reklam
Bedava Hesap

Bedava Microsoft Azure Hesapları

Ücretsiz Azure Hesabı

Bedava Microsoft Azure Hesapları; Günümüzde hemen hemen her işlem için online yolları kullanmaya başladık. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte insanların online kanal kullanımları da artmıştır diyebiliriz. Firmaların, online kanalları daha aktif bir şekilde kullanmaya başlaması ile Microsoft Azure kullanımı artmaya başladı. Bulut tabanlı veri paylaşım sistemi olan Azure kullanabilmen için bedava Microsoft Azure hesapları seninle paylaşıyoruz.

Metin2 Bedava Hesaplar

Bedava Microsoft Azure Hesapları

Microsoft’un ürün ailesine katarak, Open Source yani açık kodlu bir şekilde paylaştığı Microsoft Azure ile teknolojik gelişmelere destek olmak isteniyor. Teknoloji haberleri şu anda, dünya çapında yaklaşık olarak 54 Küresel Azure Bölgesinde sunucu hizmetleri çalışarak destek sağlanıyor. Bununla birlikte 100’den fazla sayıda uçtan uca hizmet sağlayıcılığının yanında da üretkenliği desteklemeye devam ediyor.

Azure platformu, kullandıkça öde sistemi üzerine kurulmuş olan bir yapıya sahip olmasına rağmen yine de bu ücretlerden kaçınmak isteyenler için bedava Microsoft Azure hesaplarını seninle paylaşıyor; istersen de bedava Microsoft Azure hesabı açmak için yapman gerekenleri adım adım anlatıyoruz. Ayrıca Azure benzeri bir Microsoft hizmeti olan Microsoft Teams Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı ziyaret edebilirsin.

Microsoft Azure Fiyatı Ne Kadar?

Microsoft Azure üyeliğin başlattıktan sonra eğer aldığın hizmetleri durdurursan, tarafına herhangi bir ücret yansıtılmıyor, çünkü Microsoft Azure Kullandıkça Öde sistemi olduğu için kullanmadığın zaman ücret ödemene gerek yok. Ancak bu durumu oturumu kapatıp çıkmak şeklinde değil, bir süreliğine Azure kullanmayacağını bildirmen gerekiyor.

Senin için bedava Microsoft Azure hesapları açtıktan sonra hangi hizmete ne kadar ödeyeceğini anlatıyoruz:

1 aylık kullanım için yaklaşık olarak sana hediye edilen 800 ₺ kredi ile hesabını kullanmaya başlayarak Microsoft Azure’un bütün ücretli ürünlerini test edebilirsin. Ayrıca Azure’un ücretsiz hizmetleri olan 10 adet web, mobile ya da API açma şansını da elde ediyorsun.

12 aylık kullanım için ise 750 saat Linux ve Windows sanal makinelerini kullanım hakkı sana veriliyor. Bununla birlikte yönetimi tamamen senin elinde olan 2 adet 64GB disk kullanım hakkı da veriliyor. 12 aylık kullanım alarak, 5GB Blob Storage alanı, 5GB File Storage alanı ve 250GB da Sql Server Database kullanım alanı senin olmuş oluyor. Bunlarla birlikte 5GB Azure Cosmos Database kullanımı ve 15GB Bandwith kullanım hakkı da hesabına tanımlanıyor.

azure'da windows10 sanal makine oluşturma - siberdinc

Ücretsiz Microsoft Azure Hizmetleri Neler?

Azure hesabı açtıktan sonra her zaman ücretsiz bir şekilde kullanım hakkı verilen Microsoft Azure hizmetlerinden de kısaca bahsedelim. Bedava Microsoft Azure hesaplarından birisine sahip olduktan sonra aylık olarak 1.000.000 adet sorgu yapma imkanı sana veriliyor. Bununla birlikte aylık 100.000 adet Event Grid operasyonu yapabilir ve Azure Kubernates Service’i de tamamen ücretsiz bir şekilde kullanma şansı yakalayabilirsin.

Ayrıca Yapay Zeka ve makine öğrenmesini test edebilmek için, tam olarak 30.000 kere Face API işlemi yapma hakkı veriliyor. Devtest Labs ve Azure Active Directory hizmetlerini de tamamen ücretsiz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsin. Diğer ücretsiz servisleri de sıralayacak olursk Service Fabric, Güvenlik Merkezi, Azure Advisor ve Azure Load Balancer hizmetlerinden de ücretsiz olarak yararlanma hakkına sahip oluyorsun.

Bedava Microsoft Azure hesapları ile kullanabileceğin ücretsiz hizmetler saymakla bitmiyor. Azure Devops’u, ister 5 kullanıcı ile sınırlı olarak, sınırsız sayıda git reposu oluşturmak için kullanabilirsin. Data Factory hizmetinden de yine 5 adet ile sınırlı olarak yararlanabilirsin.

1.000.000 adet ile sınırlı olarak Notification Hubs hizmetinden, 2.000.000 karakter ile sınırlı olarak da Translator ve Metin Tanıma API’si hizmetinden yararlanma şansı veriliyor. Microsoft Azure bedava hesabına giriş yaptıktan sonra 50 adet ücretsiz Sanal Ağ oluşturabilir, veri dışarı aktarımını 5GB bandwidth ile sınırlı olarak kullanabilirsin.

Visual Studio Code’u tamamen ücretsiz olarak kullanabilir ve Machine Learning Server: R ve Python dilleri istenilen platformda ücretsiz olarak iletişim kurma şansına sahip olabilirsin. Son olarak da Sql Server 2017 Developer Sürümünü de ücretsiz olarak kullanabilirsin. Burada verilen limitlerin aşılması durumunda ise kullanım ücreti ödemeye başlarsınız. Ayrıca belirtilen değerlerin, servislerin ve kullanmanız için hesabına tanımlanan limitlerin üretici tarafından değişiklik yapma hakkı olduğunu da hatırlatalım.

Bedava Pepsi Şifreleri Hilesi (Güncel Yeni Pepsi Kodları)

Ücretsiz Microsoft Azure Hesabı Nasıl Oluştururum?

Senin için hazırladığımız ücretsiz Microsoft Azure hesaplarını paylaşmadan önce, kısaca Microsoft Azure hesabı oluşturmak için neler yapman gerekiyor ve hesabın özellikleri neler onlara göz atalım. Öncelikli olarak bir Azure hesabı açtığınız zaman, deneme amacıyla hesabına 1125 TL’lik bir hediye bakiye veriliyor. Bu hediye bakiyeyi kullanarak vds ve vps açarak kullanma imkanın var.

Ayrıca web sitesi kurulumu için bir host hizmeti de alabilirsin. Ancak bunu gerçekleştirmek için ilk önce sunucu oluşturma ve kurulum gibi bilgileri de bilmen gerekiyor. Çoğu kanal üzerinden, ücretli bir şekilde satılan Azure hesaplarını, oldukça kolay bir şekilde ve ücretsiz olarak, sadece bir adet cep telefonu ve bir tane de kredi kartıyla kendin de oluşturabilirsin.

Bunun için ilk önce bir Microsoft mail hesabının olması gerekiyor. Yani outlook.com, outlook.com.tr veya hotmail.com uzantılı bir mail adresinin olması gerekiyor. Eğer bu şekilde bir mail adresin yok ise Microsoft resmi web sitesine giderek hemen, ücretsiz bir şekilde mail adresi alabilirsin.

Ücretsiz Microsoft Azure Hesabı Oluşturma

Microsoft Azure hesabı açacağın linke gitmen gerekiyor. Ücretsiz bir “Azure denemesiyle başlayın” butonuna tıklayarak hesap açma sayfasına ilerleyebilirsin. Mail adresi kısmına, hali hazırda var olan Microsoft hesabının adresini yazman ve isim ile soyisim kısmını da doğru bir şekilde doldurman gerekiyor. Ardından, senden bir kredi kartı bilgisi istiyor. İstersen Bedava Kredi Kartı Numaraları ile şansını deneyebilirsin.

Kredi kartı bilgilerini de girdikten sonra, telefonla kimlik doğrulama yapman gerekiyor. Bunun için cep telefonuna gelecek kodu ekrandaki alana girebilirsin. Ardından da son olarak Şartlar ve Koşulları onaylayarak, ücretsiz Microsoft Azure hesaplarından birisini oluşturmuş oluyorsun. İstersen de aşağıdaki hazır hesaplardan birisini alarak hemen kullanmaya başlayabilirsin.

[email protected] mikazure51

[email protected] freeazurenowlogin

[email protected] 96322146Ab

[email protected] 4125ABcDr

[email protected] aglarimGesi851r

[email protected] coksicakaqyabune12

[email protected] cekilenperdelergiz

[email protected] PatronPlatste4

[email protected] gargamelsirinler3141

[email protected] 79654PuTr2

 

Microsoft Azure Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Hesabı silmek için abonelikler sayfasından aboneliği seçerek genel bakış kısmından aboneliği sil sekmesini seçerek silebilirsiniz.

Microsoft Azure Hesabı Kaç Günde Kapanır?

Aboneliğinizi bitirdikten 90 gün sonra hesabınız silinir.

Microsoft Azure Ücretli mi?

Hayır, tamamen ücretsizdir.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu