Turkcell

Askercell Nedir? Paketleri ve Askercell Hat Fiyatları

Askercell Nedir? Paketleri ve Askercell Hat Fiyatları; Turkcell hatlarından biri olan Askercell’in paketleri merak edilmektedir. Turkcell her kesime uygun paketleriyle gündemde iken bu defa askerler için Askercell hat imkanı ile gündeme gelmiştir. Vatani görevini yapan askerlerin daha önceleri cep telefonu ile görüşme yapmaları yasaktı.  Askerde cep telefonu kullanmak suç olduğu için bir çok asker bu konuda ceza almaktaydı. 2015 yılında Genelkurmay Başkanlı ve Turkcell arasında yapılan anlaşma ile beraber artık vatani görevini yapan askerler Askercell hattı alarak kullanmalarına olanak tanınmaktadır.

Asker gidecek olan kişinin belirlediği numaraları aramasına olanak veren askercell  08:00 – 18:00 arasında konuşmaya kapatılır. Sadece sizin belirleyeceğiniz  5’i yurt içi mobil, 2’si sabit ya da yurt dışı hat olmak üzere en fazla 7 numara ile akşam saat 18:00 sonra sabah 08:00 kadar konuşabilirsiniz.

Özellikle acemi birliklerinde yaşanan telefon yoğunluğunu önlemek askerlerin sevdikleri ile ücretsiz konuşmasına olanak veren askercell sadece Turkcell müşterilerinin kullanımına açıktır.

Askercell nedir? Askercell nasıl alınır? Asker hat fiyatları ve Askercell hat zorunlumu sorularına cevap vermeye çalışacağım. Ayrıca sıkça sorulan sorulardan biri olan askercell hattı dinleniyor mu sorusuna bu yazımızda cevap vermeye çalışacağım.

Askercell Nedir?

Asker hattı Turkcell ve Genelkurmay Başkanlığının ortak çalışması ile oluşturulan hizmetlerden biridir. Sadece faturasız hat olarak sunulan askercell belirlenen numaralar haricinde arama yada mesaj atma hizmeti askerlik boyunca kapatılır.

Hafta için mesai saatlerinde çalışmayan asker hattı sadece akşam 18:00 dan sonra sabah 08:00 saatine kadar ve hafta sonu açıktır. Faturasız olarak sunulan askercell iptal edilmediği sürece kullanıma açık kalır.

Turkcell Dijital 2 GB Bedava İnternet Kampanyası

Askercell Hattı Nasıl Alınır

Asker hattını almak için kullandığınız hattı direk Turkcell mağazalarından Askercell hattına çevirebileceğiniz gibi diğer operatörlerde bulunan hattınızı askercelle taşıyabilirsiniz.

Turkcell hattınızı askercell’e taşımak için;

  • Turkcell bayisine gidip hattınızı askercell’e taşımak istediğinizi söyleyebilirsiniz.
  • Telefonuna gelen mesajı onaylamak için EVET yazmanız yeterlidir

Hattınızı taşıma işlemini onayladıktan sonra size gelecek taşıma talebi onaylanarak size bilgilendirme mesajı gelecektir.

Eğer üzerinize herhangi bir hat yoksa yeni hat alarak direk olarak askercell olarak yeni hattınızı alabilirsiniz. Ayrıca bazı askeri birliklerde askercell hattı satılmaktadır.

Askercell hattı almak için;

  • Askercell Talep ve Onay Belgesi doldurulup imzalanır.
  • Daha sonra konuşulmak ve mesajlaşmak istenen 5 yurt içi mobil, 2 sabit ya da yurt dışı hatlarla olmak üzere 7 numara çalışanlarımız tarafından Askercell’e tanımlanır.
  • Hat kısa bir süre sonra data kullanımına kapanır ve Askercell Servisi ancak bundan sonra aktif olur (Askercell’in aktif olup olmadığı *199# sorgusuyla öğrenilebilir).

Askercell Hat Fiyatları 2023

Turkcell hat kullanıcıları hatlarını ücretsiz olarak askercell’e taşıyabilirler. Ayrıca diğer operatörde hattı olanlarda hatları ücretsiz olarak askercell’e taşıyabilirler.

Hattınızı ücretsiz olarak askercell’e taşıyabilirsiniz ancak üzerinize kayıtlı herhangi bir hat yoksa ortalama 90 ile 110 TL ücret vererek yeni hat alabilirsiniz.

Askercell İle Kimleri Arayabilirim

Kullandığınız hat alırken sizden 5 tane mobil 2 tane sabit hat numarası istenmektedir. Askercell hattınız ile toplamda 7 numara ile konuşabilir ve mesajlaşabilirsiniz. Askercell hatlarında belirlediğiniz numaraları arayabilirsiniz ancak belirlediğiniz numaralar sizi arayamaz.

Askercell Paketleri

İnternete kapalı olan asker hatları ikili paketi ve askercell 1000 SMS paketi bulunmaktadır. Aylık olarak sunulan askercell ikili paketi 1000 dakika her yöne ve 1000 SMS bulunmaktadır. Ayrıca aylık ek 1000 SMS paketi almak için ASKER 1000SMS yazıp 2200’a kısa mesaj göndererek satın alabilirsiniz.

Askercell Arama Saatleri

Asker hatları Hafta içi 08:00 – 18:00 saatleri arasında aramaya kapatılır. Gündüz mesai saatleri arasında kimseyi aramanız mümkün değildir. Hafta sonu açık olan askercell hatları gündüz yada gece mesaj servisine kapılı değildir. Hafta içi gündüz arama yapamazsınız ancak mesaj atabilirsiniz.

Askercell hattınızda belirlediğiniz numaralar dışında numaralara mesaj atmak karşı tarafa ulaşmaz ancak sizden ücret kesilir.

Askercell Almak Zorunlu Mu

Askercell hattı almak zorunlu değildir. Ancak ailenizle ve sevdiklerinizle konuşmak için askercell almak mantıklıdır.

Askercell Cumartesi Pazar Açık Mı

Askercell hatları hafta için mesai saatlerinde arama yapmaya kapalı olmasına karşın hafta sonu yani cumartesi ve pazar günleri tüm gün kullanıma açıktır.

Askercell Dinleniyor Mu

Bir çok kişinin merak ettiği sorulardan biride askercell hatlarını dinleniyor mu sorusudur . Askercell hatları kesinlikle izinsiz olarak asla dinlenmemektedir. Bir çok kişi askercell hatlarının dinlediğini düşünmesine karşı bu bilgi yanlıştır.

Askercell Dışarıdan Aranıyor Mu

Hattını askercell’e taşıdıktan ya da yeni askercell hattı dışarıdan aramaya kapalıdır. Siz belirlediğiniz numaraları arayabilirsiniz ancak sizi kimse arayamaz.

Askercell İnternete Giriyor Mu

Askercell hatları sadece konuşma ve mesajlaşma için kullanılmaktadır. Askercell hatları kesinlikle internet kullanımına kapalıdır. Hiçbir telefondan askercell hattınızı kullanarak internete bağlanamazsınız.

Turkcell İnternet Paketleri

Askercell Kıbrıs’ta Kullanılıyor Mu

Askercell hattınız Türkiye’de kullandığınız gibi Kıbrıs’da kullanmanız mümkün.

Askercell Numara Ekleme Nasıl Yapılır

Askercell servisine numara eklemek için “EKLE” yazıp bir boşluk bırakarak veya boşluk bırakmadan servise kaydetmek istediğiniz numarayı rakamlar arasında boşluk bırakmadan tuşladıktan sonra 4848’e SMS göndererek ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Askercell Uyumlu Telefonlar

Askercell uyumlu telefon modelleri nelerdir sorusuna cevap vermek gerekirse tüm telefon modellerinde askercell hattınızı kullanabilirsiniz. İster tuşlu telefon isterse dokunmatik telefon askercell hattınızı kullanabilirsiniz.

 

Askercell Hangi Saatler Arasında Aktiftir?

Askercell akşam saat 18.00 den sabah saat 08.00 e kadar aktif olarak hizmet vermektedir.

Hattımı Askercell e Nasıl Taşıyabilirim?

Herhangi bir Turkcell bayisine giderek talebinizi belirtebilir ve telefonunuza gelen onay mesajı ile birlikte hattınızı taşıyabilirsiniz.

Askercell İnternet Var mı?

Data özelliği kapalı bir hattır.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu