tıkladıktan sonra yayınınızı başlatmış oluyorsunuz.
 5. Dilerseniz, başlattığınız bu canlı yayına daha çok kullanıcı çekmek için yayınınızı, Twitter hesabınızdan da kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Yayın sırasında kullanabileceğiniz özelliklere bakmak gerekirse de;

Kilit simgesine tıkladığınız zaman, özel sohbet odası başlatırsınız ve bu odaya sadece davetli olan kişilerin katılmasını sağlayabilir, diğer kullanıcıların gelmesini engelleyebilirsiniz.

Çoklu konuk yayın butonuna tıkladığınız zaman aynı anda birden fazla canlı yayın başlatmış olursunuz.

Yıldız ifadesine bastığınız zaman ise diğer canlı yayınlara yorum yapabilir ve istediğiniz yorumları beğenebilirsiniz.

Profil butonuna tıkladığınız zaman karşınıza “gönderilerim, mesajlar, aile, fan grubu, faaliyetler, seviye ayarlar” gibi seçenekler görünüyor. Bu seçeneklerde ise;

Gönderilerim seçeneği üzerinden, daha önce yayınladığınız gönderileri görebilirsiniz.

Mesajlar seçeneğini seçerseniz de online olan kişileri görebilir ve bu kişilerden istediğinize mesaj atabilirsiniz.

Fan grubu seçeneğine gittiğiniz zaman ise katıldığınız hayran gruplarını görme şansına sahip olacaksınız.

Seviye seçeneği de Bigo Live hesabınızın seviyesini size gösteriyor. Uygulamayı yeni kullanmaya başladığınız zaman 1. seviyeden başlayarak, canlı yayınlar yaptığınız, yorumlar aldığınız ve diğer kullanıcılar ile etkileşime geçerek uygulama üzerinde daha aktif olduğunuz sürece bu seviyenizi artırabilirsiniz.

Ayarlar seçeneği üzerinden de bildirimler, gizlilik ve hesap ayarlarınız hakkında güncelleme yapabilir, uygulamadaki engellediğiniz kişileri görebilir, video kalitelerini HD, SD olmak üzere değiştirebilir veya isterseniz de hesabınızdan çıkış yapabilirsiniz.

Ayrıca bakınız:

Bedava İnternet Kazan – Bedava İnternet Veren Uygulamalar 

Bedava Exxen Hesapları

Netflix Bedava Premium Hesaplar (Güncel Liste)

 

Bigo Live Hesabını Kalıcı Olarak Nasıl Silebilirim?

Hesap ayarları kısmından hesabı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Bigo Live Hesabı Para Kazandırır mı?

Yayın yapan insanlara para kazandıran bir uygulamadır.

Bigo Live Canlı Yayın Yapmanın Yaş Sınırı Nedir?

18 yaşından küçüklere izin verilmez.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu